środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Spotkanie Seniorów z gminy Kostomłoty

Spotkanie Seniorów z gminy Kostomłoty

13.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

7 grudnia w Osieku ponad 270 Seniorów z gminy Kostomłoty uczestniczyło w II Spotkaniu Seniorów Gminy Kostomłoty. 

Zapoczątkowana w roku ubiegłym praktyka spotkała się z ogromną aprobatą wśród Seniorów i decyzją władz jest uskuteczniana i kontynuowana. - Priorytetem jest dbanie o sprawy społeczne Seniorów, którzy głęboko odczuwają potrzebę wspólnoty - podkreślała w swoim wystąpieniu p. Janina Gawlik, wójt gminy Kostomłoty. 

Dla Seniorów to okazja do integracji, rozmów, czas beztroskiego bycia z ludźmi, biesiady i rozrywki.  W Osieku tego dnia nastąpiła kumulacja wszelkich doznań począwszy od kulturalnych, muzycznych po kulinarne. Pięknie nakryte stoły, scena, na której tego dnia gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kostomłotach, pan Marcin Malinowski, Kapela Kostomłocianie oraz Chór z Osieka sprawiły, że dzień ten stał się szczególnym i uroczystym. Bogaty program artystyczny, zawdzięczono powyżej wskazanym artystom tym najmłodszym, którzy wspaniale zaprezentowali się w programie dla i o Babci i Dziadku, tym troszkę starszym, którzy dzięki prezentowanemu repertuarowi muzycznemu wprawili w lekką zadumę czy zachęcili do głośnego, ekspresyjnego śpiewu.

Dziękujemy pani Monice Chudy-Majchrzak, która w sobotę zachęciła dzieci i Ich rodziców do spotkania z Seniorami.   Wspaniałe potrawy degustowane ze smakiem to dzieło pań z Rady Sołeckiej w Osieku – DZIĘKUJEMY. Prezenty, które wręczono Seniorom to ciężka i mozolna praca wykonana przez dzieci i Ich wychowawców ze świetlic środowiskowych z Wichrowa, Zabłota, Jarząbkowic i Piotrowic. Pani Marcie Stefanowskiej Rzecznikowi Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej dziękujemy za wykład o bezpieczeństwie Seniorów.  Pracownikom Urzędu Gminy w Kostomłotach oraz Pracownikom GOK i GOPS w Kostomłotach dziękujemy za udział w organizacji przedsięwzięcia. Proboszczom z parafii zlokalizowanych na terenie gminy Kostomłoty, radnym, sołtysom dziękujemy za przyjęte zaproszenie. Seniorom raz jeszcze życzymy zdrowia, pogody ducha i możliwości spotkania w tym samym składzie osobowym za rok. 

Gmina Kostomoty

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

AŻ TYLU ? ? NIE DO WIARY

This comment was minimized by the moderator on the site

na całą gminę to chyba nie aż tak dużo

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację