poniedziałek 28.09.2020

Imieniny: Luby Waclawa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Coraz bliżej otwarcia harcówki w Malczycach!

Coraz bliżej otwarcia harcówki w Malczycach!

09.03. 2019

Już wkrótce malczyccy harcerze będą mogli korzystać ze swojej nowej harcówki. A wszystko dzięki wsparciu Gminy Malczyce, przyjaznych firm, rodziców zuchów i harcerzy a także parafii i mieszkańców Malczyc, którzy uczestnicząc w kiermaszach pomogli zebrać środki na remont harcówki.

Drużyny harcerskie działają w Malczycach od wielu lat, jedna z nich, 38 DW „Paranoja” – jest aktualnie najdłużej działającą drużyną w Hufcu ZHP Środa Śląska, została powołana 4.08.1990 roku. Mimo wielu lat aktywnego działania, zuchy i harcerze z Malczyc nie mieli swojej harcówki, w której mogłyby odbywać się zbiórki drużyn.

To na szczęście już przeszłość, za zgodą i wsparciem Wójta Piotra Frankowskiego, harcówka powstanie przy Szkole Podstawowej przy ul. Dworcowej, w tzw. „małej sali gimnastycznej” oraz przyległych do niej pomieszczeniach, które ze względu na stan techniczny nie były używane od kilku lat, a teraz po gruntownym remoncie będą służyć malczyckim zuchom i harcerzom. Dużą część remontu sfinansowano ze środków z budżetu Gminy Malczyce. Wykonano ogrom pracy: usunięto stare przegniłe podłogi, położono nowe ogrzewanie podłogowe, nowe tynki, instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wymieniono okna, wydzielono toalety i aneks kuchenny.

Spory wkład w remont mają także harcerze i ich rodzice, którzy sami malują ściany oraz pozyskują dodatkowe środków na remont harcówki. Zostały zorganizowane kiermasze ciast, a także dzięki dobrej współpracy z Parafią NP NMP w Malczycach odbyły się dwa kiermasze świąteczne, z których dochód został przeznaczony na remont harcówki. Dzięki tym środkom udało się zakupić farby do ścian i sufitów, ościeżnice i drzwi wewnętrzne oraz nowe oświetlenie. Jeden z rodziców naszych zuchów zasponsorował zabezpieczenie ścian przed wilgocią – metodą iniekcji.  Firma Vibracoustic zakupiła drzwi zewnętrzne i ogrzewacz wody. Wsparcia udzieliła także firma Armacell przekazując 1500 zł, które zostaną wykorzystane na zakup paneli podłogowych.

To jeszcze nie koniec remontu, ale na resztę w tej chwili brakuje środków. Zostają do wykończenia toalety oraz podłogi, które zostaną wykonane po pozyskaniu dodatkowych środków.

Osoby, które chcą w tym pomóc, mogą wesprzeć malczyckie zuchy i harcerzy przekazując darowiznę w dowolnej kwocie na remont harcówki:

Hufiec ZHP Środa Śląska

Nr konta: 37 1090 2444 0000 0006 1800 0039

Tytułem: darowizna na harcówkę w Malczycach

W imieniu zuchów i harcerzy serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę.

Z harcerskim pozdrowieniem,

Czuwaj!

pwd. Paulina Pochwała

Udostępnij ten artykuł:

 





Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Dfggeedfghsfgdggfd skomentował/a Gminne stypendia dla najlepszych
To jego kapuś donosiciel i konfident, dlatego go wciska
Brawo Polonia! Super meczycho! Wielkie brawa też dla autora newsa - fajna relacja i zdjęcia profesk...
Autobus można też od razu nazwać CoronaCovidBus. Dzięki ... już raz na 2 tyg jak przyjdę na stadion...
zostań milicjantem i czepiaj się ludzi za brak kagańca lub sam miej go na twarzy-NIGDY trzeba być sz...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.