poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że realizowanie przez społeczeństwo wytycznych służb jest niezwykle ważne w kontekście ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Chociaż wprowadzone ograniczenia z pewnością doskwierają i utrudniają normalne funkcjonowanie, to nie oznacza, że można sobie pozwalać na zachowania, jakie miały miejsce w miniony weekend na terenie powiatu średzkiego.

21-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zamiast otrzymania mandatu, odpowie za przestępstwo.

Wiosenna pogoda zachęca, by zabrać się za wiosenne porządki przy domach i na polach. Pamiętajmy jednak, że wypalanie traw to nie jest dobry sposób i grożą za to surowe kary!

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali na terenie miasta do kontroli pojazd marki Volkswagen. Za kierownicą samochodu nie siedział jednak mężczyzna, którego uprzednio widzieli funkcjonariusze, kiedy na jednej z ulic mijali się pojazdami. Kierujący zdążył zamienić się miejscem z pasażerką.

Wiosenna pogoda sprzyja pierwszym porządkom, a co za tym idzie, wielu mieszkańców w szybki sposób próbuje pozbyć się suchych roślin, korzystając przy tym z żywiołu ognia, który niestety często wymyka się spod kontroli.

Najpierw ukradli z samochodu katalizator, by następnie wyrzucić go do przydrożnego rowu. Zamiarem sprawców miał być łatwy zarobek ze sprzedaży skradzionego mienia. Finał sprawy okazał się jednak zupełnie inny.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy kilkukrotnie zabierali z terenu nieczynnego zakładu przedmioty, a następnie sprzedawali w punkcie skupu złomu.

Pięć lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży drewna z lasu. 30-latek wpadł w momencie, kiedy próbował wyjechać samochodem z lasu z dębowymi wałkami na „pokładzie”. Interweniujących funkcjonariuszy próbował przekonać, że utknął na drodze leśnej i nie może wyjechać.

Dziś, o godz. 12:30, na obwodnicy Miękini zderzyły się dwa samochody.

Do policyjnego aresztu trafił 39-letni mężczyzna, przy którym średzcy policjanci ujawnili substancje psychotropowe. Ponadto sprawiał on wrażenie, jakby znajdował się pod wpływem takich substancji, a chwilę wcześniej jadąc samochodem drogą krajową doprowadził do kolizji z udziałem kilku pojazdów.

Patrol Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej ujawnił przypadek rozbieżności we wskazaniach drogomierza.

Zatrzymane cztery osoby, przedstawione zarzuty oraz odzyskane mienie o wartości blisko pół miliona złotych, to rezultat działań średzkich policjantów.

W minioną sobotę, po godzinie 19:00, na 371 km Drogi Krajowej nr 5 zderzyły się pojazdy osobowe marki Fiat oraz Audi.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów, do której doszło na drodze wojewódzkiej nr 346.

Na drodze krajowej we Wróblowicach, kilka minut po godzinie 5:00, doszło do śmiertelnego wypadku. 

W miniony piątek, na drodze wojewódzkiej nr 346 w Rakoszycach, dachował samochód osobowy marki Renault Megane.

W ostatnim czasie strażacy odebrali pierwsze zgłoszenia dotyczące pożarów powstałych na terenie powiatu średzkiego wskutek wypalania traw. Przypominamy, że tzw. „wiosenne porządki” bywają niebezpieczne, a spowodowany wypalaniem suchych roślin pożar, w szybkim tempie potrafi się rozprzestrzeniać.

W sobotę, na 127 km autostrady A4 przy węźle Kostomłoty, doszło do karambolu z udziałem siedmiu pojazdów.

Wczoraj, na drodze krajowej nr 94 w Środzie Śląskiej, doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa.

Wczoraj strażacy z naszego powiatu kilkukrotnie wyjeżdżali usuwać skutki silnych wiatrów.

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

W Malczycach też jest taki gigus jeździ ciągle naćpany srebrnym Audi a4 sedan,z ul.Działkowej wiecznie na haju...
Proszę przeczytać sobie oświadczenie rzecznika praw obywatelskich. Rozjaśnia sytuacje ? https://www.rpo.gov.p...
Plagą ostatnich dni stało się wychodzenie z psami bez smyczy czy to na ogródkach działkowych czy też na terena...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…