niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

Znany jest wynik testu u kobiety, która uciekła z zakaźnego szpitala

Znany jest wynik testu u kobiety, która uciekła z zakaźnego szpitala

Pt, 27.03.2020 14:54
 •  

Znany jest już wynik badania na obecność koronawirusa przeprowadzonego u 69-letniej mieszkanki Malczyc, która 24 marca opuściła szpital zakaźny we Wrocławiu. Przypomnijmy. Kobieta z podejrzeniem zakażania koronawirusem uciekła z izby przyjęć szpitala na ul. Koszarowej, gdzie wcześniej pobrano od niej wymaz do badań. Do domu wróciła taksówką, co wzbudziło uzasadniony niepokój mieszkańców, szczególnie sąsiadów.  

- O godz. 22.00 w Malczycach na osiedle przyjechała policja, ponieważ poszukiwali kobiety, która uciekła ze szpitala zakaźnego we Wrocławiu. Rozmawiali z córką, która była w domu z dwoma pijanymi mężczyznami. Prosili, aby zgłosić na policję, gdy matka się zjawi. Po pół godziny matka przyjechała w piżamie taksówką. Wezwaliśmy policję. Przyjechały służby specjalne w kombinezonach - opisuje zdarzenie mieszkanka Malczyc.

Pod wskazanym adresem policjanci zastali 69-latkę i trzy inne osoby.

- Wszyscy znajdowali się pod znacznym wpływem alkoholu i z tego powodu kontakt z nimi był utrudniony. Na miejscu obecny był również taksówkarz, któremu polecono zgłoszenie się do szpitala. Po konsultacji ze służbami medycznymi polecono 69-latce oraz pozostałym osobom pozostanie w miejscu zamieszkania. O zaistniałej sytuacji powiadomiono odpowiednie służby - poinformowała nas 25 marca rzeczniczka policji w Środzie Śląskiej.

Cała ta sprawa spowodowała ogromne poruszenie wśród mieszkańców miejscowości. Zainteresował się nią również wójt Piotr Frankowski. Wczoraj wystosował apel do mieszkańców, w którym czytamy m.in.:

- W związku z tym trudnym dla nas wszystkich okresem wynikającym z ogłoszonego stanu epidemii apelujemy o zachowanie rozwagi i ostrożności. Zwracamy się do Państwa z prośbą o racjonalne i rozsądne podejście do panującej sytuacji dla dobra ogółu. Proszę pamiętać, iż tworzymy wszyscy wspólnotę, za którą każdy z nas bierze odpowiedzialność. Zachowanie nas wszystkich jak i każdego z osobna może zadecydować o bezpieczeństwie, zdrowiu, a nawet życiu naszych wnuków, dzieci, dziadków czy rodziców. Bądźmy odpowiedzialni, ale też wspierajmy się nawzajem w tych trudnych chwilach zarówno emocjonalnie, jak i pomagając sobie w miarę potrzeb i możliwości.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej, Anna Wojtasińska - Żygadło, we wczorajszej rozmowie z nami również podkreślała, by zaapelować o rozwagę, nie stygmatyzowanie osób, u których podejrzewane jest zakażenie, objętych kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym. - Musimy w tej trudnej sytuacji zachować spokój i zdrowy rozsądek. Każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji, w każdej chwili - podkreślała. - Bardzo ważne jest, aby się wzajemnie wspierać i sobie pomagać, nie wywoływać niepotrzebnej paniki, a uspokajać nastroje i podchodzić racjonalnie zachowując rygor sanitarny oraz przestrzegać wprowadzonych ograniczeń dotyczących zgromadzeń i wychodzenia z domów.

Mieszkańcy Malczyc, a szczególnie ul. Klonowej, na obecną chwilę mogą poczuć ulgę i znacznie stonować niepokoje - wynik testu przeprowadzonego u 69-latki jest ujemny.

- Bardzo się cieszę, że możemy odetchnąć z ulgą i na tę chwilę mieszkańcy są bezpieczni - mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski. - Obie kobiety obecnie przebywają w  kwarantannie domowej, gdyż tak stanowią przepisy - dodaje.

Na dzień dzisiejszy w powiecie średzkim zakażenie koronawirusem stwierdzono u 1 osoby - mieszkanki gminy Kostomłoty, 167 przebywa na kwarantanie, a 145 objętych zostało nadzorem epidemiologiczny. Jak informuje dyrektor średzkiego sanepidu, w rozbiciu na poszczególne gminy kwarantanną objęto: 64 osoby ze Środy Śląskiej, 60 w Miękini, 28 w Kostomłotach, 8 w Malczycach, a 7 w Udaninie. 

(red) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  godzinę temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 6 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 7 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 8 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…