poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce sobota, 09 marzec 2019 11:37


Coraz bliżej otwarcia harcówki w Malczycach!Już wkrótce malczyccy harcerze będą mogli korzystać ze swojej nowej harcówki. A wszystko dzięki wsparciu Gminy Malczyce, przyjaznych firm, rodziców zuchów i harcerzy a także parafii i mieszkańców Malczyc, którzy uczestnicząc w kiermaszach pomogli zebrać środki na remont harcówki.Drużyny harcerskie działają w Malczycach od wielu lat, jedna z nich, 38 DW „Paranoja” – jest aktualnie najdłużej działającą drużyną w Hufcu ZHP Środa Śląska, została powołana 4.08.1990 roku. Mimo wielu lat aktywnego działania, zuchy i harcerze z Malczyc nie mieli swojej harcówki, w której mogłyby odbywać się zbiórki drużyn.

To na szczęście już przeszłość, za zgodą i wsparciem Wójta Piotra Frankowskiego, harcówka powstanie przy Szkole Podstawowej przy ul. Dworcowej, w tzw. „małej sali gimnastycznej” oraz przyległych do niej pomieszczeniach, które ze względu na stan techniczny nie były używane od kilku lat, a teraz po gruntownym remoncie będą służyć malczyckim zuchom i harcerzom. Dużą część remontu sfinansowano ze środków z budżetu Gminy Malczyce. Wykonano ogrom pracy: usunięto stare przegniłe podłogi, położono nowe ogrzewanie podłogowe, nowe tynki, instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wymieniono okna, wydzielono toalety i aneks kuchenny.

Spory wkład w remont mają także harcerze i ich rodzice, którzy sami malują ściany oraz pozyskują dodatkowe środków na remont harcówki. Zostały zorganizowane kiermasze ciast, a także dzięki dobrej współpracy z Parafią NP NMP w Malczycach odbyły się dwa kiermasze świąteczne, z których dochód został przeznaczony na remont harcówki. Dzięki tym środkom udało się zakupić farby do ścian i sufitów, ościeżnice i drzwi wewnętrzne oraz nowe oświetlenie. Jeden z rodziców naszych zuchów zasponsorował zabezpieczenie ścian przed wilgocią – metodą iniekcji.  Firma Vibracoustic zakupiła drzwi zewnętrzne i ogrzewacz wody. Wsparcia udzieliła także firma Armacell przekazując 1500 zł, które zostaną wykorzystane na zakup paneli podłogowych.

To jeszcze nie koniec remontu, ale na resztę w tej chwili brakuje środków. Zostają do wykończenia toalety oraz podłogi, które zostaną wykonane po pozyskaniu dodatkowych środków.

Osoby, które chcą w tym pomóc, mogą wesprzeć malczyckie zuchy i harcerzy przekazując darowiznę w dowolnej kwocie na remont harcówki:

Hufiec ZHP Środa Śląska

Nr konta: 37 1090 2444 0000 0006 1800 0039

Tytułem: darowizna na harcówkę w Malczycach

W imieniu zuchów i harcerzy serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

pwd. Paulina Pochwała
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  PS 2: Plusy za komenatrze też sobie sama wystawiłam z paru adresów IP, ponieważ Roland uniemożliwia lajkowanie własnych wypowiedzi.
  Tak było,... 20 minut temu.
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  A może Ty w pierwszej kolejności przetań mówić ludziom, co mają robić? "Napisz", " Czekaj""?.. Takie sformułowania zostaw dla swojego męża,... 24 minut temu
 • Trampek powiedział(a) Więcej
  "Żałosne" ja rozumiem, że każdego mogło zdenerwować czekanie, bo akurat przepuszczano biegnących. Rozumiem też, że i w tej dyscyplinie... 48 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…