niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Jak pokazują wyniki cyklicznie realizowanej przez policjantów akcji pn. "Trzeźwy poranek", po drogach naszego powiatu wciąż poruszają się nieodpowiedzialni kierowcy, których należy eliminować z ruchu, aby nie spowodowali zdarzeń drogowych. Podczas ostatnich działań policjanci ze średzkiej drogówki przebadali 107 kierujących.

Trzech mężczyzn usłyszało zarzut udziału w bójce i pobiciu 51-letniego mieszkańca powiatu średzkiego oraz spowodowania u niego naruszenia czynności narządu ciała i rozstroju zdrowia poniżej dni siedmiu. Pokrzywdzony został zaatakowany na jednym z parkingów przed sklepem.

Nietrzeźwy przyszedł do sklepu, żeby kupić alkohol. Kiedy ekspedientka odmówiła mu sprzedaży butelki alkoholu, zaczął się awanturować, a także grozić pobiciem pracownikowi ochrony sklepu.

W ostatnich dniach średzcy policjanci zatrzymali na terenie naszego powiatu osoby, które były poszukiwane przez sąd celem odbycia kar pozbawienia wolności. 1 kobieta oraz 8 mężczyzn najbliższe miesiące spędzi w odosobnieniu zakładu karnego lub aresztu śledczego. Wszyscy zatrzymani byli poszukiwani nakazami doprowadzeń wydanymi przez Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej.

Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem dokonania potrójnego zabójstwa. Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306 (anonimowość gwarantowana).

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został poinformowany, że kierowca, który przyjechał na rozładunek do jednego z zakładów produkcyjnych, może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w związku z licznymi włamaniami i kradzieżami.

Średzcy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który dopuścił się przestępstwa na szkodę swojego pracodawcy.

W okresie od 28.06.2021 r. do 04.07.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 20 zdarzeń - 5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmów fałszywych.

Dzisiaj ok. godziny 11:30, na drodze Środa Śląska - Szczepanów doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w wyniku którego na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podczas patrolu, na jednej z dróg powiatowych średzcy policjanci zauważyli pojazd, a za jego kierownicą mężczyznę, który według ich wiedzy posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dzisiaj o godzinie 14:26 na ul. Żytniej w Środzie Śląskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden był poszukiwany przez sąd, a drugi, który pomagał mu w ukrywaniu się przed organami ścigania, posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz mienie pochodzące z przestępstwa.

Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali wrocławianina, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W takim stanie jechał autostradą z Wrocławia aż do zjazdu w Kostomłotach.

Trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 28-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, któremu prokurator przedstawił zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mieli pomóc pokrzywdzonemu, który wjechał do rowu, w wyciągnięciu uszkodzonego samochodu. Chwilę potem odjechali jego własnością. Średzcy policjanci ustalili trzech sprawców kradzieży pojazdu. Wszyscy usłyszeli zarzut zaboru w celu przywłaszczenia pojazdu oraz znajdujących się w nim dokumentów i gotówki.

Jechał całą szerokością jezdni. Kiedy zatrzymał się na światłach, inny kierowca podbiegł do samochodu i zdołał wyjąć kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając pijanemu dalszą jazdę. Chociaż kierujący porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia, średzcy policjanci go zatrzymali.

Mieszkaniec powiatu średzkiego, jadąc wczoraj drogą 2077D, zupełnie zignorował wyraźny sygnał wydany przez umundurowanego policjanta, nie zatrzymał się do kontroli i zjechał w drogę szutrową, podejmując próbę ucieczki.

W ostatnim czasie strażacy z powiatu średzkiego wzywani byli między innymi do kolizji, wypadków drogowych i pożarów.  Oto kilka zdarzeń mających miejsce w rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

- To efekt prawdopodobnie nadmiernej prędkości 19-letniego kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, a następnie dachował (...) Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Wsiadł na motocykl pomimo pięciu czynnych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, aktualnych badań technicznych oraz prędkościomierza. Posiadał za to niesprawny hamulec, łyse opony oraz liczne przeróbki.

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 12 kierujących, który zdecydowali się wyjechać pojazdami na drogę pod wpływem alkoholu. Byli to zarówno rowerzyści, motorowerzysta oraz dwóch kierujących samochodami, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (31.05.2021 r.) o godz. 18:00, na 116,8 km autostrady A4, doszło do wypadku z udziałem samochodów osobowych, w którym ucierpiało kilka osób.

Kierujący pojazdem marki Peugeot poruszał się ulicami miasta w niebezpieczny sposób, co zwróciło uwagę zgłaszającego. Niedługo po zgłoszeniu średzcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, na skrzyżowaniu w Cesarzowicach miała miejsce kolizja z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Najnowsze komentarze

 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 24 minut temu
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... 35 minut temu.
 • bob powiedział(a) Więcej
  Strefa PKP wioski komunikacja ok ale my w zielone gramy uprczywie realizowany bardzo drogi... 2 godziny temu.
 • Spirala powiedział(a) Więcej
  Ja się pytam po co obwieszano całe miasto kamerami, po co kupowano kamery i drony dla Straży... 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…