niedziela 27.09.2020

Imieniny: Damiana Amadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kary zbiorowe za niesegregowanie odpadów. Czy dotyczą faktycznie wszystkich?

Kary zbiorowe za niesegregowanie odpadów. Czy dotyczą faktycznie wszystkich?

13.02. 2020

22 stycznia otrzymaliśmy pytanie od czytelnika dotyczące tzw. „rewolucji śmieciowej”, a konkretnie segregacji i kar zbiorowych za niestosowanie się do niej w "blokowiskach". - Co w przypadku osób, które nie będą tego robiły z różnych przyczyn np. podeszłego wieku, niezrozumienia tematu czy niesprawności intelektualnej? Lub w przypadku podrzucania odpadów przez innych mieszkańców? Czy takie kary dotyczą faktycznie wszystkich? - pyta mężczyzna.

W związku z brakiem informacji określających, w jaki sposób będą traktowane ww. osoby, o odpowiedź poprosiliśmy Urząd Miejski w Środzie Śląskiej, który dziś przesłał nam poniższą informację.

- Wskazujemy, iż za segregację w zabudowie wielorodzinnej odpowiada wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia. W niniejszym przypadku powstanie problem ponoszenia odpowiedzialności zbiorowej przez wszystkich mieszkańców. Kwestią zasadniczą będzie czy uda się ustalić dane identyfikujące mieszkańca, który nie segreguje czy będzie to niemożliwe. Każdy zgłoszony przez firmę FB Serwis Sp. z o.o. przypadek niesegregowania odpadów komunalnych będzie indywidualnie rozpatrywany przez pracowników Wydziału Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, weryfikowany przez Kierownika Wydziału, zaś ostatecznie, w trybie ew. odwołań, przez Burmistrza Środy Śląskiej.

Po zgłoszeniu incydentu konkretny przypadek będzie wnikliwie badany w celu ustalenia, który z mieszkańców budynku wielorodzinnego nie dopełnił obowiązku segregacji odpadów. Na ostateczny wynik postępowania, a w konsekwencji konieczność naliczenia kary, wpływ będzie miało wiele czynników m.in. ustalenie czy zgłoszony przypadek jest incydentalny czy też w danym budynku mieszkańcy nagminne nie segregują odpadów komunalnych. Niewątpliwe w przypadku nagminnej nieprawidłowej segregacji odpadów przez mieszkańców danego budynku i nie wykrycia osoby niesegregującej odpadów komunalnych, gmina zmuszona będzie do nałożenia kary na całą wspólnotę lub spółdzielnię – informuje radca prawny Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

(red)

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (15)

This comment was minimized by the moderator on the site

Myślę że w tym całym syfie chodziło o podwyżki żeby nam dowalić 100% a śmierci to sobie sami niech segregują mają teraz z czego ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Niech mi ktoś tylko przywali kare za źle posegregowany wspólny śmietnik. Rzecznik praw obywatelskich zostanie uruchomiony. Wujek Stalin i Adolf by tego nawet nie wymyślili. (jeśli chodzi o śmieci)

This comment was minimized by the moderator on the site

Kary za co k...A niedosc że za śmieci płacimy teraz ********* pieniądze to jeszcze kary dowalac beda kpiny z ludzi wcześniej płaciłem 134 zł Dziś dostałem rachunek na 269 zł kur.a przecież ludzie pracują na same rachunki A miało być tak super

This comment was minimized by the moderator on the site

"Kary zbiorowe" Czy to zgodne z konstytucją??? ... Orwell. komunizm - plus chaos. Nikt nad tym nie panuje. To pokazuje tylko, że cały system tzw "segregowania' jest niewydolny, nie tylko w Środzie. To tylko ściema dla ludu i samozadolowenia urzedasów od Pcimia do Brukseli

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak to jest ze wszystkiego czego się dotknie Ruciński to zamienia się w klęskę. Podniósł nam opłatę za śmieci a syf większy jak był. Nawet w mieście nie potrafi zadbać o porządek. Na Malczyckiej posadzone są róże ale nikt tam śmieci od wieków nie zbierał. Na przeciwko ośrodka zdrowia jak spadł konar ponad tydzień temu do dzisiaj wisi na ogrodzeniu tak że chodnikiem nie można przejść. Dlaczego nikt na takie rzeczy nie reaguje. Przecież biorą...

Jak to jest ze wszystkiego czego się dotknie Ruciński to zamienia się w klęskę. Podniósł nam opłatę za śmieci a syf większy jak był. Nawet w mieście nie potrafi zadbać o porządek. Na Malczyckiej posadzone są róże ale nikt tam śmieci od wieków nie zbierał. Na przeciwko ośrodka zdrowia jak spadł konar ponad tydzień temu do dzisiaj wisi na ogrodzeniu tak że chodnikiem nie można przejść. Dlaczego nikt na takie rzeczy nie reaguje. Przecież biorą za to dobre pieniądze.
Ruciński weź się wreszcie do roboty.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Co tu za bajzel został odwalony, zarówno przez Urząd jak i całą tą Firmę FS to się w pale nie mieści.
W gminach w okolicy Łasku ( tam mam znajomych) każdy dostał nie po jednym worku, tylko komplet koszy w różnych kolorach podstawionych pod posesję. A tu co ? Jeden syf kiła i mogiła ? Jak władze, wiedząc o tym że czeka nas segregacja przystąpiły do działania? Przetarg zrobiły? I teraz co ? Worki się walają przy tym wietrze po całym mieście ?!...

