piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Te znaki wprowadzają kierowców w błąd! Kiedy zostaną zmienione? (list)

Te znaki wprowadzają kierowców w błąd! Kiedy zostaną zmienione? (list)

28.10. 2020
 •  

W związku ze zmianą oznakowania drogi powiatowej nr 2075D, na odcinku Środa Śląska - Kostomłoty, znak B-18 "15 ton" znaki F-5 oraz F-6 ustawiane na drodze krajowej nr 94 błędnie informują o ograniczeniu tonażowym na wspomnianej drodze "20 ton".

Wprowadzają one w błąd kierowców, którzy nagminne łamią przepisy prawa o ruchu drogowym, wykorzystując błędne oznakowanie. Auta ciężarowe stwarzają realne zagrożenie życia lub zdrowia, dla innych kierowców oraz mieszkańców pobliskich miejscowości.

Zwracam się więc z prośbą o ustawienie właściwych znaków drogowych.

Z wyrazami szacunku

Czytelnik
(wszelkie dane do wiadomości redakcji)

Od redakcji: Z prośbą o odpowiedź na pytanie autora listu zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. Wydział Mienia i Infrastruktury Drogowej twierdzi, że nowe znaki zostaną wkrótce zamontowane. Poniżej pełna treść przesłanej nam wczoraj  informacji.

W odniesieniu do kwestii organizacji ruchu na drodze powiatowej 2075D na odcinku Kostomłoty – Środa Śląska informujemy, iż znaki drogowe F6 uprzedzające o zakazie wjazdu na drogę samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15t. zostały zamówione i zostaną zamontowane w obrębie ronda w Kostomłotach na początku listopada bieżącego roku.

Jednocześnie informujemy, iż po wcześniejszych ustaleniach z Zarządcą drogi krajowej nr 94 wystąpiono do GDDKiA we Wrocławiu z prośbą, aby uwzględnić w opracowywanej dokumentacji projektowej, wraz z projektem organizacji ruchu skrzyżowania drogi krajowej DK94 z drogą powiatową 2075D w Środzie Śląskiej, zamianę znaku F6 uprzedzającego o zakazie wjazdu na drogę powiatową samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20t na znak F6, uprzedzający o zakazie wjazdu na drogę powiatową samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15t.

O powyższych działaniach poinformowany został Wojewoda Dolnośląski. Ograniczenia tonażowe zostały wprowadzone z uwagi na wnioski mieszkańców oraz w celu ograniczenia degradacji drogi przez samochody ciężarowe.

Wydział Mienia i Infrastruktury Drogowej
w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... 2 godziny temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... 2 godziny temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 3 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 3 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.