piątek 03.12.2021

Imieniny: Franciszka Ksawerego

Dwa wypadki jednego dnia na zjeździe w Kostomłotach

Dwa wypadki jednego dnia na zjeździe w Kostomłotach

Pn, 21.01.2019 11:48
 •  

W sobotę, na feralnym zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach odnotowano dwa zdarzenia drogowe, w których poszkodowane zostały dwie osoby. 


Do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Insignia oraz Renault Clio doszło o godzinie  10:20. Poszkodowana została jedna osoba, która uskarżała się na ból w okolicach szyi.  

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i odłączeniu akumulatorów w pojazdach –  informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

- Kierujący samochodem marki Opel (lat 68), jadąc drogą K5 w kierunku miejscowości Kostomłoty, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem marki Renault (lat 31). Kierująca Renault została przetransportowana do szpitala i po diagnostyce zwolniona do domu. Policjanci na kierującego Oplem nałożyli mandat oraz punkty karne - wyjaśnia asp. sztab. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Informację o kolejnym wypadku dyżurny średzkiej straży pożarnej otrzymał o godzinie 18:00.

Wskutek niezachowania szczególnej ostrożności oraz niestosowania się do znaków doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Golf z samochodem ciężarowym marki Mercedes Atego.

- Poszkodowany został kierowca pojazdu osobowego, który uskarżał się na ból w odcinku szyjnym. Osobie tej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ewakuowano ją z samochodu. Działania strażaków polegały również na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia  oraz odłączeniu akumulatorów w samochodach. Starty oszacowano na około 50 tys. złotych – informuje D. Domaradzki.

(kb) / fot. mk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Wchodzą do gabinetu Adasia a tam wiaderko , grabki i łopatka. Ale było radochy! 6 godzin temu.
 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Sebek , dawaj kankana! 6 godzin temu.
 • Arek Gruszczyński powiedział(a) Więcej
  Pomyślimy o tym na wiosnę
  9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…

0
RAZEM