sobota 08.08.2020

Imieniny: Cypriana Dominika

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Budowa linii elektroenergetycznej na terenie gminy Malczyce

Budowa linii elektroenergetycznej na terenie gminy Malczyce

28.08. 2018

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyło się spotkanie wójta Piotra Frankowskiego  w sprawie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna- Pasikurowice.

Planowane rozpoczęcie prac ma nastąpić we wrześniu br., a cała inwestycja zakończy się w roku 2020. W trakcie prac na terenie gminy Malczyce powstanie ok. 8 kilometrów nowo wybudowanej linii łącznie z infrastrukturą towarzyszącą.

- Negocjacje w sprawie budowy tej linii trwały 3 lata i cieszę się, że przechodzimy do kolejnego etapu inwestycyjnego. Oprócz tego, że będziemy posiadać na naszym terenie nowoczesną linię elektroenergetyczną zbudowaną w oparciu o najnowsze technologie przyjazne ludziom i środowisku, cieszy mnie również fakt że, co roku dzięki tej inwestycji do budżetu gminy wpłynie podatek w wysokości ok. 500 tys. zł - mówi wójt Piotr Frankowski.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele inwestora oraz kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy jakim  jest firma Elfeko SA z Gdyni. Pracownicy urzędu oraz sołtysi reprezentujący obręby, przez które będzie przebiegała trasa linii, mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące etapów inwestycji.

Dwutorowa linia 400 kV Czarna-Pasikurowice będzie przebiegać przez miejscowości Kwietno, Rusko, Wilczków, Rachów i Chomiąża rozciągając się na ośmiokilometrowej trasie tworząc 17 słupów elektroenergetycznych.

(gmal) fot. ug

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

To idealnie się zbiegło spotkanie tuż przed wyborami :lol: Będzie można się wykazać a tak na poważnie to dobrze że dodatkowe pieniądze zasilą budżet gminy. Jak na nasze realia to znaczący wpływ.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jakby były przestrzsegane wytyczne to nie byłoby tyle zakażeń. wiele osób w sklepie nie ma maseczki ...
alina skomentował/a Złote gody Państwa Patarewiczów
Wszystkiego dobrego i dużo zdrówka.Tak miłych i dobrych ludzi nie spotyka się często,a ja ich spotka...
To dobrze, że samorządowcy z Udanina pamiętają o Polskich bohaterach. Na Polskę nie jesteśmy zdani,...
Pamięć. Honor. Godność. Uczciwość. Rodzina. Ojczyzna. Braterstwo. Jak się jest porządnym człow...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…