poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Marcin Głowacki zwycięzcą konkursu Gminy Malczyce

Marcin Głowacki zwycięzcą konkursu Gminy Malczyce

Cz, 26.09.2019 16:22

Gmina Malczyce dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie na opracowanie koncepcji rewitalizacji terenu przy skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Mazurowickiej (teren przy obelisku).Do udziału zgłoszono cztery prace. Wszystkie były pomysłowe, autorzy zaangażowali się w stworzenie koncepcji rewitalizacji terenu, która znacznie podniosłaby estetykę terenu jak i poziom życia mieszkańców.

Pierwsza z prac zakładała przeniesienie obelisku na teren po zlikwidowanych garażach przy ul. Pocztowej. Ponadto zakładała dodanie ławek, fontanny oraz roślinności upiększającej teren. Kolejna z prac zakładała przygotowanie miejsca dla pomnika upamiętniającego 100 rocznicę narodzin Jana Pawła II. Idea oraz forma była bliska obecnemu miejscu pamięci, dlatego też nie było konieczności przenoszenia obelisku w inne miejsce. Kolejny projekt zakładał dodanie siedzisk, poszerzenie ścieżek i urozmaicenie roślinności. Teren miałby stanowić zielony skwer - miejsce do chwilowego odpoczynku dla przechodniów. Ostatnia z prac zakładała przebudowę skrzyżowania 1-go Maja, Mickiewicza oraz Mazurowickiej, gdzie miałoby powstać niewielkie rondo w kształcie elipsy. Wydzielony centralny teren ronda miałby stać się miejscem wyeksponowania obelisku. Teren stałby się miejscem, które zmieni swoje przeznaczenia na zatokę autobusową z wyodrębnionym wjazdem (jednokierunkowym) oraz wiatą przystankową, chodnikami i oddzielającą wyspą. Wszystkie prace należałoby połączyć z wymianą infrastruktury podziemnej oraz naziemnej jak i przebudową oświetlenia. Rondo zgodnie z założeniem w centralnym miejscu powinno zawierać obelisk i tablicę upamiętniającą.

Aby wyłonić laureata konkursu, stworzyliśmy ankietę pozwalającą na poznanie opinii mieszkańców. Większość ankietowanych opowiedziała się za pracą zakładającą stworzenie ronda oraz zatoczki autobusowej na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Mazurowickiej.

Następnie poprosiliśmy o opinie dot. prac konkursowych organizacje oraz duchowieństwo działające na terenie Malczyc. Z otrzymanych informacji zwrotnych wynika, iż faworytem była praca stworzona przez p. Marcina Głowackiego, tym samym zapewniając I miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji rewitalizacji terenu przy skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Mazurowickiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy konkursu. O terminie wręczenia nagrody poinformujemy telefonicznie.

Przypominamy, że powyższe prace konkursowe nie są projektami, a jedynie sugestią.

Gmina Malczyce
powrót na górę
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.Wojtka rownież czytam i osobiscie znam-dobrze jest miec szerokie spektrum zainteresowan. 2 godziny temu.
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 9 godzin temu.
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 9 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 11 godzin temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 11 godzin temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM