czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Znany jest wynik testu u kobiety, która uciekła z zakaźnego szpitala

Znany jest wynik testu u kobiety, która uciekła z zakaźnego szpitala

27.03. 2020

Znany jest już wynik badania na obecność koronawirusa przeprowadzonego u 69-letniej mieszkanki Malczyc, która 24 marca opuściła szpital zakaźny we Wrocławiu. 

Przypomnijmy. Kobieta z podejrzeniem zakażania koronawirusem uciekła z izby przyjęć szpitala na ul. Koszarowej, gdzie wcześniej pobrano od niej wymaz do badań. Do domu wróciła taksówką, co wzbudziło uzasadniony niepokój mieszkańców, szczególnie sąsiadów.  

- O godz. 22.00 w Malczycach na osiedle przyjechała policja, ponieważ poszukiwali kobiety, która uciekła ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu. Rozmawiali z córką, która była w domu z dwoma pijanymi mężczyznami. Prosili, aby zgłosić na policję, gdy matka się zjawi. Po pół godziny matka przyjechała w piżamie taksówką. Wezwaliśmy policję. Przyjechały służby specjalne w kombinezonach - opisuje zdarzenie mieszkanka Malczyc.

Pod wskazanym adresem policjanci zastali 69-latkę i trzy inne osoby.

- Wszyscy znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu i z tego powodu kontakt z nimi był utrudniony. Na miejscu obecny był również taksówkarz, któremu polecono zgłoszenie się do szpitala. Po konsultacji ze służbami medycznymi polecono 69-latce oraz pozostałym osobom pozostanie w miejscu zamieszkania. O zaistniałej sytuacji powiadomiono odpowiednie służby - poinformowała nas 25 marca rzeczniczka policji w Środzie Śląskiej.

Cała ta sprawa spowodowała ogromne poruszenie wśród mieszkańców miejscowości. Zainteresował się nią również wójt Piotr Frankowski. Wczoraj wystosował apel do mieszkańców, w którym czytamy m.in.:

- W związku z tym trudnym dla nas wszystkich okresem wynikającym z ogłoszonego stanu epidemii apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności. Zwracamy się do Państwa z prośbą o racjonalne i rozsądne podejście do panującej sytuacji dla dobra ogółu. Proszę pamiętać, iż tworzymy wszyscy wspólnotę, za którą każdy z nas bierze odpowiedzialność. Zachowanie nas wszystkich jak i każdego z osobna może zadecydować o bezpieczeństwie, zdrowiu, a nawet życiu naszych wnuków, dzieci, dziadków czy rodziców. Bądźmy odpowiedzialni, ale też wspierajmy się nawzajem w tych trudnych chwilach zarówno emocjonalnie, jak i pomagając sobie w miarę potrzeb i możliwości.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej, Anna Wojtasińska - Żygadło, we wczorajszej rozmowie z nami również podkreślała, by zaapelować o rozwagę, nie stygmatyzowanie osób, u których podejrzewane jest zakażenie, objętych kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym. - Musimy w tej trudnej sytuacji zachować spokój i zdrowy rozsądek. Każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji, w każdej chwili - podkreślała. - Bardzo ważne jest, aby się wzajemnie wspierać i sobie pomagać, nie wywoływać niepotrzebnej paniki, a uspokajać nastroje i podchodzić racjonalnie zachowując rygor sanitarny oraz przestrzegać wprowadzonych ograniczeń dotyczących zgromadzeń i wychodzenia z domów.

Mieszkańcy Malczyc, a szczególnie ul. Klonowej, na obecną chwilę mogą poczuć ulgę i znacznie stonować niepokoje - wynik testu przeprowadzonego u 69-latki jest ujemny.

- Bardzo się cieszę, że możemy odetchnąć z ulgą i na tę chwilę mieszkańcy są bezpieczni - mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. - Obie kobiety obecnie przebywają w  kwarantannie domowej, gdyż tak stanowią przepisy - dodaje.

Na dzień dzisiejszy w powiecie średzkim zakażenie koronawirusem stwierdzono u 1 osoby - mieszkanki gminy Kostomłoty, 167 przebywa na kwarantanie, a 145 objętych zostało nadzorem epidemiologiczny. Jak informuje dyrektor średzkiego sanepidu, w rozbiciu na poszczególne gminy kwarantanną objęto: 64 osoby ze Środy Śląskiej, 60 w Miękini, 28 w Kostomłotach, 8 w Malczycach, a 7 w Udaninie. 

(red) / fot. zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (11)

This comment was minimized by the moderator on the site

KZ6MUL41N www.yandex.ru

This comment was minimized by the moderator on the site

Profilaktycznie 24h. zamoczyć w Odrze ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Najlepszy jest wójt. Ciekawe z której gazety przepisał tekst. Może panie z Malczyce przy okazji szycia miseczek języka mu opaskę na czoło?

This comment was minimized by the moderator on the site

A chojjjjj z taką milicją

This comment was minimized by the moderator on the site

Średzkie przymuły siedzieć w domu a nie obleganie biedronkę po kilo cukru.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak kwarantanna po ucieczce ze szpitala obie chodzą po dworze robiły i robią co chcą.Policja przyjeżdża raz dziennie one i tak się tego nie boją i nie respektują żadnych zakazów i nakazów.

This comment was minimized by the moderator on the site

Tylko guma

This comment was minimized by the moderator on the site

powinni takich zamykać i olbrzymie kary nakładać

This comment was minimized by the moderator on the site

No ale miała tego korona czy nie, bo nie mogę się doczytać...

This comment was minimized by the moderator on the site

Pod koniec artykułu jest informacja o stanie zdrowia tej kobiety. Wystarczy przeczytać

This comment was minimized by the moderator on the site

Rzeczywiście jest napisane...Dziękuję !

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

głowa boli o tych komentarzy skomentował/a Śniadanie Biznesowe w Centrum Kultury Alternatywnej
Boże, jakie te komentarz tępe i z brakiem jakiegokolwiek zrozumienia tematu sama zawiść, zazdrość ni...
No patrząc na twarze, to sami urzędnicy tam byli. A gdzie ci "biznesmeni"??? Widać jakie problemy ma...
No wlasnie pol roku robia placyk z betonu i skonczyc nie moga gdzie oni szpital uruchomia zapomnijci...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.