czwartek 28.09.2023

Imieniny: Luby Waclawa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Okiem mieszkańca: rynek i Średzki Park Wodny

SkomentujSą takie projekty w życiu polityka, które zarówno dla zwolenników jak i przeciwników stają się podsumowaniem jego kadencji. 

Bez wątpienia średzki skwer jest i będzie podsumowaniem kadencji Adama Rucińskiego na stanowisku burmistrza. Tak jak Aquapark jest schedą po Panu Krasuckim, tak średzki rynek będzie swego rodzaju pomnikiem kadencji obecnego burmistrza.

Dlatego tak łatwo przychodzi politykom podejmowanie takich wyzwań, często bez względu na koszty, a co gorsza często wbrew logice. Czy to co udało się Panu Krasuckiemu w postaci basenu, powtórzy jego następca rewitalizując rynek? Bez względu na ocenę wizualną, to ze względu na walory użytkowe śmiem twierdzić, że tak. Oceniamy tego typu realizacje zawsze przez pryzmat naszych sympatii do danej osoby. Dlatego zawsze znajdzie przysłowiowy rolnik po wizycie w agencji towarzyskiej: -Za sucho, za mokro, za drogo! I pewnie mają rację, bo po co nam OSiR, Basen, Skwer… po co nam to wszystko?!

Dla mnie jako mieszkańca wystarczy wyjść w te miejsca, żeby zobaczyć jak spełniają swoją funkcje, służą nam. Poprawiają rzeczy nie do wyceny, jakość życia. Jak dobry ciuch, często nie potrzebny i drogi, ale ubierając go czujemy się w nim dobrze. To co zachwyca nas „na zachodzie”, kiedy budowane jest u nas, wzbudza tak dziwne i skrajne emocje. W rynku biegają dzieci po fontannie, rodzice siedzą na kamiennych ławkach i mimo ruchliwej ulicy w pobliży czuć relaks. I tylko smutek poprzedniej obsady „kamiennego kręgu” psuje te sielankowe odczucia. Ale jak mawiał klasyk „wszystkim nie dogodzimy”.

Pamiętam na stracie tego projektu i w czasie jego realizacji polskość „pełną gęba”. Tak jak po Katastrofie Smoleńskiej mamy 38 mln ekspertów od wypadków lotniczych, tak i tutaj komentarze „ja bym zrobił to szybciej, lepiej i taniej”, leją się strumieniami. Ja nie wiem i nie umiem, patrzę na zrewitalizowany rynek i mi się podoba, oczywiście kamień mokry jest śliski, na słońcu gorący i o zgrozo! Jest kamienny.

Środa pięknieje, staje się fajnym miastem do życia, takiego szarego i codziennego. Dobrze się tu czuje i widzę tu miejsce dla moich dzieci. Czy jest w tym zasługa włodarzy miasta, tych obecnych i tych z poprzedniej kadencji? Oczywiście, że tak. Ale nie zamierzam im zakładać wieńców laurowych, to ich praca i w zasadzie to jest minimum, którego się oczekuje od samorządowca.

A nam wszystkim życzę trochę pozytywnego myślenia, mniej marudzenia, które pewnie zaraz się pojawi w komentarzach. Środa Śląska to fajne miasto, nasze miasto i zasługuje na takie miejsca jak OSiR, Aquapark, Rynek i wiele więcej miejsc, w które z dumą zaprowadzisz rodzinę czy znajomych z innego miasta.

(lp) fot. WIME, Średzki Park Wodnyc700x420
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Panie Ruciński.......przecież w prośbie o sprostowanie SAM PAN napisał że Starostwo nie przyjęło, i to napisał ...
Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

taxi stas

Nie przegap tych artykułów.