poniedziałek 09.12.2019

Imieniny: Wieslawa Leokadii

 
Co faktycznie płynie rurami pod mostem w Wilczkowie?

Co faktycznie płynie rurami pod mostem w Wilczkowie?

07.03. 2019

W minionym roku zakończono remont ulicy Strzegomskiej w Wilczkowie. Podobnie mostu i chodników wiodących wzdłuż jezdni. Jest jednak jedna kwestia, która niepokoi mieszkańca tej wsi.

- Zrobili w Wilczkowie most, zrobili chodnik. Dlaczego pod chodnikiem jest rura, przez którą mieszkańcy puszczają szambo do rowu? - pyta mężczyzna.

Czy faktycznie przez tę rurę płyną nieczystości?

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z sołtysem wsi Katarzyną Obłońską, która twierdzi, że nie otrzymała od mieszkańców zgłoszeń dotyczących takiego problemu. Wyjaśnia, że brała udział w odbiorach, w czasie których inwestorzy sumienie i konsekwentnie sprawdzali prywatne przyłącza mieszkańców do rury spustowej, której zadaniem jest odprowadzanie wód deszczowych. 

Także do Urzędu Gminy w Malczycach nikt problemu nie zgłaszał, ale po naszym telefonie postanowiono to sprawdzić.

-  6 marca w  miejscowości Wilczków odbyła się wizja lokalna. Sprawdzone zostały ujścia pod mostkiem, które odprowadzają wodę do rowu. Jednak o dokumentację wyjaśniającą dokładną konstrukcję rur doprowadzonych do mostku musimy poprosić Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, która jest właścicielem drogi. Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Malczycach prowadzi w tej sprawie wyjaśnienia mające na celu stwierdzenie, co faktycznie wycieka z rur pod mostkiem – wyjaśnia Olga Łodej, podinspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Malczyce.

(kb) / fot. Czytelnik

52876818 2184662154913667 3740877576642494464 n

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

teraz jak już poszło w świat woda popłynie czysta :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Co tam Wilczków, od 70 lat ścieki płynęły i płyną dalej Zbójną bo wójt nie ma pieniędzy na nic tylko na promocję. Prawdziwa bomba ekologiczna którą zafundował nam wójt to rekultywowane wysypisko śmieci w Rusku. Z czystego złoża stworzył gigantyczny zbiornik najgorszych fekalii z całego województwa. Od świtu do nocy kilkadziesiąt tirów zwozi jak twierdzi gospodarz Malczyc najgorsze podłoże z oczyszczalni ścieków które nawet do utylizacji się...

Co tam Wilczków, od 70 lat ścieki płynęły i płyną dalej Zbójną bo wójt nie ma pieniędzy na nic tylko na promocję. Prawdziwa bomba ekologiczna którą zafundował nam wójt to rekultywowane wysypisko śmieci w Rusku. Z czystego złoża stworzył gigantyczny zbiornik najgorszych fekalii z całego województwa. Od świtu do nocy kilkadziesiąt tirów zwozi jak twierdzi gospodarz Malczyc najgorsze podłoże z oczyszczalni ścieków które nawet do utylizacji się nie nadaje. Smród okropny w zimie a co to będzie w lecie? gdzie ci radni?

Czytaj więcej
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację