niedziela 23.06.2024

Imieniny: Wandy Zenona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Malczyce poniedziałek, 15 styczeń 2024 11:46


Dzielnicowi z Posterunku Policji w Malczycach spotkali się z uczniami

SkomentujOkres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


 

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Malczycach jeszcze przed feriami przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Głównym celem działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2024" jest utrwalenie wiedzy w zakresie bezpiecznego wypoczynku nie tylko tym dzieciom, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku, ale również tym, które pozostają w miejscu zamieszkania.

Malczyccy funkcjonariusze w miniony poniedziałek uczestniczyli w spotkaniach z uczniami Szkoły Podstawowej w Malczycach. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Omówiono w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu, zjeżdżaniem na nartach i sankach. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć wskazówek, co do bezpiecznych miejsc, w których można jeździć na łyżwach. Dzieci doskonale wiedziały, jak niebezpieczne mogą być zamarznięte zbiorniki wodne.

Ponieważ ferie to nie tylko wyjazdy, ale również spędzanie wolnego czasu w domu, czasami bez nadzoru rodziców, omówiono więc zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, właściwe zachowanie w sytuacji, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

Podczas spotkań policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w tym stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców. 

Funkcjonariusze w trakcie spotkania zachęcali również do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno - filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, a także w konkursie plastycznym Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn. "Bezpieczeństwo to SKARB - Bezpieczne Ferie".

Dzięki licznym już spotkaniom mundurowych z dziećmi przy innych okazjach, uczniowie bardzo dobrze znali numery alarmowe oraz informacje, jakie należy podać w przypadku potrzeby powiadomienia służb ratowniczych o zaistniałym zagrożeniu. W tej pogadance uczniowie utrwalali swoją wiedzę i aktywnie brali udział w zajęciach.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 222822

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...
Gosc mega inteligentny, zadal im konkretne pytanie, dlaczego radni nie beda pracowac charytatywnie dla miasta jako ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.