Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Budowa linii elektroenergetycznej na terenie gminy Malczyce

Budowa linii elektroenergetycznej na terenie gminy Malczyce

28.08. 2018
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyło się spotkanie wójta Piotra Frankowskiego  w sprawie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Czarna- Pasikurowice.

Planowane rozpoczęcie prac ma nastąpić we wrześniu br., a cała inwestycja zakończy się w roku 2020. W trakcie prac na terenie gminy Malczyce powstanie ok. 8 kilometrów nowo wybudowanej linii łącznie z infrastrukturą towarzyszącą.

- Negocjacje w sprawie budowy tej linii trwały 3 lata i cieszę się, że przechodzimy do kolejnego etapu inwestycyjnego. Oprócz tego, że będziemy posiadać na naszym terenie nowoczesną linię elektroenergetyczną zbudowaną w oparciu o najnowsze technologie przyjazne ludziom i środowisku, cieszy mnie również fakt że, co roku dzięki tej inwestycji do budżetu gminy wpłynie podatek w wysokości ok. 500 tys. zł - mówi wójt Piotr Frankowski.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele inwestora oraz kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy jakim  jest firma Elfeko SA z Gdyni. Pracownicy urzędu oraz sołtysi reprezentujący obręby, przez które będzie przebiegała trasa linii, mogli uzyskać praktyczne informacje dotyczące etapów inwestycji.

Dwutorowa linia 400 kV Czarna-Pasikurowice będzie przebiegać przez miejscowości Kwietno, Rusko, Wilczków, Rachów i Chomiąża rozciągając się na ośmiokilometrowej trasie tworząc 17 słupów elektroenergetycznych.

(gmal) fot. ug

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

To idealnie się zbiegło spotkanie tuż przed wyborami :lol: Będzie można się wykazać a tak na poważnie to dobrze że dodatkowe pieniądze zasilą budżet gminy. Jak na nasze realia to znaczący wpływ.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację