Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ćwiczenia strażaków z OSP Wilczków

Ćwiczenia strażaków z OSP Wilczków

27.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Jednostka OSP z Wilczkowa 23 listopada zorganizowała i przeprowadziła ćwiczenia z zakresu ratownictwa medycznego i technicznego.

Nad prawidłowością wykonanych ćwiczeń czuwali strażacy z KP PSP w Środzie Śląskiej, którzy po ich zakończeniu opisali popełnione błędy i sposoby ich unikania.

- Założeniem ćwiczeń był wypadek dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie 5 osób. Część poszkodowanych była uwięziona w jednym z samochodów. W trakcie ćwiczeń ratownicy musieli wykonać do nich dostęp i ich ewakuować. Oprócz tego, jeden z poszkodowanych znajdował się pod samochodem i nie oddychał. W trakcie działań na ćwiczących czekały dodatkowe niespodzianki, które utrudniały osiągnąć wyznaczone cele – wyjaśniają strażacy z OSP Wilczków, którzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji ćwiczeń, a w szczególności: członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy naszej OSP, którzy pełnili funkcję pozorantów; Mariuszowi Kielesińskiemu, za przygotowanie założeń, pomoc w przeprowadzeniu ćwiczeń oraz nadzór merytoryczny i analizę popełnionych błędów i Sławomirowi Wilczyńskiemu, za nadzór nad częścią medyczną ćwiczeń, pokazanie błędów i wskazówki zwiększające jakość naszych działań.

W najbliższym czasie planowane są kolejne szkolenia.

(rol/osp) / fot. osp

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację