Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Nauka inwestycją w Twoją przyszłość. Projekt gminy Malczyce

Nauka inwestycją w Twoją przyszłość. Projekt gminy Malczyce

27.11. 2019

W związku z realizacją projektu „Nauka inwestycją w Twoją przyszłość w Gminie Malczyce”, 25 listopada odbyło się spotkanie z zarządzającą projektem Fundacją Eduinn Spółka Komandytowa.

Jego celem było omówienie oraz rozwiązanie bieżących problemów dotyczących realizacji projektu, a także omówienie dalszych etapów.

Na realizację projektu Gmina Malczyce pozyskała dofinansowanie w wysokości 402.882,20 zł, gdzie całkowita wartość wynosi 424.493,00 zł zgodnie z umową o dofinansowanie.

Projekt ma na celu podniesienie kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy min. 95% uczniów tj.: 312 uczniów, w tym zniwelowanie deficytów u 55 uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w tym 12 uczniów z niepełnosprawnościami poprzez realizację zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych 95% nauczycieli tj. 45 nauczycieli ze szkół w wiejskiej Gminie Malczyce w terminie do 30 czerwca 2020 r.

- Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, dzięki którym otrzymaliśmy tak duże dofinansowanie wynoszące ponad 400 tysięcy złotych. Środki finansowe wydawane na rozwój  młodzieży i dzieci, zawsze są najlepiej wydanymi pieniędzmi - wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

(rol/gmal) / fot. ug

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację