poniedziałek 27.09.2021

Imieniny: Damiana Amadeusza

Dzień Pszczół w Szkole Podstawowej w Kostomłotach

Dzień Pszczół w Szkole Podstawowej w Kostomłotach

Śr, 26.05.2021 11:08

W trzecim tygodniu maja w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach obchodzono Dzień Pszczół. Jak na solenizantów przystało nie obyło się bez życzeń i drobnego upominku.


Klasa IIIA gościła pszczelarza pana Mariusza Jakóbczaka. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jak hoduje się pszczoły, jaki jest podział obowiązków w ulu. Mogli również zobaczyć akcesoria konieczne do produkcji miodu, przenośne ule, produkty pszczele oraz skosztować pyszny miód.

W klasach młodszych i przedszkolu odbywały się happeningi, gry, zabawy tematyczne, obserwacje mikroskopowe części ciała owadów oraz prace plastyczne. Grupa Niezapominajek posiała kwietną łąkę w donicach obok szkoły.

Klasy starsze niestety on-line mogły dowiedzieć się, że pszczoły są niezwykle ważnym elementem ekosystemów. Pracy tych pożytecznych stworzonek zawdzięczamy1/3 światowych plonów. Ważna jest ochrona nie tylko pszczół miodnych, ale i ponad 400 gatunków dzikich pszczół żyjących w Polsce. Jak możemy pomóc? Sadźmy w ogrodach rośliny miododajne tak, aby kwitły od wiosny do jesieni, instalujmy w nich hoteliki dla owadów oraz poidełka. I nade wszystko nie trujmy ich. Wszelkie opryski wykonujmy po zachodzie słońca.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy eko-aktywistów zrzeszonych w szkolnej grupie redakcyjnej Eko-Ekipa działającej w programie 1Planet4All – Razem dla klimatu! realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej Organizatorzy pragną podziękować panom Mariuszowi Jakóbczakowi i Ryszardowi Jańcowi za wypożyczenie akcesoriów, wsparcie merytoryczne oraz przekazanie wielu ciekawostek, których nie można znaleźć w Internecie.

(sl)

 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seba powiedział(a) Więcej
  Czyli wydrukowali w Berlinie . Tylko pogratulować. 16 godzin temu.
 • Emilka powiedział(a) Więcej
  Wczoraj czytałam  w berlińskich Kontaktach.  W bombadrowanym Berlinie. Pozdrawiam.  16 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 1 dzień temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 1 dzień temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…