Zdarzenie miało miejsce 19 września w centrum miasta, na rynku dolnym.

Średzcy policjanci uratowali życie 35-latka, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze w porę odnaleźli desperata i udzielili mu pomocy. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

W niespełna pół godziny sprawca usiłowania włamania był już w rękach średzkich policjantów. 54-letni średzianin próbował włamać się do kontenera z alkoholem. Został spłoszony i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Dziś, w godzinach porannych, na 119 km autostrady A4 w kierunku Legnicy, doszło do kolizji dwóch pojazdów.

Podczas prac na wysokości, w jednej z firm działających w średzkiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Komornikach, zmarł mężczyzna.

W minionych dniach strażacy z powiatu średzkiego gasili m.in. pożary w mieszkaniach, a także zadysponowani zostali do zdarzenia drogowego, w którym poszkodowane zostały dwie kobiety.

Wczoraj, chwilę przed godziną 19:30, zastępy strażackie zostały zadysponowane do pożaru, który miał miejsce w budynku wielorodzinnym w miejscowości Zabłoto w gminie Kostomłoty.

Na drodze pomiędzy Świdnicą Polską, a Rakoszycami, auto wypadło z drogi i dachowało.

15 lipca 2020 r. w sklepie spożywczym przy ul. Kolejowej 35 w Środzie Śląskiej nieustalony sprawca, usiłował dokonać rozboju i zaboru pieniędzy z kasy fiskalnej na szkodę właściciela sklepu, po uprzednim posłużeniu się przedmiotem przypominającym swoim wyglądem broń palną.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, w Komornikach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych.

- Najpierw usłyszeliśmy pisk opon, a za chwilę huk - mówią świadkowie zdarzenia, które miało miejsce w poniedziałek wieczorem w centrum Środy Śląskiej.

Wczorajszy, długo wyczekiwany przez mieszkańców naszego powiatu deszcz spowodował, że warunki drogowe szybko się pogorszyły. 

Policyjne działania, prowadzone zarówno na drogach powiatu średzkiego, jak również na drogach Dolnego Śląska pokazują, że nadal niestety dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, powodowanych przez kierujących przekraczających dozwoloną, bezpieczną prędkość.

Próbował uniknąć zatrzymania, więc najpierw rzucił się do ucieczki, a potem podał policjantom dane swojego brata. „Zabiegi te” nie powiodły się. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a także ustalili jego tożsamość.

Groził pokrzywdzonemu obcięciem palca sekatorem. Na miejscu interwencji policjanci zauważyli kilka krzewów konopi innych niż włókniste. Teraz 40-letni średzianin odpowie nie tylko za groźby...

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Kostomłotach uczestniczył w resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Policjant w samą porę dojechał na miejsce zdarzenia i natychmiast podjął działania ratunkowe, wspomagając osoby, które już udzielały pierwszej pomocy poszkodowanemu.

13 sierpnia odbędzie się pogrzeb 39-latka, który przegrał ponad miesięczną walkę o życie po zadanym mu ciosie nożem podczas zajścia, które miało miejsce w Komornikach 19 czerwca.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 44-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który usłyszał łącznie 16 zarzutów. Odpowie m.in. za oszustwa i podrabianie dokumentów, czyniąc sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu.

Woda zbiera śmiertelne żniwo. Podczas tegorocznych wakacji, według zweryfikowanych danych policji, do tej pory w Polsce utopiło się aż 214 osób. Do tragedii doszło również na terenie powiatu średzkiego.

Dwie osoby zostały poszkodowane w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce 2 sierpnia w Osieku w gminie Kostomłoty.

Kaszel oraz charakterystyczny zapach palonej marihuany zwrócił uwagę policjantów, którzy patrolowali teren miasta. Nie pomogła opuszczona roleta w oknie. Funkcjonariusze dotarli do mieszkania oraz domownika, który „delektował się” narkotykiem. Zabezpieczyli też niewielkie ilości środków odurzających.

Najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie dwaj mężczyźni, którzy na terenie  nieużytków leśnych w powiecie średzkim uprawiali konopie inne niż włókniste.

Jak informowaliśmy 13 lipca, 8-letni chłopiec wyjeżdżając rowerem z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel, którym kierowała 56-latka.

Jak już informowaliśmy, 9 lipca w godzinach wieczornych w Malczycach doszło do wypadku drogowego. Kobieta, która prowadziła pojazd stwierdza kategorycznie: To nie była moja wina!

Tak zakończyła się ich wyprawa nad staw: on odpowie za przestępstwo przeciwko mieniu, ona z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

No niestety w Szczepanowie i Ciechowie nie było takich uczniow. Niech ktoś to wyjaśni
ubolewam że wciąż tylko zbiórki a przecież płacimy na tę rzekoma służbe zdrowia składki - podatki i ...
gratulacje chłopaki
a może tak by ktoś pogratulował młodzieży a nie tylko jadem plujecie ?!

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.