wtorek 16.08.2022

Imieniny: Stefana Rocha

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Autostradą "na gazie" - z Wrocławia do zjazdu w Kostomłotach
Policjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali wrocławianina, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W takim stanie jechał autostradą z Wrocławia aż do zjazdu w Kostomłotach.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Kierujący Renault swoim sposobem jazdy zwrócił uwagę innego uczestnika ruchu, który widząc jego niebezpieczną jazdę powiadomił dyżurnego średzkiej komendy. Według zgłoszenia kierowca wyprzedzał prawym pasem, przez dłuższy czas jechał z włączonymi światłami awaryjnymi i wymachiwał rękoma.

Policjanci ze średzkiej drogówki zauważyli opisany pojazd na jednej z dróg w Kostomłotach. Mężczyzna na szczęście zdołał zjechać z autostrady nie powodując wypadku. Jednak pojazd swój zatrzymał na środku drogi blokując tym samym ruch w obu kierunkach. Kiedy policjanci podeszli do kierującego ten sprawiał wrażenie osoby półprzytomnej, ponadto wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu.

Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu i ciągle zmieniał swoją wersję zdarzeń. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei pojazd, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Kiedy wytrzeźwiał przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że po tym, jak wypił alkohol, jechał samochodem od Wrocławia aż do zjazdu z autostrady w Kostomłotach.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Policjanci zastosowali wobec niego tymczasowe zajęcie mienia na poczet przyszłych kar i grzywien.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

  • Filip powiedział(a) Więcej
    Mamy nadzieję, że to nie koniec i z roku na rok będzie się rozkręcać. Panie Burmistrzu musowo wpisać to wydarzenie do kalendarza imprez. Miejsce petarda! 16 minut temu.
  • Daga powiedział(a) Więcej
    Impreza rewelacja, miejsce, muzyka. Minuta ciszy dla tych co nie byli. Oby tak dalej 24 minut temu
  • Tomek powiedział(a) Więcej
    Ty tak poważnie? Ahahahahahaha 38 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…