sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Cały problem tkwi w wójcie Piotrze Frankowskim, który bezsprzecznie został wybrany w demokratyczny sposób…

Cały problem tkwi w wójcie Piotrze Frankowskim, który bezsprzecznie został wybrany w demokratyczny sposób…

Pt, 21.08.2020 13:25

Możemy przeczytać w początkowej części pisma jakie wystosował Klub Radnych Razem dla Gminy Malczyce (Leokadia Gancarz, Mariola Kądziela, Wiesław Kowalski, Krzysztof Pastuch) do Zbigniewa Ziobro, Ministra Sprawiedliwości.Niestety, rok 2020 ciężko doświadcza naszą rzeczywistość samorządową. Mieszkańcy odczuwają  trudności funkcjonowania społecznego i skutki finansowe związane z pandemią COVID-19,  a przyszłość również rysuje się niepewnie. Pogarszająca się sytuacja gospodarcza naszych mieszkańców przekłada się na mniejsze wpływy do budżetu gminy, a dodatkowo działalność  radnych Klubu Razem dla Gminy Malczyce, która doprowadziła na początku roku do utraty ok. 800 tysięcy złotych dopełnia piętrzących się trudności.

Niestety, dotarły do naszego urzędu informacje o kolejnym piśmie, jakie radna Leokadia Gancarz złożyła w imieniu Klubu Radnych Razem dla Gminy Malczyce, tym razem do Ministra Sprawiedliwości  – Zbigniewa Ziobro.

Smutny i żenujący jest poziom tego pisma, które zawiera wiele elementów z życia prywatnego wójta gminy, przybierające formę paszkwila, w którym atakuje się w sposób obelżywy i oszczerczy prywatnie dobre imię wójta oraz szkaluje działalność Urzędu Gminy Malczyce. Radna opisuje szereg spraw gminnych, toczących się w prokuraturze i CBA, wszczętych na podstawie ich własnych doniesień i donosów, które nie znajdując oczekiwanego rozstrzygnięcia, zgodnego z zarzutami radnych w ich mniemaniu są niesprawiedliwe i nieuczciwe.

Przykre jest kiedy czyta się pismo stworzone przez radnych, wybranych głosami mieszkańców, że Piotr Frankowski  po raz kolejny „otumanił” mieszkańców gminy Malczyce i tak nimi manipuluje, że znowu mogą go wybrać, w następnej kadencji na stanowisko wójta gminy.

Na domiar tego radna Gancarz w swoim piśmie mocno dotyka kwestii politycznych, powiązań oraz insynuuje w sposób jednoznaczny, że jedynie nacisk i bezpośredni wpływ Ministra Sprawiedliwości na niezależny Sąd, przed którym toczy się obecnie postępowanie,  jest jedyną i ostatnią nadzieją dla Klubu Radnych Razem dla Gminy Malczyce.

Radni, jak piszą, nie wierzą w sprawiedliwość, dlatego chcą aby sprawie przyjrzał się Minister Sprawiedliwości bo, jak zaznaczają, w naszej gminie w ostatnich wyborach parlamentarnych PIS otrzymało ponad 50% wsparcia, a sami radni Klubu Razem dla Gminy Malczyce, mocno pracowali, aby pokazać dobrą pracę rządu. Mało powiedziane, że niestosowne, ale również  niedorzeczne są pojawiające się zapisy wskazujące na chęć wstąpienia wójta do partii PIS, która to przynależność miałaby ochronić go przed wszystkimi konsekwencjami.

W kontekście tego pisma nasuwa się pytanie jaki cel przyświeca radnym Klubu? Czy swoją działalnością za wszelką cenę i z użyciem wszelkich dostępnych środków próbują zwalczać demokratycznie wybranego, jak sami przyznają wójta, nie zastanawiając się nad konsekwencjami dla całej gminy i mieszkańców, którzy ich wybrali?

Pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości Radnych Klubu Razem dla Gminy Malczyce – więcej załącznik

Wójt Gminy Malczyce

Piotr Frankowski
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 11 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 11 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 11 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 12 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 15 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM