piątek 27.11.2020

Imieniny: Waleriana Wergiliusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Obchody Święta Niepodległości w gminie Malczyce

Obchody Święta Niepodległości w gminie Malczyce

10.11. 2020
 •  

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa okazja, aby zatrzymać się na chwilę i oddać hołd ofiarom poległym w walce o Polskę.

W gminie Malczyce co roku organizowane są uroczyste obchody Dnia Niepodległości, delegacje wieńcowe samorządu gminy Malczyce, jednostek organizacyjnych, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych oraz firm wspólnie składają wiązanki przy obelisku w Malczycach i pomniku szlaku II Armii Wojska Polskiego w Kwietnie.

Ten rok jest wyjątkowy z uwagi na pandemię, dlatego też obchody Dnia Niepodległości mają symboliczny charakter. Hołd ofiarom złożył dzisiaj wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwona Łuczkowiec-Baraniecka, składając wiązanki kwiatów przy obelisku w Malczycach i pomniku w Kwietnie.

11 listopada jest symbolem zwycięstwa po 123 latach zniewolenia Polski. Wywalczyliśmy wolność11 listopada 1918 r. i wróciliśmy  na mapę Europy. Wiara i patriotyzm utrwalone w sercach Polaków dały i dają ciągle siłę do odrodzenia się wolnej Ojczyzny.

Gmina Malczyce

„Ślady Niepodległości na ziemi Malczyckiej”- konkurs

plakat sn

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia udziału w konkursie

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Przecież infrastruktura chociażby w ciechowie pamięta jeszcze TP SA. Które od lat nie istnieje. Orange jako dostawca od lat ma w... godzinę temu.
 • Orange Polska powiedział(a) Więcej
  Orange Polska jest jedynie operatorem tejże infrastruktury FTTH i właścicielem części od węzła szkieletowego do odbiorców. Natomiast... godzinę temu.
 • Pan kierownik powiedział(a) Więcej
  Panie Maliniak! A co Pan o tym myśli? 3 godziny temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  przecież pisze że się przyznał ?? 3 godziny temu.
 • Władek powiedział(a) Więcej
  To nic złego, że zapytał. W internecie różne informacje są dodawana a w komentarzach tym bardziej trzeba uważać. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

04.11.2020 10:49 wrote:

 Poszukuję opieki nad 84 letnią kobietą . Najchętniej do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu w Środzie Śląskiej . Osoba chodząca , w dużym …

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.