czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Jakim bezmózgim trzeba być!?" (list do redakcji)

"Jakim bezmózgim trzeba być!?" (list do redakcji)

08.10. 2018

Jestem mieszkańcem Środy Śląskiej, mieszkam blisko lasu z czego chętnie i często korzystam. Biegam, spaceruję, chodzę na grzyby i prawie zawsze przynoszę pełną torbę... śmieci.

Butelki, puszki, opakowania, resztki materiałów budowlanych walają się po naszych lasach, rowach, nasypach kolejowych. Wstyd i dramat jakimi jesteśmy bezmyślnymi syfiarzami. Wystarczy przejechać się drogą za Jastrzębcami w kierunku Malczyc. Wykoszone rowy zdemaskowały prawdę o nas samych. Słowa "prostactwo" i "chamstwo" to mogą być najłagodniejsze epitety, które opisują nasze zachowanie.

Niestety w kwestii świadomości ekologicznej jesteśmy prymitywnymi. Wystarczy przejść się po lesie, albo poobserwować co zimą wydostaje się z niektórych kominów, aby wyrobić sobie opinię. Niestety w niektórych środowiskach ciągle jeszcze akceptowanym wzorcem zachowania jest pewien rodzaj bezmyślności i prostactwa, który odbierany jest jako forma zamanifestowania luzu, stylu czy wolności.

Taki "jaśnie pan" nie doniesie butelki do kubła na śmieci, bo to go ogranicza, bo to obciach, łatwiej i wygodniej jest ją po prostu cisnąć do rowu czy w krzaki. To jego prawo i jego przywilej, bo on jest wyzwolony i może robić co mu się podoba. Jakiż dysonans jest w takim zachowaniu, zwłaszcza w przypadku młodego człowieka, mieniącego się patriotą, o czym krzyczą nadruki jego koszulek ze znakiem polski walczącej. Wstyd!

Piszę ten list, bo bezpośrednio oburzyło mnie to co zobaczyłem na skraju lasu pod Jastrzębcami (zdjęcia). Jakim bezmózgim trzeba być, żeby wywozić telewizory do lasu!? Przecież są zbiórki sprzętu RTV, można je oddać do sklepu, albo odwieźć do PSZOK-u do Kryniczna. Nie trzeba wiele wysiłku. Dla takich ludzi większym wysiłkiem, przekraczającym ich intelektualne możliwości, jest zdaje się, wyobrażenie sobie szkód jakie takie czyny przynoszą.

Czy konieczne trzeba zanieczyszczać środowisko i zatruwać glebę i wody gruntowe! W takim telewizorze jest mnóstwo najgorszej chemii, metale ciężkie, kadm, stron, bar, kwarc, ołów. To wszytko dostanie się do gleby. Trzeba być nie wiem jak ograniczonym, żeby zrobić coś takiego. Brak słów na potępienie takiej głupoty!

Apeluję o trochę rozsądku, trochę refleksji. Nie zatruwajmy samych siebie, nie niszczmy tego co mamy najcenniejsze, zostawmy trochę dla następnych pokoleń.

LG

(wszystkie dane do wiadomości redakcji)

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Macie rację ,ale nie bez winy jest władza gminna. Wystarczy zorganizować zbiórkę starego sprzętu na terenie miasta. Jest niewykorzystany plac za halą OSiR . Każą ludziom wozić graty do Wojczyc , do tego kwity zapłaty za śmieci. Niektórym matołom się nie chce tak daleko więc szukają bliżej. Proponuję żeby wyrzucali to pod domem burmistrza to może zainteresuje się tematem...

This comment was minimized by the moderator on the site

Ci ludzie, którzy tak śmiecą są po prostu ograniczeni umysłowo. Prymitywy.
Bezmyślne buractwo i tyle...

This comment was minimized by the moderator on the site

masz rację szkoda słów i co to da? tak się zastanawiam nagłaśnianie tego typu chamstwa ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Piszę tu do tych wszystkich internetowych bohaterów: co wy macie z tym oczernianiem ludzi przez inte...
Mieszkaniec skomentował/a Długa w Szczepanowie w trakcie remontu
A kiedy remont ulicy kasztanowej? Te ciągłe łatanie jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż dziury, ...
Powinni mu nogę odstrzelić za to co zrobił! Może drugi by później więcej myślał przy zatrzymaniu. Na...
Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…