Co tu za bajzel został odwalony, zarówno przez Urząd jak i całą tą Firmę FS to się w pale nie mieści.
W gminach w okolicy Łasku ( tam mam znajomych) każdy dostał nie po jednym worku, tylko komplet koszy w różnych kolorach podstawionych pod posesję. A tu co ? Jeden syf kiła i mogiła ? Jak władze, wiedząc o tym że czeka nas segregacja przystąpiły do działania? Przetarg zrobiły? I teraz co ? Worki się walają przy tym wietrze po całym mieście ?! To skandal jest dopiero, w sam raz dla Uwagi TVN. Ja mam teraz zap....ać po worek, bo mi ktoś zapomniał zostawić ? Co to qr...a jest ?! Za syf. A do Lasu z tym !!!

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Po co segregacja jak wszystkie śmieci wala do jednego auta.

This comment was minimized by the moderator on the site

Mój kraj taki piękny...

This comment was minimized by the moderator on the site

a co można zrobić w takim przypadku jak zobowiązali się na piśmie ustawić śmietniki do 10 lutego i nie zrobili tego?Oczywiście nie zamierzam nikogo obwiniać ale powinni wywiązać się z obowiązku!

This comment was minimized by the moderator on the site

To są chyba jakieś ***** jaja!!! U mnie przed blokiem śmietnik otwarty. Jeszcze przed segregacją kiedy smieciarka śmieci zabierała we wtorek w czwartek już był zasypany ponad "sufit" między innymi przez naszych kochanych sąsiadów zza wschodniej granicy, których w Środzie Śląskiej można liczyć w hektarach. I co? Razem z innymi sąsiadami z bloku mamy pełnić na zmianę warte przy śmietniku żeby nikt się nie dokładał, żeby kary nie wyłapać???...

To są chyba jakieś ***** jaja!!! U mnie przed blokiem śmietnik otwarty. Jeszcze przed segregacją kiedy smieciarka śmieci zabierała we wtorek w czwartek już był zasypany ponad "sufit" między innymi przez naszych kochanych sąsiadów zza wschodniej granicy, których w Środzie Śląskiej można liczyć w hektarach. I co? Razem z innymi sąsiadami z bloku mamy pełnić na zmianę warte przy śmietniku żeby nikt się nie dokładał, żeby kary nie wyłapać??? Wolne żarty zwłaszcza kiedy dziś wracając że sklepu widziałem jak pewien uroczy poszukiwacz skarbów jakimś haczykiem ***********ł worki i grzebał w śmietniku. W **** mam taką segregacje. Brak przystosowanych śmietników ostatnio po tym całym orkanie żółte woreczki z plastikiem walały się po ulicach naszego wspaniałego miasta. Brawo Wy!!! Zróbcie zamykane na klucz boksy z kubłami przypisane do danego bloku jak jest w innych normalnych miastach i wtedy straszcie. W przeciwnym razie podejrzewam że Sąd będzie miał dużo roboty.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Niestety całe te zasady i kary wyglądają na szukanie zarobku niż na faktyczną troskę o środowisko. Dodatkowo mimo płacenia za śmieci podwyższonych stawek, w dalszym ciągu nie mam koszy na śmieci.

This comment was minimized by the moderator on the site

No to teraz się posypią donosiki, zarówno zgodne z prawdą jak i wyssane z palca

This comment was minimized by the moderator on the site

Ostatnio jak zabierali tworzywa sztuczne w żółtych workach to nie dali w Szczepanowie na ul. Osiedlowej nowych worków, to gdzie mam kolejne śmieci wywalić? Na pewno nie będę jechał specjalnie do Środy bo tam nie jeżdżę i tam nie pracuję, kto mi odda za paliwo, żeby pojechać specjalnie do firmy odbierającej odpady po jeden worek? W końcu do cholery płacę za wywóz tych segregowanych śmieci to niech te worki dostarczają i je wymieniają...

This comment was minimized by the moderator on the site

wynika z tego jasno że zpałacimy wszyscy kary bo w każdym blokowisku znajdzie się ktoś kto nie będzie segregował więc po co te stawki mniejsze i większe ??

This comment was minimized by the moderator on the site

no tak, sprawiedliwości tu żadnej nie ma bo ani wina tego niesparwnego ani tych co mieszkają z nim w jednym bloku... a bulić bedziemy !

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Najlepsza wizytówka Rucińskiego to te łuszczące się zdjęcia Środy na płocie kościoła.
Ruciński i szpital to jakiś śmiech na sali. Goś nie potrafi poradzić sobie że ściekiem na targowisku...
Nazwiska są pewnie w jakoś protokołach, wtedy prawie wszyscy zagłosowali za ale to było dawno mogę s...
Do Jarek skomentował/a Ratusz na sprzedaż!
Jarek jak zwykle bredzisz. Posłów w Parlamencie Europejskim z PiS jest 27 a wszystkich posłów jest ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.