Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Jechała samochodem pod wpływem alkoholu, a w torebce miała narkotyki

Jechała samochodem pod wpływem alkoholu, a w torebce miała narkotyki

21.04. 2020

W miniony piątek policjanci legnickiej drogówki zatrzymali mieszkankę gminy Malczyce, która jak się okazuje ma na swoim koncie sporo przewinień.

Zdarzenie miało miejsce 17 kwietnia br. o godzinie 16.15 w Prochowicach. Kierująca peugeotem prawdopodobnie zwróciła uwagę policjantów, gdyż nie korzystała z pasów bezpieczeństwa.

- Funkcjonariusze kontrolując dokumenty 28-latki poczuli woń alkoholu. Kobietę przebadano alkomatem, który wykazał 0,4 promila w wydychanym powietrzu - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - W trakcie dalszych czynności, po sprawdzeniu w systemach policyjnych, okazało się, że mieszkanka gminy Malczyce ma zatrzymane prawo jazdy. Ponadto po sprawdzeniu pojazdu wyszło na jaw, że nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC, a dowód rejestracyjny został elektronicznie zatrzymany w ubiegłym roku. W trakcie wykonywania czynności dokonano przeszukania samochodu, pod kątem rzeczy i przedmiotów, których posiadanie prawem jest zabronione. W torebce należącej do kierującej, policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością marihuany oraz paczkę po papierosach z zawartością metamfetaminy, a także wagę elektroniczną. Dodatkowo, w portfelu, znajdowało się zawiniątko z zawartością marihuany. Z zabezpieczonych substancji można byłoby uzyskać blisko 500 porcji handlowych środków odurzających - wyjaśnia mł. asp. Jagoda Ekiert.

Kobieta nie potrafiła wytłumaczyć jaki był cel jej podróży, dlatego też, z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane ze stanem epidemii w Polsce, policjanci sporządzili dodatkową dokumentację do sanepidu, celem nałożenia kary administracyjnej.

28-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzuty. - Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie zakazu przemieszczania się, sanepid może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. złotych - podkreśla policjantka z Legnicy.

Źródło: KMP w Legnicy

marihuana

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Ekośroda skomentował/a Gminne stypendia dla najlepszych
Człowiek któremu nie przeszkadza, że jesteśmy truci przez fabrykę koło działek i który pozwala żeby ...
Piękno utracone. Strażnice Korpusu Ochrony Pogranicza. Warto zorganizować wystawę pt tytułem. ( w ma...
Olga skomentował/a Awanse średzkich nauczycieli
Coś w tym musi być bo tyle osób przez ratusz to nigdy się nie przewinęło. Pozwalniali się zastępcy b...
Pisowski Burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński od lat stosuje mobbing, zastrasza zwolnieniem z prac...

Lokalne ogłoszenia drobne

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

03.09.2020 09:18 wrote:

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje…

27.08.2020 15:24 wrote:

wynajmie busa z kierowcą  …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.