poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Pomagam, bo... wystartowała akcja promująca wolontariat w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości

Pomagam, bo... wystartowała akcja promująca wolontariat w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości

So, 31.07.2021 12:21
 •  

Trwa akcja „Pomagam, bo...”, której celem jest zainspirowanie Polaków do udziału w wolontariacie obu programów. Po to, aby kolejne edycje Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości mogły się odbyć, a pomoc dotrzeć do potrzebujących rodzin i dzieci, które w siebie nie wierzą, potrzeba ponad 14 tysięcy wolontariuszy. 


 Ola, była stewardessa, marzy o tym, by zostać wedding plannerem, a Mateusz to zagorzały fan Marvela. Mirek trudni się z kolei rolnictwem, które traktuje jak „misję żywienia świata”. Mają różne pasje, doświadczenia i zajęcia, łączy ich jedno – pomaganie. By zostać wolontariuszem Paczki czy Akademii, trzeba wysyłać zgłoszenie za pośrednictwem strony www.superw.pl

Oddajemy głos naszym wolontariuszom, którzy najlepiej opowiedzą o motywacjach, jakie skłaniają ich do pomocy na rzecz najbardziej potrzebujących rodzin ze Szlachetnej Paczki i dzieci z Akademii Przyszłości, które w siebie nie wierzą. Bohaterów naszej akcji łączy nie tylko chęć niesienia mądrej, bezinteresownej pomocy. Wszyscy zgodnie podkreślają, że udział w wolontariacie przynosi korzyści także dla nich – daje siłę, radość i poczucie realnego wpływu na życie innych. Wielu z nas bardzo tego potrzebuje, zwłaszcza teraz, po miesiącach walki z pandemią, trudnymi emocjami i bezradnością. W Paczce i Akademii granica między dawaniem, a otrzymywaniem bardzo szybko się zaciera – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Paczkę i Akademię.  

Pomagają, bo to daje im siłę  

To było w kilka lat temu, w grudniu. Wyszłam na spacer i zobaczyłam uśmiechniętych ludzi, którzy przenosili pięknie zapakowane prezenty z samochodu do wielkiej sali. Nie wiedziałam, o co chodzi. Zapytałam i okazało się, że to Wolontariusze Szlachetnej Paczki, że trwa Weekend Cudów, a te prezenty są w drodze do rodzin w potrzebie. Bardzo mnie to zaintrygowało, najbardziej ludzie. Biło od nich coś, co nie dawało mi spokoju – mówi w jednym z reportaży Teresa, studentka fizjoterapii i wieloletnia wolontariuszka Szlachetnej Paczki.   

Na dedykowanej akcji stronie www.pomagam-bo.pl można poznać krótkie, inspirujące historie osób, które zdecydowały się opowiedzieć o swoich motywacjach i zmianach, jakie zaszły w ich życiu dzięki udziałowi w Szlachetnej Paczce czy Akademii Przyszłości. Organizatorzy postawili na różne formaty przekazu treści – na stronie można znaleźć zarówno miniatury reporterskie, jak materiały wideo czy fotoreportaże.  

Zależało mi na tym, żeby zaangażować się na dłużej i żeby przekonać się, czy mogę się sprawdzić w zupełnie nowej roli, spożytkować to, czego się dotąd nauczyłam, być dla kogoś wsparciem. A Akademia działa właśnie w ten sposób – przez kilka miesięcy regularnie spotykasz się z uczniem na indywidualnych zajęciach, jesteś tylko dla niego, wspólnie pracujecie nad tym, z czym ma problem – mówi Ola, wolontariuszka Akademii Przyszłości i jedna z bohaterek prowadzonej akcji.  

Ty też możesz pomóc! Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/pomagam-bo/, poznaj inspirujące historie i zostań wolontariuszem/wolontariuszką Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości.  

Dołącz do wolontariatu już dziś!  

Nietuzinkowe, wzruszające, zabawne – historie wolontariuszy prezentowane w ramach akcji „Pomagam, bo...” mają stać się zachętą do wstąpienia w szeregi Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Do wolontariatu może zgłosić się każdy. Chętni otrzymają niezbędne wsparcie od organizacji – wezmą udział w szkoleniu oraz otrzymają niezbędne materiały, by już niebawem móc zmienić czyjeś życie na lepsze. By kolejne edycje obu programów mogły się odbyć, potrzeba ponad 14 tysięcy wolontariuszy – z całej Polski.   

Wolontariat to propozycja dla tych, którzy chcą nieść mądrą pomoc rodzinom z Paczki czy wspierać w budowaniu pewności siebie dzieci z Akademii Przyszłości. To także propozycja dla osób, które potrzebują odskoczni, zajęcia dającego poczucie wpływu, lepsze samopoczucie i siłę.  

Wolontariat to najważniejsze doświadczenie w moim życiu, ukształtował mnie i nie mam wątpliwości, że gdyby nie Paczka, nie byłabym tu, gdzie jestem. A to jest wspaniałe miejsce! – zachęca Ania, jedna z bohaterek akcji.

Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/pomagam-bo/ i dołącz do wolontariatu
w Szlachetnej Paczce lub Akademii Przyszłości. 

(mpr)

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 3 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 4 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 4 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…