poniedziałek 20.01.2020

Imieniny: Fabiana Sebastiana

 

Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Gmina Miękinia w Unii Światłowodowej (aktualizacja informacji o brakujących nieruchomościach)

Gmina Miękinia w Unii Światłowodowej (aktualizacja informacji o brakujących nieruchomościach)

14.03. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Miękinia w ramach projektu „Wrocławski i Wrocław Orange Światłowód”.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Cyfryzacja i nowe technologie dostępne dzięki rozbudowie sieci światłowodowych zmieniają świat i pozwalają mieszkańcom korzystać z ultraszybkiego i stabilnego Internetu.

Szybki Internet jest przepustką do nieograniczonych możliwości dostępu do informacji, rozrywki, narzędzi komunikacji oraz różnego rodzaju aplikacji, które zmieniają sposób funkcjonowania we współczesnym świecie.

Ważnym elementem inwestycji jest doprowadzenie sieci do jednostek oświatowych. Jest to związane z wdrażaniem programu rządowego, który zakłada uruchomienie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) zapewniającej szkołom bezpłatny, szybki i bezpieczny dostęp do Internetu a co za tym idzie możliwość realizowania programów edukacyjnych on-line, dostęp do nieograniczonych zasobów wiedzy i wykorzystanie ich w procesie nauczania.

Na obszarze gminy Miękinia projekt obejmie swym zasięgiem 1166 gospodarstw domowych w miejscowościach: BŁONIE, KADŁUB, KLĘKA, KRĘPICE, LUTYNIA, ŁOWĘCICE, MIĘKINIA, MIŁOSZYN, MROZÓW, PISARZOWICE, RADAKOWICE, WILKSZYN, WOJNOWICE, WRÓBLOWICE, ŹRÓDŁA, ŻURAWINIEC oraz 5 szkół w miejscowościach: LUTYNIA, MIĘKINIA, PISARZOWICE. Informacje o punktach adresowych, które są rozważane w procesie projektowania sieci, można pobrać ze strony https://www.orange.pl/view/popc.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych z listy adresów kwalifikujących się do dofinansowania (tak zwanych „białych plam” na mapie dostępu do Internetu), wskazanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.

Informacja od Orange w sprawie podłączenia kolejnych uzytkowników, spoza listy:
"Powstała infrastruktura w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, po zakończeniu prac inwestycyjnych może być wykorzystywana przez operatorów do podłączania użytkowników, których adresy nie znalazły się w projekcie. Dlatego też Orange Polska w perspektywie 2020 r. prowadzić będzie równoległe działania uzupełniające, mające na celu zapewnienie dostępu do Internetu mieszkańcom Gminy, gdzie zostanie zdiagnozowany wysoki popyt. Dotyczy to także tych lokalizacji, które nie znalazły się w projekcie POPC, a były składane deklaracje zainteresowania wykonaniem przyłączy do budynku. Jednak ostateczne podjęcie decyzji inwestycyjnej przez Orange Polska uzależnione będzie od potwierdzonego przez mieszkańców zapotrzebowania na usługi oraz wyniku analiz ekonomicznych.

Załączoną deklarację zachęcamy wypełnić i przesłać jej skan na nasz adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Im więcej będzie złożonych deklaracji, tym większa szansa na rozbudowę inwestycji."

Deklaracja znajduje się poniżej.

Pliki do pobrania: Deklaracja dla Orange

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację