środa 08.07.2020

Imieniny: Adriany Eugeniusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Drodzy Mieszkańcy! - Komunikat wójta gminy Malczyce

Drodzy Mieszkańcy! - Komunikat wójta gminy Malczyce

26.03. 2020

W związku z tym trudnym dla nas wszystkich okresem wynikającym z ogłoszonego stanu epidemii apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności. Zwracamy się do Państwa z prośbą o racjonalne i rozsądne podejście do panującej sytuacji dla dobra ogółu.

Proszę pamiętać, iż tworzymy wszyscy wspólnotę, za którą każdy z nas bierze odpowiedzialność. Zachowanie nas wszystkich jak i każdego z osobna może zadecydować o bezpieczeństwie, zdrowiu, a nawet życiu naszych wnuków, dzieci, dziadków czy rodziców. Bądźmy odpowiedzialni, ale też wspierajmy się nawzajem w tych trudnych chwilach zarówno emocjonalnie, jak i pomagając sobie w miarę potrzeb i możliwości. Pracownicy Urzędu Gminy również służą mieszkańcom pomocą i radą. Bardzo dziękuję po raz kolejny malczyckiej przychodni z kierownikiem Mateuszem Olkowskim na czele oraz wszystkim lekarzom i osobom wspierającym pracę ośrodka, za dbałość o stan zdrowia mieszkańców naszej wspólnoty i podejmowane działania profilaktyczne.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego należy przestrzegać podstawowych zasad ochrony, wynikających z wprowadzonego stanu epidemicznego w całym kraju, który wiąże się z ograniczeniem przemieszczania się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zgodnie z prośbą, jaką skierowali do naszego urzędu lekarze SPZOZ Malczyce, którzy w ostatnich dniach zaobserwowali wzmożony ruch zarówno w sklepach jak i przed nimi, apelujemy o zachowanie odstępu i niegromadzenie się czekając np. w kolejce do sklepu, gdyż takie sytuacje sprzyjają rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jednocześnie informujemy, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Malczycach działa zgodnie z w/w wytycznymi i zaleceniami ograniczając bezpośredni i osobisty kontakt pacjentów z SPZOZ, a także dokonując każdorazowej weryfikacji zgłaszających się do ośrodka osób przez personel medyczny pod kątem epidemiologicznym. Zapewniona jest stała obecność lekarza i personelu pielęgniarskiego, celem realizacji wszystkich potrzeb pacjentów. Na miejscu realizowane są teleporady – bezpośrednie rozmowy telefoniczne pacjentów z wykwalifikowanym personelem medycznym oraz lekarzem.

Wójt gminy Malczyce

Piotr Frankowski

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mam pytanie jak skończyła się sprawa że znieważeniem policjantów i z niebieską kartą?może ktoś coś wie w tej sprawie

This comment was minimized by the moderator on the site

ADIN DWA TRI....

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Frank David skomentował/a „PILNIE POTRZEBUJĘ PIENIĘDZY!”
Czy potrzebujesz pożyczki, aby założyć firmę osobistą lub spłacić długi, a jeśli tak, skontaktuj się...
Jechałem, bardzo dobre drogi, przejezdne i bez krzaków wydrapujących oczy jak na szlaku św Jakuba Śr...
Oby nie było tak jak z pomysłem ścieżki rowerowej po nieużywanej linii kolejowej Malczyce Strzegom,...
Proponuje przejechać sie drogami rowerowymi Cesarzowice/ Kulin /Rakoszyce. Zbuduj i zapomnij, Na jed...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…