poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Autostradą "na gazie" - z Wrocławia do zjazdu w Kostomłotach

SkomentujPolicjanci ze Środy Śląskiej zatrzymali wrocławianina, który kierował samochodem mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W takim stanie jechał autostradą z Wrocławia aż do zjazdu w Kostomłotach.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Kierujący Renault swoim sposobem jazdy zwrócił uwagę innego uczestnika ruchu, który widząc jego niebezpieczną jazdę powiadomił dyżurnego średzkiej komendy. Według zgłoszenia kierowca wyprzedzał prawym pasem, przez dłuższy czas jechał z włączonymi światłami awaryjnymi i wymachiwał rękoma.

Policjanci ze średzkiej drogówki zauważyli opisany pojazd na jednej z dróg w Kostomłotach. Mężczyzna na szczęście zdołał zjechać z autostrady nie powodując wypadku. Jednak pojazd swój zatrzymał na środku drogi blokując tym samym ruch w obu kierunkach. Kiedy policjanci podeszli do kierującego ten sprawiał wrażenie osoby półprzytomnej, ponadto wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu.

Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób znalazł się w tym miejscu i ciągle zmieniał swoją wersję zdarzeń. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że ma on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei pojazd, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym na koszt właściciela.

Kiedy wytrzeźwiał przyznał się do zarzucanego mu czynu. Oświadczył, że po tym, jak wypił alkohol, jechał samochodem od Wrocławia aż do zjazdu z autostrady w Kostomłotach.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Policjanci zastosowali wobec niego tymczasowe zajęcie mienia na poczet przyszłych kar i grzywien.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

ogrody pawlowski trawniki www


eko006groszek

baner

Nie przegap tych artykułów.