sobota 31.10.2020

Imieniny: Urbana Saturnina

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kontrowersje wokół stawu w Wilczkowie

Kontrowersje wokół stawu w Wilczkowie

16.06. 2020

Czyszczenie stawu w Wilczkowie wzbudziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców. Część pochwala działania dzierżawcy akwenu, a inni twierdzą, że prace są zbędne i prowadzone niewłaściwie.

W miniony piątek otrzymaliśmy telefon od mieszkańca wsi. – Na terenie stawu prowadzone są prace. Zdecydowało o nich kilka osób z zarządu, bez wskazania na taką potrzebę i konsultacji z mieszkańcami - twierdził mężczyzna. - Koparka wydobywa muł, który składuje wzdłuż linii nabrzeża. Uważamy, że wkrótce będzie tu smród nie do zniesienia - podkreślał.

Pomimo licznych sugestii niezadowolonych mieszkańców, jak do tej pory nie czuć nieprzyjemnego zapachu, który miałyby wydobywać się z wysychających pozostałości...

To było potrzebne

Zdaniem zarządu klubu, który ma za zadanie dbanie o staw i przyległy do niego teren, argumentów wskazujących na potrzebę "uporządkowania" akwenu było kilka, a główne to udrożnienie przepływów i pozbycie się m.in. drapieżnych ryb.

Na miejscu zastaliśmy wykonawcę, który wyjaśnił, że - między innymi udrożniony został zasypany niegdyś przepływ.

- Słowo czyszczenie zbyt wiele znaczy. W tym miejscu zaplanowano udrożnienie przepływu tak, by woda nie piętrzyła się przy jednym obecnie ujściu w tym stawie. Ponadto celem spuszczenia wody było pozbycie się drapieżników zjadających narybek - wyjaśnia Stefan Grycz, radny gminy Malczyce, a zarazem mieszkaniec wsi i wieloletni działacz miejscowego klubu sportowego. 

- LZS Burza Wilczków jest dzierżawcą wspomnianego gminnego stawu. W tym miejscu organizowane są zawody wędkarskie i liczne atrakcje dla dzieci. Jest to miejsce rekreacji dla mieszkańców, jednak niektórzy traktują je zbyt prywatnie - podkreśla inny mieszkaniec Wilczkowa.

Gdzie są ryby?

Nawiązując do wcześniejszego artykułu i zapytań odnośnie tego, gdzie znajdują się odłowione ze stawu ryby, informujemy, że na czas prowadzonych prac, które mają potrwać do końca czerwca, przekazano je Malczyckiemu Stowarzyszeniu Wędkarskiemu "Cyprinus”.

(kb) / fot. kb

protokol004

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (15)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie rozumiem jednej rzeczy. Większość z piszących wypowiada się niepochlebnie o Panu Grycz, że taki, owaki, Stefan jak to Stefan....
Wnioskuje z tego że go znacie, a jednak został radnym, pomimo tego wszystkiego, ktoś go wybrał. Ludzie ocknijcie się. Czas na zmiany.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ktokolwiek ,był na rybach na tym stawie to wie ,że łapało się tam :liny , leszcze,płocie,szczupaki,a nawet sumy,o karpiach i o koniach nie wspominając. Wstyd mi za pana Jacka bo Pan Stefan jak to Stefan ...

This comment was minimized by the moderator on the site

33 sztuki + 2 sztuki.
W Protokole kogoś sumienie ruszyło i dodał dwie ryby Brawo chociaż za to.

This comment was minimized by the moderator on the site

Pamiętam kiedyś gdy zarybiono staw z naszych wedkarzy pieniędzy.Ryby trafiły do beczki Jacka i Stefana . A ja głupi siedziałem z wędka w dłoni i się zastanawiałem czego karpie nie biorą. Historia lubi się powtarzać .Sprawa nadaje się do Prokuratury. Protokół pisany na kolanie aż dziwne że tak mało ryb . Każdy posiada telefon komórkowy i nikogo nie kusiło by nagrać ile tak naprawdę ryb było. Wszystko zatajone nawet ogłoszenia o dniu odłowu...

