wtorek 16.04.2024

Imieniny: Cecyliana Bernadety

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Malczyce piątek, 13 lipiec 2018 15:51


Kreatywne wakacje - nauka i świetna zabawa!

SkomentujWczorajsze zajęcia z programowania i robotyki zorganizowane dla dzieci prze firmę TechForKids w Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach, okazały się strzałem w dziesiątkę. 

Twarze uczestników przepełniała radość, a dziedzina informatyki i techniki zainteresowała wszystkich bez wyjątku.

- Pod opieką doświadczonych instruktorów najmłodsi będą mieli okazję skonstruować niesamowite roboty z klocków LEGO®, a następnie nauczyć się podstaw programowania, które są przyszłością rozwoju techniki. Dzięki silnikom oraz czujnikom elektronicznym roboty będą się poruszać, wykonywać zadania, reagować na otoczenie. Nasze warsztaty to przede wszystkim świetna zabawa, podczas której dzieci poznają proste mechanizmy, działanie czujników oraz uczą się podstaw programowania za pomocą języka obrazkowego. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Nasze warsztaty, to doskonała okazja do rozwinięcia u dzieci zainteresowań technicznych oraz informatycznych, to również szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych - opowiada prowadzący warsztaty Wiktor Miklas.

Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały zajęć. Zastanawiały się co będą budować oraz do jakich czynności będą zmuszać stworzone przez nich samych roboty. 

Zajęcia okazały się być fantastycznym połączeniem manualnym, gdyż stworzenie robota wedle wskazówek, spośród mnóstwa klocków, było nie lada wyzwaniem, ale mimo wszystko dzieci w pełnym skupieniu poszukiwały wybranych elementów tak, aby ich robot był doskonały.

Jednak najciekawsze okazało się ich programowanie, podłączanie kabli, czujników ruchu oraz światła. Zainspirowało to uczestników do tworzenia robotów przygotowanych do walki w określonym ringu. I tu pomysłom nie było końca. Aż powstały m.in. "Rozwalator", "Robot Rebelii", a także "Han Solo".

Walka robotów odbywała się na macie, która zawiera czarny okrąg. Roboty skonstruowane przez dzieci zawierały czujnik światła, więc podczas gdy najechały na koło, zmuszone były zmienić kierunek. W ten sposób roboty walczyły o miejsce, po którym mogły się poruszać. Emocje dzieci trwały do ostatniej walki. Wygrana drużyna z dumą opuszczała warsztaty. Oczywiście wszystkie dzieci zasłużyły na uznanie za kreatywność i zaangażowanie.

Na zajęciach spotkaliśmy Mikołaja, który ma już za sobą niejeden wybudowany statek, samochód oraz inne "cuda" pomimo, że ma dopiero niecałe 6 lat. W rozmowie z jego mamą panią Wiktorią dowiedzieliśmy że, syn od najmłodszych lat uwielbia składać Lego, a w swojej kolekcji posiada wiele konstrukcji, które w skupieniu wykonuje według instrukcji.

Musimy podkreślić, że na tych zajęciach również spisał się na medal. Chłopiec, zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na monitorze, sam zbudował krokodyla, którego później zaprogramował tak, aby samoczynnie zaciskał paszczę. Jakie było jego zadowolenie, gdy krokodyl pożerał wszystko, co chłopiec włożył mu między zęby.

(kb) fot. kb

20180712 113532

IMG 4354

IMG 4362

IMG 4372

IMG 4370

IMG 4375

IMG 4384

IMG 4387

IMG 4395

IMG 4431

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

bus baner

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.