niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Kontrowersje wokół stawu w Wilczkowie

Kontrowersje wokół stawu w Wilczkowie

Wt, 16.06.2020 17:17

Czyszczenie stawu w Wilczkowie wzbudziło wiele kontrowersji wśród mieszkańców. Część pochwala działania dzierżawcy akwenu, a inni twierdzą, że prace są zbędne i prowadzone niewłaściwie.W miniony piątek otrzymaliśmy telefon od mieszkańca wsi. – Na terenie stawu prowadzone są prace. Zdecydowało o nich kilka osób z zarządu, bez wskazania na taką potrzebę i konsultacji z mieszkańcami - twierdził mężczyzna. - Koparka wydobywa muł, który składuje wzdłuż linii nabrzeża. Uważamy, że wkrótce będzie tu smród nie do zniesienia - podkreślał.

Pomimo licznych sugestii niezadowolonych mieszkańców, jak do tej pory nie czuć nieprzyjemnego zapachu, który miałyby wydobywać się z wysychających pozostałości...

To było potrzebne

Zdaniem zarządu klubu, który ma za zadanie dbanie o staw i przyległy do niego teren, argumentów wskazujących na potrzebę "uporządkowania" akwenu było kilka, a główne to udrożnienie przepływów i pozbycie się m.in. drapieżnych ryb.

Na miejscu zastaliśmy wykonawcę, który wyjaśnił, że - między innymi udrożniony został zasypany niegdyś przepływ.

- Słowo czyszczenie zbyt wiele znaczy. W tym miejscu zaplanowano udrożnienie przepływu tak, by woda nie piętrzyła się przy jednym obecnie ujściu w tym stawie. Ponadto celem spuszczenia wody było pozbycie się drapieżników zjadających narybek - wyjaśnia Stefan Grycz, radny gminy Malczyce, a zarazem mieszkaniec wsi i wieloletni działacz miejscowego klubu sportowego. 

- LZS Burza Wilczków jest dzierżawcą wspomnianego gminnego stawu. W tym miejscu organizowane są zawody wędkarskie i liczne atrakcje dla dzieci. Jest to miejsce rekreacji dla mieszkańców, jednak niektórzy traktują je zbyt prywatnie - podkreśla inny mieszkaniec Wilczkowa.

Gdzie są ryby?

Nawiązując do wcześniejszego artykułu i zapytań odnośnie tego, gdzie znajdują się odłowione ze stawu ryby, informujemy, że na czas prowadzonych prac, które mają potrwać do końca czerwca, przekazano je Malczyckiemu Stowarzyszeniu Wędkarskiemu "Cyprinus”.

(kb) / fot. kb

protokol004
powrót na górę
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 32 minut temu
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 41 minut temu.
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 3 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 4 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …