piątek 03.12.2021

Imieniny: Franciszka Ksawerego

Droga w Chełmie - jest już wykonawca projektu

Droga w Chełmie - jest już wykonawca projektu

Śr, 11.07.2018 16:39
 •  

Dobra wiadomość dla mieszkańców miejscowości Chełm w gminie Malczyce - jest już wykonawca opracowania projektu przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 przebiegającej przez ich miejscowość.


 

Jak informuje Urząd Gminy Malczyce, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu wyłoniła w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcę zadania – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drog-Men Lider z Rudy Śląskiej.

Przypomnijmy, że dokumentacja techniczna przebudowy drogi wojewódzkiej nr 345 w miejscowości Chełm została wykonana w ramach porozumienia jakie w tym roku podpisali wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski i dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu Leszek Loch.

Projekt i późniejsza przebudowa na poprawić bezpieczeństwa użytkowników drogi, a przede wszystkim jest wyczekiwaną inwestycją przez mieszkańców sołectwa Chełm, przez które codziennie przejeżdża setki samochodów w kierunku autostrady A4.

Wykonawca prac projektowych wykona 2 warianty przebiegu trasy. Projekt będzie zawierać przebudowę i rozbudowę istniejącej drogi wraz z powstaniem niezbędnej infrastruktury, ujęta zostanie budowa chodnika oraz kanalizacji deszczowej. Nawierzchnia z kostki brukowej zostanie poszerzona zgodnie z wytycznymi konserwatora ochrony zabytków. Na moście powstanie kładka dla pieszych. Dokumentacja ma być dostosowana do konstrukcji jezdni do kategorii ruchu odbywającego się na tym odcinku.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie opracowanie dokumentacji dla nowej drogi, która nie będzie przebiegać bezpośrednio przez miejscowość.

Gmina Malczyce na ten cel przekaże 51% wartości zadania, w kwocie 96.900 zł.

(rol/gmal) fot. Piotr Zawadzki

70 chelm

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0





powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Wchodzą do gabinetu Adasia a tam wiaderko , grabki i łopatka. Ale było radochy! 5 godzin temu.
 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Sebek , dawaj kankana! 5 godzin temu.
 • Arek Gruszczyński powiedział(a) Więcej
  Pomyślimy o tym na wiosnę
  8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…

0
RAZEM