piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Te znaki wprowadzają kierowców w błąd! Kiedy zostaną zmienione? (list)

Te znaki wprowadzają kierowców w błąd! Kiedy zostaną zmienione? (list)

Śr, 28.10.2020 12:05
 •  

W związku ze zmianą oznakowania drogi powiatowej nr 2075D, na odcinku Środa Śląska - Kostomłoty, znak B-18 "15 ton" znaki F-5 oraz F-6 ustawiane na drodze krajowej nr 94 błędnie informują o ograniczeniu tonażowym na wspomnianej drodze "20 ton".


Wprowadzają one w błąd kierowców, którzy nagminne łamią przepisy prawa o ruchu drogowym, wykorzystując błędne oznakowanie. Auta ciężarowe stwarzają realne zagrożenie życia lub zdrowia, dla innych kierowców oraz mieszkańców pobliskich miejscowości.

Zwracam się więc z prośbą o ustawienie właściwych znaków drogowych.

Z wyrazami szacunku

Czytelnik
(wszelkie dane do wiadomości redakcji)

Od redakcji: Z prośbą o odpowiedź na pytanie autora listu zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. Wydział Mienia i Infrastruktury Drogowej twierdzi, że nowe znaki zostaną wkrótce zamontowane. Poniżej pełna treść przesłanej nam wczoraj  informacji.

W odniesieniu do kwestii organizacji ruchu na drodze powiatowej 2075D na odcinku Kostomłoty – Środa Śląska informujemy, iż znaki drogowe F6 uprzedzające o zakazie wjazdu na drogę samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15t. zostały zamówione i zostaną zamontowane w obrębie ronda w Kostomłotach na początku listopada bieżącego roku.

Jednocześnie informujemy, iż po wcześniejszych ustaleniach z Zarządcą drogi krajowej nr 94 wystąpiono do GDDKiA we Wrocławiu z prośbą, aby uwzględnić w opracowywanej dokumentacji projektowej, wraz z projektem organizacji ruchu skrzyżowania drogi krajowej DK94 z drogą powiatową 2075D w Środzie Śląskiej, zamianę znaku F6 uprzedzającego o zakazie wjazdu na drogę powiatową samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20t na znak F6, uprzedzający o zakazie wjazdu na drogę powiatową samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15t.

O powyższych działaniach poinformowany został Wojewoda Dolnośląski. Ograniczenia tonażowe zostały wprowadzone z uwagi na wnioski mieszkańców oraz w celu ograniczenia degradacji drogi przez samochody ciężarowe.

Wydział Mienia i Infrastruktury Drogowej
w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 8 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM