środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Malczyce piątek, 17 luty 2023 15:05


Jak dokonać zgłoszenia Jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego?

SkomentujOdznaczeni medalem za długoletnie pożycie mogą być małżonkowie, którzy przeżyli 50 lat w jednym związku małżeńskim.Pary małżeńskie obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego, na stałe zamieszkałe na terenie Gminy Malczyce mogą zgłaszać chęć organizacji Jubileuszu składając wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Malczycach, który zainicjuje procedurę nadania Jubilatom Legitymacji oraz Medali za Długoletnie Pożycie.

Z wnioskiem o nadanie medali mogą wystąpić zarówno sami Jubilaci, jak i dzieci, wnuki, a nawet przyjaciele pary, którzy chcą ich uhonorować.

Zgłoszenia można dokonać osobiście, listownie lub elektronicznie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Malczycach (pokój nr 21, tel. 71 317 92 23 wew. 207, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

W zgłoszeniu należy podać m.in. imiona i nazwiska jubilatów, adres ich zamieszkania, informację dotyczącą daty oraz miejsca zawarcia małżeństwa, a także informację o adresie kontaktowym do dalszego powiadamiania o kolejnych etapach załatwienia sprawy.

Warto dodać, że procedura wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nie podlega opłatom.

Wnioski o nadanie odznaczenia wysyłane są z USC do biura Wojewody Dolnośląskiego, a potem kierowane do biura prezydenta RP.  Termin i szczegóły organizacji uroczystości wręczenia medali należy uzgadniać osobiście lub telefonicznie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Malczycach, po otrzymaniu  przez Jubilatów listu gratulacyjnego od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zazwyczaj organizowane jest w Urzędzie Gminy. Jubilaci na uroczystość mogą zaprosić najbliższych, a odznaczenia wręczają władze samorządowe, w tym wójt gminy Malczyce.

W związku z tym, że czas trwania całej procedury przyznania odznaczeń przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z uwzględnieniem czasu niezbędnego do przygotowania wniosku przez Wojewodę Dolnośląskiego, trwa od 3 do 6 miesięcy, prosimy o odpowiednio wcześniejsze zainicjowanie tej procedury.

Dla par małżeńskich, które nie złożyły wniosku w 50 rocznicę pożycia nie oznacza to, że nie mogą z niej skorzystać przy kolejnych jubileuszach  np. w rocznicę 51, 52 czy 60 wspólnie przeżytych lat w małżeństwie.

Zapraszamy do składania wniosków!

Gmina Malczyce

 
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
MALCZYCE pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

ogrody pawlowski trawniki www


allago tworzymy