sobota 26.09.2020

Imieniny: Justyny Cypriana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Malczycka rehabilitacja na 5+

Malczycka rehabilitacja na 5+

12.02. 2020

Każdy z nas chciałby żyć długo, szczęśliwie i zdrowo. Myśląc o tym ostatnim chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na lokalną służbę zdrowia – przychodnię w Malczycach mieszczącą się przy ul. Mickiewicza 6. Pokusiliśmy się  o małe podsumowanie roku 2019 w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Malczycach. W sposób szczególny chcieliśmy zwrócić Państwa uwagę na malczycką rehabilitację.

Poprosiliśmy o krótkie podsumowanie osobę, która wie najwięcej o fizjoterapii oraz pacjentach malczyckiego ośrodka zdrowia – fizjoterapeutę pana Macieja Litkę, pracującego na co dzień z mieszkańcami gminy Malczyce.

– Praca na oddziale rehabilitacji w SPZOZ Malczyce skupia się głównie na przeprowadzaniu kompleksowego badania/oceny stanu potrzeb pacjenta, formułowaniu diagnozy, prognozy i planowania terapii, ewaluacji wyników badania/oceny stanu pacjenta prowadzącej do podjęcia odpowiedniej decyzji klinicznej, udzielaniu konsultacji w ramach swoich kompetencji oraz określania, kiedy pacjent powinien zostać skierowany do innego specjalisty opieki zdrowotnej, wdrażaniu interwencji,  fizjoterapeutycznego programu leczenia. W 2019 roku zajmowałem się także ustalaniem wyników planowanych interwencji/terapii, formułowaniem zaleceń. Zakres praktyki fizjoterapeutycznej rozszerzyłem o tworzenie strategii ochrony zdrowia/prewencji. Uczestniczyłem często w doborze zaopatrzenia ortotyczno-ortopedycznego – doborze ortez, wkładek itd. – opowiada fizjoterapeuta Maciej Litka.

Analizując ilość osób poddających się rehabilitacji w latach poprzednich, średnio miesięcznie w 2015 roku przyjmowano ok. 90 osób a w roku 2016 już ok. 70 osób. Porównując miesiąc do miesiąca od momentu realizacji umowy z NFZ, w październiku 2017 roku przyjęto 336 pacjentów i wykonano 1100 zabiegów, a w październiku 2018 roku przyjęto już 345 osób i wykonano 1380 zabiegów, analogicznie w październiku 2019 roku wykonano ponad 3200 pojedynczych zabiegów. Rehabilitacja malczycka pod kierunkiem pana Macieja Litki w całym roku 2019 pracowała bardzo intensywnie przyjmując pacjentów od 11.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. Średni czas oczekiwania na rehabilitacje wynosi 30 dni, co jest bardzo dobrym wynikiem. Sięgając po statystyki w Polsce ten okres oczekiwania to ok 90 dni. Pan Maciek może pochwalić się imponującą w tym czasie liczbą pacjentów, jak na tak mały oddział jakim są Malczyce, bo aż 2548 pacjentów,  przy 39 311 pojedynczych zabiegów.

Malczycka przychodnia notuje dzisiaj również największą od lat ilość zdeklarowanych pacjentów, która kształtowała się na przestrzeni lat bardzo różnie. I tak w roku 2017 było ich 3854, natomiast na początku 2020 roku było to już 4014 osób.

Jakie jest stanowisko gminy Malczyce?

– Zdaję sobie sprawę, że zawsze znajdą się głosy niezadowolenia i stwierdzenia, że może być lepiej. Osobiście jestem pacjentem przychodni w Malczycach. Uważam, że mamy wspaniałych lekarzy POZ i jestem bardzo zadowolony z pracy naszej przychodni oraz poszczególnych lekarzy. Zaryzykowałbym nawet tezę, że w chwili obecnej mamy najlepszy personel przychodni SPZOZ w całym powiecie, o czym świadczą pacjenci zadeklarowani w naszej przychodni pochodzący z tak dalekich miejsc jak Wrocław.  Rehabilitacja na wysokim poziomie i średni czas oczekiwania wynoszący 30 dni na bezpłatną rehabilitację jest również wynikiem dużo lepszym od średniej krajowej, co dobitnie pokazuje, że często nie doceniamy tego, co mamy – mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Katastrofa przychodnia upada na psy lekarze starzyści ,jedna mądra i ludzka kobieta pani dr Manelska ile wytrzyma wszyscy idą tylko do niej ,dr Mazur chyba zrezygnowala też dobra pani doktor a rehabilitacja strach sie bać około 40 skierowań leży i bieg rehabilitanta aby szbciej i byle jak katastrofa jak się leczyć coraz gorzej

This comment was minimized by the moderator on the site

Ciągnie Franek wózek,
pocą mu się jaja.
Długo tak pociągnie?
Do połowy maja!
Znieważenie Policji kosztuje,
wygaszeniem mandatu skutkuje!

This comment was minimized by the moderator on the site

A ten dzieciak w środku to Główny Menażer ośrodka i pupil naszego Guru?

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie no nie. Obrazek jak z bajki, wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni, szczęśliwi. A może dajcie zdjęcie z godziny 7.00 rano jak ludzie stoją pod przychodnią żeby do lekarza się dostać. Sit!

This comment was minimized by the moderator on the site

Wypowiedź wójta to jakiś Matrix. Jak można wypisywać takie bzdury. Ciągle nowi, młodzi lekarze nie bardzo wiedzący co wypisać, wszyscy chcą się zapisać do jednego "kumatego" lekarza (czas oczekiwania 2 tygodnie). Znowu jedna wielka ściema naszego Franka zawieszonego w próżni a nie w realiach. Czas na zmiany? A co sie dzieje z salą kinową w Domu Kultury, że ją zamknięto?

This comment was minimized by the moderator on the site

A kiedy nowa przychodnia? Przecież wójt obiecywał ze w tym roku będzie

This comment was minimized by the moderator on the site

Taka rehabilitacja że po 10 zabiegah musiałem później prywatnie w Środzie się leczyc.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Proszę podać nazwiska i pokazać mordy tych co zagłosowali za sprzedażą szpitala.
Oni myślą, że Średzianom można sprzedawać kit. Wielu Średzian mieszkało lub mieszka w USA czy na za...
To nie jest restauracja. To wygląda na biurową stołówkę.
Mieszkam w dużym zachodnio -europejskim mieście . I nie zdziwilem się. Tak jak myślałem. To nie Pary...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.