niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

Niedziela Palmowa w Piotrowicach Niedziela Palmowa w Piotrowicach

Niedziela Palmowa w Piotrowicach

Wt, 16.04.2019 23:12

14 kwietnia w Piotrowicach odbyły się coroczne obchody Niedzieli Palmowej, podczas których sołectwa gminy Kostomłoty miały okazję do pokazania swoich umiejętności artystycznych w postaci pięknych palm wielkanocnych, stołów i stoisk.


Obchody rozpoczęto mszą świętą, celebrowaną przez księdza Leszka Pierzeckiego. Podczas mszy nastąpiło poświęcenie palm oraz procesja wokół kościoła, w której udział wzięli wierni, delegacje z palmami.

Po części sakralnej, kolorowym korowodem prowadzonym przez kapelę Kostomłocianie przemaszerowano do świetlicy wiejskiej w Piotrowicach, gdzie na uczestników święta czekały kolejne atrakcje w postaci stołów wielkanocnych pełnych dekoracji, ręcznie malowanych pisanek, szytych królików, kwiatów wiosennych i zajączków, wypiekanych baranków i inne wyroby pracy rąk ludzkich, które zasługują na wyrazy uznania i są żywym przykładem talentów lokalnej społeczności.

W tym roku sposób oceny palm wielkanocnych przybrał zupełnie inną formę. Miejscowości oceniały się wzajemnie, a przyznawane punkty decydowały o tym, która z palm zyskała najwyższe uznanie i adekwatnie do niego klasyfikowała się na najwyższym podium. 

 

W związku z  powyższym, ostateczna punktacja pozwoliła wyłonić zwycięzców:

 1. Paździorno
  II. Samborz
  III. Osiek

 

kolejne miejsca:


 1. I Wichrów
  V. Sikorzyce
  VI. Sobkowice 
  VII. Jarząbkowice 
  VIII. Zabłoto
  IX. Chmielów
  X. Jenkowice
  XI. Piersno
  XII. Wilków Średzki
  XIII. Jakubkowice
  XIV. Czechy
  XV. Kostomłoty
  XVI. Mieczków
  XVII. Ramułtowice
  XVIII. Godków
  XIX. Karczyce
  XX. Potrowice Szkoła

 

Wszystkim gratulujemy kreatywności i zaangażowania w kultywowanie tradycji. Każda z biorących udział w konkursie palm, to przejaw wzajemnej solidarności, integracji społecznej i chęci uczestniczenia w ważnych dla gminy kostomłoty inicjatywach o charakterze kulturalnym. Dziękujemy.

Gmina Kostomłoty / fot. gk, kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Michał powiedział(a) Więcej
  Widać że wojt nietutejszy skoro największego komucha wstrętnego mianuje rektorem. Brak słów!  godzinę temu.
 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  2 godziny temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 2 godziny temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 2 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…