czwartek 16.07.2020

Imieniny: Eustachego Marii

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wielkogabarytowy problem mieszkańców

Wielkogabarytowy problem mieszkańców

20.02. 2020

Pomimo ciągłych informacji na temat terminów odbiorów odpadów wielkogabarytowych i konsekwencjami wiążącymi się z niestosowaniem się do nich, w wielu miejscach na terenie miasta i  gminy Środa Śląska spotkać można zalegające sterty wyrzuconych dywanów, mebli i innych sprzętów domowych...

- W związku z notorycznie powtarzającym się problemem pozostawiania odpadów wielkogabarytowych przy altanach śmietnikowych poza terminami ich odbioru apelujemy Państwa o przestrzeganie harmonogramu odbioru odpadów. Odpady wielkogabarytowe wystawiane poza terminami zbiórki traktowane są jako dzikie wysypiska. Dodatkowo odpady te często zalegają zajmując miejsca parkingowe, utrudniają przejazd i przejście, zagrażają bezpieczeństwu i niejednokrotnie są podpalane – informuje Urząd Miejski w Środzie Śląskiej.

Wczoraj informację dotyczącą tego problemu przesłał nam jedne z mieszkańców miasta. -  Nie wiem czy w związku ze zmiana przepisów dotyczących segregacji śmieci, czy to zupełny zbieg okoliczności, niemniej jednak już od ponad miesiąca zalegają te śmieci na ul. Białoskórniczej, przy parkingach na wysokości kościoła św. Andrzeja – pisze mężczyzna. Należy tu podkreślić, że tylko tej ulicy jest jeszcze kilka miejsc, gdzie spotkać można podobne śmieci, o czym informowaliśmy kilka razy na naszym fanpage na facebooku.

W informacji gminy Środa Śląska czytamy, że odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywa się tu  znacznie częściej niż w gminach sąsiednich, a harmonogram ich odbioru publikowany jest na początku roku. - Tak abyście mieli Państwo czas zaplanować prace porządkowe i skoordynować je ze zbiórką odpadów. Ponadto, odpady wielkogabarytowe jak i inne odpady, których nie można wrzucać do pojemników ustawionych na posesjach można w dowolnym momencie nieodpłatnie oddać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krynicznie – należy mieć przy sobie dowód osobisty i kwit potwierdzający wniesienie ostatniej opłaty za odpady. Pozostawienie odpadów wielkogabarytowych obok altan śmietnikowych  lub w innym miejscu do tego nieprzeznaczonym, poza terminami ich odbioru jest zaśmiecaniem miasta i traktowane jest, jako wykroczenie zagrożone karą grzywny do 500 zł - informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

PRZYPOMINAMY!
Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywać się będzie w następujących terminach:

teren miasta Środa Śląska: 29 II, 25 IV, 27 VI, 29 VIII, 31 X, 19 XII

Na terenach wiejskich w zabudowach z nieruchomościami wielorodzinnymi: 25I, 28III, 30V, 25VII, 26 IX, 28XI (spis nieruchomości poniżej)

Ciechów:

  • ul. Średzka nr 5, 7, 9, 11, 12, 14, 16;
  • ul. Spacerowa nr 4, 6;
  • ul. Osiedlowa nr 1, 2, 3, 4, 5;

Rakoszyce:

  • ul. Średzka 3a, 3b, 5a, 5b, 7a, 7b, 9a, 9b, 11, 14, 15, 17, 19, 21;
  • ul. Górna nr 1a, 1b, 3a, 3b, 5a, 5b, 7a, 7b;

Szczepanów:

  • ul. Osiedlowa 1, 2, 5, 7, 9, 11, 13, 21, 23, 25, 27:

Na pozostałych terenach wiejskich: 25I, 28III, 30V, 25VII, 26 IX, 28XI

Odpady wielkogabarytowe przed posesję należy wystawić nie wcześniej niż w dniu poprzedzającym ich wywóz. Dodatkowo – warto wykonać telefon do firmy FB Serwis Sp. z o.o. realizującej odbiór odpadów z terenu gminy Środa Śląska (tel. 71 317 20 67) i wskazać lokalizację wystawionych przez Państwa odpadów.

(kb) / fot. Czytelnik

556912187285 0b05ed0e ada4 47cc 9004 0f34cb9aaeab

 

 
Komentarzy (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

Winicie burmistrza za syf jaki robią ludzie brawo mózgi, wielkogabaryty raz na 2 miesiące widać że w niektórych miejscach nawet tydzień to za mało normalnie 1 w miesiącu to max 1 punkt zbiórki a jak to tam zawiozę na plecach i znowu mózgi co ci burmistrz winien podwyżek w całej Polsce chcesz jedź do ministra i tam hejtoj

This comment was minimized by the moderator on the site

A kiedy będą odbierać w Malczycach? W gminie jak zwykle nikt nic nie wie a wójt w rozjazdach i nie ma czsu pierdołami sie zajmować!

This comment was minimized by the moderator on the site

We Wrocławiu na niektorych osiedlach , w wyznaczonych miejscach na stałe są podstawione kontenery na odpady wielkogabarytowe; opróżnianie w zależności od ich zapelnienia. Dzięki temu administra rozwiazala problem wersalek i innych meblościanek, które zalegaly przy wejściach do smietnikow. Może warto by było w Srodzie i innych okolicznych , większych miejscowościach pomyslec o takim rozwiązaniu.

This comment was minimized by the moderator on the site

To kolejny widoczny efekt tego co zafundował nam burmistrz Ruciński. Jeden wielki bałagani chaos nad którym nikt nie panuje. Na dodatek za ten bajzel Ruciński karze nam płacić 100% więcej niż było jeszcze rok temu. Proponuję wszystko zrzucać pod Ratuszem to może ktoś się opamięta.

This comment was minimized by the moderator on the site

A dlaczego nie możemy oddawać odpadów wielkogabarytowych na jakimś zorganizowanym miejscu w Środzie? Już sama odległość do P szok Kryniczno zniechęca, a wręcz zachęca do kombinowania.Może nie tylko kijem ale i marchewką wypadałoby nas potraktować?

This comment was minimized by the moderator on the site

już ja widzę,to jedno miejsce stałe na odpady wielkogabarytowe-jak sie jasnie państwu nie chce **** ruszyc 2 m do kosza żeby smieci wyrzucic...nawet jakbyś miodem d. smarował to sredzkiej dziczy nie dogodzisz!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobry pomysł , wyznaczyć jedno miejsce i stamtąd nawet lepiej by było odebrać a i syfu by nie było po ulicach

This comment was minimized by the moderator on the site

A kilkadziesiąt metrów dalej jeszcze większa sterta

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

SARAH WILLIAMS skomentował/a „PILNIE POTRZEBUJĘ PIENIĘDZY!”
Firma pożyczkowa Sky World, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 0f 3%. skyworldloanfirm@gmail.com ...
A Ty" podobno" jesteś głupi!
nie opowiadaj bzdur-ci ktorzy sie podmywali w fontannie pod ta slynna wierzba juz dawno przeniesli s...
Panie Rafale co oprócz ogólnopolskiej balangi gejowskiej - na pan do zaproponowania młodym ludziom ...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…