wtorek 29.11.2022

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Kostomłoty czwartek, 24 marzec 2022 14:36
 •  


Odpowie za posiadanie narkotyków i kierowanie pojazdem pod ich wpływem

Podczas kontroli drogowej średzcy policjanci ujawnili przy 34-letnim kierującym środki odurzające. Jak się wkrótce okazało, on sam również był pod ich wpływem i w takim stanie usiadł za kierownicę. To jednak nie wszystko, bowiem podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne substancje zabronione.
- Tuż po północy policjanci ze średzkiej drogówki patrolując ulice jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Peugeot. Uwagę Mundurowi od razu zwrócili uwagę na zachowanie mężczyzny, który wyraźnie był zdenerwowany, miał powiększone źrenice i wypowiadał się nielogicznie. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu. Jednak z uwagi na podejrzane zachowanie 34-letniego mieszkańca powiatu średzkiego policjanci poddali go badaniu testerem na wykrywanie narkotyków, którego wynik okazał się pozytywny - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z KPP w Środzie Śl.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili w podręcznej saszetce folię aluminiową z zawartością białej substancji. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków oraz ujawnioną substancją policjanci zatrzymali kierującego, a jego pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Mężczyźnie zatrzymano też elektronicznie prawo jazdy.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczoną substancję poddano testowi, który wykazał, że jest to amfetamina. Funkcjonariusze przeszukali również miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie w jednej z szuflad ujawnili kolejne zawiniątka folii aluminiowej z zawartością białego proszku, która okazała się metaamfetaminą.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili 34-latkowi zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna odpowie również za posiadanie kilku porcji substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i metaamfetaminy - podkreśla policjantka i przypomina, że przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone karą wzrasta do lat 3.

(rol/kpp)

Najnowsze komentarze:
 • CykCyk powiedział(a) Więcej
  Dobrze , że nie z pod posterunku. P 4 godziny temu.
 • Rxfhs powiedział(a) Więcej
  Tresowania mieszkańców ciąg dalszy. Wymieńmy burmistrza to problem zniknie. 4 godziny temu.
 • Środy fanka powiedział(a) Więcej
  Moje gratulacje, wytrzymać 30 lat w środowisku jak widać powyżej zawistnych i ciągle... 4 godziny temu.
 • Pola powiedział(a) Więcej
  PiS w Miekini? Z wójtem Marianem? no on to juz z kazdym był. Dopiero co zdjecia z posłem Jarosem... 5 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  A autor czasem nie mieszka obecnie w Berlinie? Nie korzysta z niemieckich wygód i dobrobytu? Nie...
 • Janek na gigancie powiedział(a) Więcej
  A kto wybudował dom ze zdjęć, "wujcio Jasiu" czy "Germanie"? Tak więc legendy ani polskie, ani...
 • Pleban powiedział(a) Więcej
  Czwarta władza na miarę średzkich możliwości...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…