sobota 15.05.2021

Imieniny: Zofii Nadziei

Średzcy policjanci zatrzymali 28-latka w związku z uszkodzeniem mienia. Mężczyzna w samo południe na jednej z ulic miasta kopiąc oraz uderzając kostką brukową dokonał wgnieceń w samochodzie osobowym.

Dzisiaj o godzinie 7:42 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację o wypadku drogowym w miejscowości Błonie w gminie Miękinia.

Do policyjnego aresztu trafił 54-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z kradzieżą alkoholu z jednego ze sklepów na terenie gminy Miękinia.

Patrolując drogi powiatu średzkiego, tylko jednego dnia, policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów.

Zanim trafił do aresztu śledczego jako osoba poszukiwana celem odbycia kary pozbawienia wolności, ukradł ojcu kosę spalinową. Średzcy policjanci odzyskali mienie i zwrócili je właścicielowi.

Do policyjnego aresztu trafił dobrze znany funkcjonariuszom z wielu interwencji 61-letni średzianin. Tym razem mężczyzna zabrał spod jednego ze sklepów z terenu miasta łącznie cztery wózki na zakupy.

Wczoraj, w godzinach wieczornych (ok. godz. 19), doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z autobusem. W wyniku silnego uderzenia oba pojazdy wypadły z drogi. Poważnych obrażeń w wypadku doznała kobieta, która w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Z ponad dwoma promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i w takim stanie zamierzał jechać droga krajową 94 do Wrocławia. Na szczęście nie zdążył. W porę został ujęty przez innego uczestnika ruchu, który widząc niebezpieczną jazdę kierującego Oplem, uniemożliwił mu ją i zadzwonił na numer alarmowy 112.

Zanim spowodował kolizję, nie pamiętał trasy, jaką jechał. Ocknął się dopiero w momencie zderzenia z autobusem...

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem marki Seat, który wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali kierowcę wraz z pasażerem.

Dzisiaj rano, w miejscowości Błonie w gminie Miękinia miała miejsce kolizja drogowa z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Renault.

Policjanci średzkiej drogówki w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej tylko jednego dnia trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

- Pojazd, którym się porusza osoba „po kilku głębszych”, stanowi w rękach nietrzeźwego kierowcy swego rodzaju broń, która może wyrządzić komuś krzywdę - podkreśla oficer prasowy średzkiej policji. Wydawałoby się, że nie trzeba o tym nikogo przekonywać. A jednak...

Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży roweru. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonego, który pozostawił przed sklepem niezabezpieczony jednoślad, a następnie odjechał na cudzej własności. Policjanci posiadając rysopis sprawcy, skojarzyli, kto stoi za kradzieżą.

Wczoraj po południu, na drodze między Ujazdem Górnym, a Michałowem doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiał 10-letni pasażer.

Średzcy policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego podczas zakupów, zabrał pozostawiony przez niego przy kasie portfel, w którym znajdowały się pieniądze i dokumenty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca może stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Musi liczyć się również mandatem oraz 10 punktami karnymi. To konsekwencje, które powinny skłonić miłośników czterech kółek do zdjęcia nogi z gazu, w szczególności w obszarze zabudowanym, a więc tam, gdzie znajduje się zabudowa miejska, wiejska lub przemysłowa, a w związku z tym może panować wzmożony ruch pieszych i pojazdów.

Mając w organizmie blisko 4 promile alkoholu usiadł za kierownicą samochodu bez ważnych badań technicznych i jechał autostradą. Stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

Średzcy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który pod znacznym wpływem alkoholu kierował samochodem osobowym. Było to możliwe dzięki właściwej reakcji innego uczestnika ruchu, który zareagował i uniemożliwił mu kontynuowanie dalszej jazdy.

Każdego dnia policjanci spotykają się z przeróżnymi sytuacjami i mają do czynienia niekiedy z nieprzewidywalnym zachowaniem interesantów. Tak też było w przypadku mężczyzny, który przyszedł do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. 34-latek zwrócił się do dyżurnego z zaskakującą prośbą. Okazało się przy tym, że jest poszukiwany. Został więc zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Na 79 km drogi krajowej nr 94 doszło dziś do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

Jechał środkiem jezdni, a następnie zaczął cofać. Doszło do zderzenia z jadącym za nim samochodem. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy.

Dzisiaj, ok. godz. 15.00, straż pożarna powiadomiła Komendę Powiatową Policji w Środzie Śląskiej, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch pojazdów, które wypadły z drogi.

Z blisko 2,5 promilami alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu i w takim stanie wracał do domu po pracy...

Mężczyzna, który nielegalnie pobierał prąd został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży energii elektrycznej. To jednak nie koniec kłopotów 66-letniego średzianina. Mężczyzna okazał się być poszukiwanym przez sąd celem odbycia 4 miesięcy kary pozbawienia wolności.

 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Z miastem będzie to samo co z UG 1/2 etaty dla wszystkich.  14 minut temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Można byłoby wybrać - tylko że mądre osoby... 16 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez myslalem o tym samym-winnica,jakas pasieka(sam... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  rowniez z przykroscia patrze na zdjecia z tego... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.05.2021 08:15 wrote:

POSZUKUJĘ i KUPUJĘ - poniemieckie STAROCIE - A N T Y K I - PRZEDWOJENNE oraz STARSZE za GOTÓWKĘ -!- Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Dom…

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…