Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

„Średzianie! Dlaczego tak śmiecicie? Mieszkaniec o zaśmiecaniu miasta” – odpowiedź UM

„Średzianie! Dlaczego tak śmiecicie? Mieszkaniec o zaśmiecaniu miasta” – odpowiedź UM

14.05. 2020

W odniesieniu do publikacji z dnia 11 maja 2020 roku zamieszczonej w serwisie www.roland-gazeta.pl wyjaśniamy, że bardzo smutny jest obraz tak pięknego miejsca jakim jest teren wokół akwenu „Kajaki”, gdzie widzimy pozostawione obok pojemników na śmieci odpady.

Zrozumiałe jest oburzenie mieszkańców taka sytuacja powodująca problem musi zostać rozwiązany w sposób kompleksowy. Działania represyjne polegające na karaniu mandatami sprawców to czynność doraźna wpływająca na większą świadomość jednak stosowanie tylko represji nie spowoduje rozwiązania problemu na długo.

Chcąc być skutecznymi względem oczekiwania mieszkańców należałoby przy każdym koszu i każdej ławce wystawiać patrol Straży Miejskiej, co jak wiadomo nie jest możliwe. Problem polega na tym, że jesteśmy zbyt obojętni na takie zachowania. Warto zadać pytanie czy widząc osobę, która śmieci zwracamy jej uwagę? Czy widząc leżący papierek schylę się by go podnieść, czy przejdę obojętnie bo pewnie ktoś to posprząta? Kto pozostawia te wszystkie śmieci , na chodniku, trawie, ulicy czy placu zabaw? Czy to nie my wszyscy jesteśmy trochę odpowiedzialni za bałagan jaki mamy w naszej pięknej gminie?

Wydział Spraw Komunalnych, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej podejmie również działania naprawcze, polegające m. innymi na zwiększeniu ilości dostępnych koszy na śmieci, lub zwiększeniu pojemności istniejących. Straż Miejska z całą stanowczością będzie reagować na przejawy naruszania porządku publicznego i będziemy zawsze reagować na takie doniesienia mieszkańców. W rejonie parków i akwenu „Kajaki” zwiększymy częstotliwość kontroli.

Prosimy przy tej okazji o refleksję nad tytułem artykułu „Średzianie! Dlaczego tak śmiecicie? by nam wszystkim żyło się przyjemniej w coraz czystszych zakątkach naszego Miasta Skarbów o co musimy zadbać wspólnie.

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

a ci co w ostatni weekend urządzili sobie na kajakach konkurs kto dorzuci butelka po piwie do wysepki to tez wina Adama???tutaj tylko oddział zomo i długa pała na tylek pomoga cokolwiek na brudasów!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

A zareagowałeś? Może zadzwoniłeś na SM? Nie, bo koledzy nazwali by Cię konfidentem! Dlatego jest syf, przy cichym przyzwoleniu innych.

Tak będzie czy za Adama, Sebastiana, Bogusława i kogo tam sobie chcecie, sami się godzimy, milcząc.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak by co 3 dni zabierali śmieci to by się wszystko w śmietniku mieściło.... Szkoda pieniędzy burmistrzowi

This comment was minimized by the moderator on the site

Już myślałem że Adam zwali winę na firmę sprzątającą a tu zaskoczenie:) to mieszkańcy są winni nieopróżnianiu koszy na śmieci dobre :))) ma chłop poczucie humoru

This comment was minimized by the moderator on the site

Skoro miejsce jest takie piękne to wypadało by coś zrobić z rozsypującym się chodnikiem koło pomostu.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ruciński jak zawsze pisze głupoty i zwala winę na innych, a nie kto inny jak sam osobiście wybierał kosze i ich lokalizację. Teraz pisze że są złe.
A mieszkańcy zachowali się racjonalnie i zgodnie z przyjętymi normami. Nie śmiecili jak twierdzi burmistrz Ruciński ale jak śmieci się nie mieściły w koszu złożyli je obok. Burmistrz tradycyjnie zaczyna straszyć mieszkańców mandatami. Oczywiście mandaty się należą ale tym co nie opróżniają koszy....

Ruciński jak zawsze pisze głupoty i zwala winę na innych, a nie kto inny jak sam osobiście wybierał kosze i ich lokalizację. Teraz pisze że są złe.
A mieszkańcy zachowali się racjonalnie i zgodnie z przyjętymi normami. Nie śmiecili jak twierdzi burmistrz Ruciński ale jak śmieci się nie mieściły w koszu złożyli je obok. Burmistrz tradycyjnie zaczyna straszyć mieszkańców mandatami. Oczywiście mandaty się należą ale tym co nie opróżniają koszy. Nie trzeba ich wymieniać i wyrzucać kolejnych tysięcy zł., wystarczy je regularnie opróżniać. Na to Lord jakoś nie wpadł. Dlatego podpowiadam. Panie burmistrzu śmieci walają się po całym mieście nie tylko po kajakach. Z tym też trzeba coś zrobić a najlepiej posprzątać..

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Trzeba częściej zabierać śmieci to będzie porządek. A nie raz w tygodniu

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

VD Trzaskowski- Po.co metro w Warszawie?Przecież jest w Berlinie !!!!!.
ŻOŁNIERZE NARODOWYCH SIŁ ZBROJNYCH - Walczyli z okupantem sowieckim, i polskimi komunistami którzy...
O POLSKICH sukcesach piszcie . A nazistów pozostawcie historykom niemieckim. To ich problem.
A ja życzę wszystkim radnym zeby przeczytali otrzymaną książkę profesor Lipowicz a najlepiej ze zroz...

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…