poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Spotkanie Seniorów z gminy Kostomłoty

Spotkanie Seniorów z gminy Kostomłoty

Pt, 13.12.2019 14:26

7 grudnia w Osieku ponad 270 Seniorów z gminy Kostomłoty uczestniczyło w II Spotkaniu Seniorów Gminy Kostomłoty. Zapoczątkowana w roku ubiegłym praktyka spotkała się z ogromną aprobatą wśród Seniorów i decyzją władz jest uskuteczniana i kontynuowana. - Priorytetem jest dbanie o sprawy społeczne Seniorów, którzy głęboko odczuwają potrzebę wspólnoty - podkreślała w swoim wystąpieniu p. Janina Gawlik, wójt gminy Kostomłoty. 

Dla Seniorów to okazja do integracji, rozmów, czas beztroskiego bycia z ludźmi, biesiady i rozrywki.  W Osieku tego dnia nastąpiła kumulacja wszelkich doznań począwszy od kulturalnych, muzycznych po kulinarne. Pięknie nakryte stoły, scena, na której tego dnia gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, pan Marcin Malinowski, Kapela Kostomłocianie oraz Chór z Osieka sprawiły, że dzień ten stał się szczególnym i uroczystym. Bogaty program artystyczny, zawdzięczono powyżej wskazanym artystom tym najmłodszym, którzy wspaniale zaprezentowali się w programie dla i o Babci i Dziadku, tym troszkę starszym, którzy dzięki prezentowanemu repertuarowi muzycznemu wprawili w lekką zadumę czy zachęcili do głośnego, ekspresyjnego śpiewu.

Dziękujemy pani Monice Chudy-Majchrzak, która w sobotę zachęciła dzieci i Ich rodziców do spotkania z Seniorami.   Wspaniałe potrawy degustowane ze smakiem to dzieło pań z Rady Sołeckiej w Osieku – DZIĘKUJEMY. Prezenty, które wręczono Seniorom to ciężka i mozolna praca wykonana przez dzieci i Ich wychowawców ze świetlic środowiskowych z Wichrowa, Zabłota, Jarząbkowic i Piotrowic. Pani Marcie Stefanowskiej Rzecznikowi Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej dziękujemy za wykład o bezpieczeństwie Seniorów.  Pracownikom Urzędu Gminy w Kostomłotach oraz Pracownikom GOK i GOPS w Kostomłotach dziękujemy za udział w organizacji przedsięwzięcia. Proboszczom z parafii zlokalizowanych na terenie gminy Kostomłoty, radnym, sołtysom dziękujemy za przyjęte zaproszenie. Seniorom raz jeszcze życzymy zdrowia, pogody ducha i możliwości spotkania w tym samym składzie osobowym za rok. 

Gmina Kostomoty
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 4 godziny temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 4 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 6 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 6 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 6 godzin temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Kostomłoty

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM