poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Weszli do sklepu, zabrali z półek m.in. perfumy, schowali, a następnie wyszli nie płacąc za towar...

Funkcjonariusze średzkiej policji skorzystali z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa. Wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe14 dni wobec mieszkańca powiatu średzkiego, który stosował przemoc wobec partnerki.

Średzcy policjanci ustalili tożsamość pięciu osób, które uczestniczyły w bójce, jaka miała miejsce w nocy na terenie miasta. Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty. Zatrzymanie kolejnych jest tylko kwestią czasu.

Wczoraj wieczorem na terenie powiatu średzkiego (na drodze wojewódzkiej 345) doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo.

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali mieszkańca Lubina, który nie zważając na obowiązujące ograniczenie prędkości i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, jechał w terenie zabudowanym motocyklem 113 kilometrów na godzinę.

Średzcy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu średzkiego w związku z uszkodzeniami mienia oraz groźbami kierowanymi wobec pokrzywdzonego. Mężczyzna dwukrotnie wybijał szyby w tym samym pojeździe powodując straty w łącznej wysokości blisko 2500 złotych.

Nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli. Jechał autostradą A4 w kierunku Wrocławia mając na liczniku prawie 200 km/h. W trakcie pościgu wykonywał wulgarne gesty w stosunku do interweniujących policjantów. Policjanci zatrzymali także innego mężczyznę, który naruszył nietykalność interweniującego funkcjonariusza, powodując u niego obrażenia głowy.

Średzcy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży towaru o łącznej wartości blisko 1200 złotych. Mężczyznę zauważył pracownik ochrony, który ujął sprawcę, gdy ten przekroczył linię kas nie płacąc za towar.

Średzcy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który z blisko 1,5 promilami alkoholu w organizmie wyjechał na autostradę. Tylko szczęśliwy traf sprawił, że nie doszło do tragedii, bowiem 20-latek podczas manewru wyprzedzania najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, wjechał w bariery oddzielające pasy ruchu, by ostatecznie uderzyć w cysternę przewożącą paliwo.

W ciągu trzech dni KP PSP przyjęła wezwania do czterech akcji gaszenia pożarów w Pisarzowicach w gminie Miękinia. Choć jest to niewielka miejscowość, to dużo się w niej ostatnio dzieje, a strażacy mają pełne ręce roboty.

Sytuacja na drogach w całym kraju nie jest teraz najlepsza. Dodatkowo niebezpiecznym czynnikiem są wędrówki zwierzyny, która przebiega również przez drogi. Dlatego służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i skupienia podczas jazdy.

Wczoraj wieczorem policjant Ogniwa Ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, będąc w czasie wolnym od służby, był świadkiem poważnego zdarzenia na drodze. Jako pierwszy udzielił pomocy poszkodowanemu, który nie dawał oznak życia. Tylko szybka reakcja funkcjonariusza, który nie wahał się wybić szyby w samochodzie, być może uratowała życie kierowcy.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Błonie w gminie Miękinia 3 lutego.

Wczoraj o godzinie 14.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał informację o wypadku na drodze pomiędzy miejscowościami Ujazd Górny, a Jarostów w gminie Udanin.

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch średzian w związku z przywłaszczeniem mienia. W ubiegłym miesiącu, z terenu gminy Malczyce, mężczyźni zdemontowali wpusty drogowe żeliwne z trzech studzienek. Skradzione mienie sprzedali w punkcie skupu złomu.

Uciekając przed funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej porzucił broń. Został zatrzymany i przekazany w ręce policjantów. Trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w ciągu kilku dni zatrzymali pięć osób poszukiwanych celem doprowadzenia do zakładów penitencjarnych. Jeden z poszukiwanych sam zadzwonił na numer alarmowy, po czym został zatrzymany. Inny wpadł podczas interwencji. Zatrzymane osoby najbliższe dni i miesiące spędzą w odosobnieniu.

Minione dni okazały się również bardzo pracowite dla naszych strażaków. Tym razem w książce raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zapisano kilka wezwań do różnego rodzaju zdarzeń. Oto niektóre z nich.

87-latek przewrócił się w mieszkaniu i nie mógł wstać. Jego żona nie miała sił, aby mu pomóc, mundurowi zjawili się w porę i udzielili niezbędnej pomocy.

Policjanci nie zastali zgłaszającego pod wskazanym adresem, ale ustalili jego miejsce przebywania, a następnie zatrzymali go. 37-latek ostateczne trafił do aresztu śledczego. Okazało się, że był poszukiwane przez sąd celem osadzenia w zakładzie penitencjarnym.

28 stycznia, ok. godz. 8.00, w pobliżu stacji BP w Krępicach (w gminie Miękinia) miała miejsce kolizja z udziałem samochodów osobowych.

- 21 stycznia zostałem brutalnie napadnięty przez sąsiada. Mam złamany bark i rozbitą głowę. Pogotowie zabrało mnie do szpitala. Policja pojawiła się po około 2 godzinach od zajścia i nic poza notatką nie zrobiła. W niedługim czasie napadł mnie znowu, tym razem został zatrzymany, ale nie trwało to nawet 24h. Teraz on bezkarnie dalej sobie chodzi, a ja z żoną w zaawansowanej ciąży musimy się ukrywać. Jak można czuć się bezpiecznie w tym kraju, jak oprawca jest ponad poszkodowanym? - pyta mężczyzna.

W dzisiejszym pożarze w Malczycach, dom jednorodzinny przy ul. Mazurowickiej został niemal całkowicie spalony.

Wczoraj o godz. 15:46, w Osieku w gminie Kostomłoty (droga K5, 374 km), doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego.

Ostatni tydzień dla naszych strażaków był równie pracowity, co poprzednie. Tym razem w książce raportów Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej zapisano kilka wezwań do różnego rodzaju zdarzeń. Oto niektóre z nich.

 • AD powiedział(a) Więcej
  przechodzę obok orlika w Środzie i nie mogę patrzeć na ten brud wokół- butelki, papiery, gówna psie, a... 3 minut temu
 • Run4fun powiedział(a) Więcej
  Po lesie trzeba biegać a nie leżeć ;) 3 godziny temu.
 • ludź powiedział(a) Więcej
  Racja. Widać choćby po transporcie publicznym, który w prawdzie zwinął się przed kadencją pani wójt,... 3 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do wypowiedzi powyżej ::dzwonił jakiś oszust w sprawie paneli słonecznych,przedstawił sie Adam Bielecki.... 3 godziny temu.
 • ludź powiedział(a) Więcej
  W Piotrowicach świecą się chyba tylko latarnie przy ul. Głównej, ale już choćby Piersno jest... 3 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Ciekawa jestem czy w Piotrowicach,gdzie mieszka "wójtowa " jest wyłączane światło ?? 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…