Pamiętam kiedyś gdy zarybiono staw z naszych wedkarzy pieniędzy.Ryby trafiły do beczki Jacka i Stefana . A ja głupi siedziałem z wędka w dłoni i się zastanawiałem czego karpie nie biorą. Historia lubi się powtarzać .Sprawa nadaje się do Prokuratury. Protokół pisany na kolanie aż dziwne że tak mało ryb . Każdy posiada telefon komórkowy i nikogo nie kusiło by nagrać ile tak naprawdę ryb było. Wszystko zatajone nawet ogłoszenia o dniu odłowu nie było.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Samowola to mało powiedziane, to katastrofa ekologiczna, małże, płazy, gady i wiele innych wszystkie te stworzenia zostały unicestwione przez kaprys jednej osoby. Gdzie pozwolenia wodnoprawne? Wielki radny, magister inżynier a hodowlany pisze przez "ch". Wstyd i żenada !!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Że w takim stawię było parę kg karpia, amura i czegoś tak jeszcze (rozczytać się niemoge) to ja się pytam gdzie szczupak okoń leszcz lin zapewne i sandacz by się znalazł wraz, z sumem... A tak z takiego stawu parę ryb tylko..? Hmmm naprawde to dziwne jest... A jeszcze wspomniane jedt że drapieżnika chcieli się pozbyć a w raporcie nic niema wspomnianego o nim..

This comment was minimized by the moderator on the site

Też się dziwię gdzie podziały się ryby drapieżne,przez które między innymi zdecydowali się czyścić staw.Pewnie pan Grycz sam je zutylizował na swojej patelni! Też mnie zastanawia,że z tak wielkiego zbiornika tak mało ryby bardzo bym chciał wiedzić może Grycz by coś na ten temat powiedział! Ile ten pan będzie przekrętów jeszcze robił w tej wiosce-ludzie obudzcie się!!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Tam gdzie pan Stefan Grycz niema nic

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak dokładnie kolego jak napisałeś bo jak ja napisałem posta i inicjały tego pana to usunęli,nie wiem czym Roland się kieruje,że nawet inicjały imienia i nazwiska usuwa,chyba ma spółkę z tym Panem co, MI napisał,

This comment was minimized by the moderator on the site

I tak sie kręci interesy. Grycz - i wszystko jasne. A w zasadzie ciemne.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeśli chodzi o samo czyszczenie z mułu, to ono musi być, bo inaczej staw zaniknie i zamieni się w bagienko. To naturalny proces i niemiecki jaśniepan, do którego należał ten staw też to robił 100 lat temu.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ta sprawa nadaje się do prokuratury,a pana (...) to też bym pociągnął do odpowiedzialności karnej,czasy mleczarni i darmowego złodziejstwa dawno dawno dawno już przeminęły.Prokuratura i odpowiedzialnośc karna w normalnym kraju w normalnym powiecie w normalnej gminie takiego przekrętu by nie było.

This comment was minimized by the moderator on the site

W takim stawię tak mało ryb? Oni je chyba podzielili na 10 jak przekazywali cyrk i złodziejstwo!

This comment was minimized by the moderator on the site

Karp Chodowlany??? -- może przez H

This comment was minimized by the moderator on the site

Cyprinus,, Stefan jest wiceprezesem
Najpierw załatwia się fundusze Panie wieloletni działaczu A nie sprytem wyciąga z gminy i angażuje do tego spółkę gminną. I co z małżami, słabe to przedsięwzięcie. Na miejscu mieszkańców pilnowałbym żeby ryby wróciły A sprawie powinny przyjrzeć się odpowiednie instytucje bo to samowola.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Kiedyś na studiach rozmawialiśmy o eugenice i o tym jak eliminowano niepełnosprawnych z społeczeństw...
Przedsiebiorca skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
Od poniedziałku zaczną się zwolnienia z pracy .Po co komu zadymiarze jeszcze założą związki zawodowe...
Gdyby natura chciała. To slowa Goski Kidawy - Błądzącej . To by wam dała rozum czerwone blyskawice ....
Ż takim zasobem słów i kulturą to ta młodzież ma marne szanse na godne życie w Europie.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.