poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Oświadczenie wójta gminy Malczyce

Oświadczenie wójta gminy Malczyce

Cz, 18.03.2021 13:58
 •  

Szanowni Państwo, 18 marca 2021 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał mnie za winnego słownego znieważenia funkcjonariuszy KPP Policji  w Środzie Śląskiej Macieja Gadzińskiego i Angeliki Dąbrowskiej. W związku z tym od tego dnia nie mogę pełnić już funkcji Wójta Gminy Malczyce.


Jest mi przykro, gdyż to wyborcy obdarzyli mnie zaufaniem i zadecydowali w demokratycznych wyborach o powierzeniu mi funkcji wójta. Jej pozbawienie następuje wskutek zamierzonego działania organów władzy, które powinny być przykładem praworządności i sprawiedliwości.

Czuję się również zobowiązany przedstawić Państwu krótki komentarz całej tej sytuacji.

Od samego początku całej tej nieprawdopodobnej historii, która zaczęła się w dniu mojego zatrzymania 31 marca 2019 roku, policjanci mieli problem z uzasadnieniem powodu mojego zatrzymania i co dziwne, dopiero Sąd uzasadniając odrzucenie zażalenia na zatrzymanie wskazał na ustawę o zachowaniu w trzeźwości, dopatrując się i dorabiając teorię o stanie nietrzeźwości, pomimo braku jakiegokolwiek dowodu potwierdzającego.

Zanim opuściłem izbę zatrzymań po spędzonej tam nocy, zadziwiająco szybko w mediach krążył jasny komunikat rzecznika prasowego KPP w Środzie Śląskiej wskazujący, że do ,,interwencji domowej przyjechał patrol policji i mężczyzna zaczął ich wyzywać, był nietrzeźwy i został zatrzymany”. To wszystko w toku prowadzonego postępowania albo okazało się nieprawdą albo zostało całkowicie pominięte. Od samego rana 1 kwietnia 2019 roku wszystkie media lokalne, łącznie z telewizją TVP Wrocław, podawały o mnie informację we wszystkich wiadomościach wraz z nieprawdziwym komunikatem rzecznika KPP w Środzie Śląskiej. Media ogólnopolskie, takie jak TVP Info interesowały się moją sprawą, łącznie z propozycją TVP nakręcenia specjalnego materiału o mnie, jednocześnie nakłaniając niektórych radnych do wystąpienia w programie i oświadczenia, że widzieli wiele razy jak nadużywam alkoholu i jestem agresywny.

Po usłyszeniu komunikatu na prośbę dotyczącą spotkania z rzecznikiem prasowym KPP otrzymałem informację, że rzecznik po wydaniu oświadczenia od razu rozchorował się i poszedł na zwolnienie. Z prasy dowiedziałem się, iż rzekomo została mi założona niebieska karta.  Oczywiście zeznania żony wskazują jasno,  że bez jej wiedzy funkcjonariusze KPP wszczęli postępowanie czemu Sąd z jakiegoś powodu nie daje wiary. Jedno co się potwierdziło to fakt, że pomimo wszczęcia procedury niebieskiej karty przez funkcjonariuszy KPP, GOPS w Środzie Śląskiej po 2 tygodniach umorzył je, stwierdzając brak jakichkolwiek podstaw do takiego działania. Następnego dnia Komendant Powiatowy Policji w rozmowie z moją żoną, która zeznała to podczas procesu sądowego, oświadcza żeby poinformowała mnie, że jak będę robił zamieszanie i rozmawiał z prasą to znajdą świadków na to, że ją biłem!

Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że tak może zachować się Komendant Policji, a Prokuratura i Sąd posiadając taką wiedzę, nie wszczynają dochodzenia wyjaśniającego. Kiedy Sąd nie daje wiary zeznaniom świadka, opisującym faktyczne zachowanie policjantów, którzy na wniosek żony, aby zostawili mnie w domu odpowiadają, że nie mogą już ściągnąć mi kajdanek, bo złożę na nich skargę i podaje w uzasadnieniu wyroku oceniając je ,,kuriozalnymi zeznaniami” jasno pokazuje, w którym kierunku podążył cały proces sądowy. Poszkodowani, Maciej Gadziński i Angelika Dąbrowska, którzy po 17 miesiącach, po odbyciu od tego czasu ok 3 tys interwencji, jak zeznali, jednym głosem przed sądem, minuta po minucie opisują całą sytuację, jeszcze dokładniej niż we własnych raportach z 2019 roku, zaraz po zatrzymaniu i ta zgodność ich zeznań i dokładność  w uzasadnieniu Sądu jest najbardziej wiarygodna, natomiast zeznania świadków nie są wiarygodne, gdyż zbyt mocno różnią się od zeznań policjantów. Być może również informacja, jaką podali sami policjanci w czasie zeznań o swoich awansach i to zarówno stanowiskowo jak i finansowo jest zastanawiające dla zwykłego człowieka, ale dla Sadu już nie.

Chciałbym bardzo, ale to bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Malczyce za wspólne 6 lat ciężkiej pracy. Przeprosić tych, których prośby i wnioski nie zostały przeze mnie zrealizowane, często z przyczyn obiektywnych, a pogratulować realizacji przez Urząd Gminy wielu przedsięwzięć i inwestycji, które zawsze były inspirowane potrzebami jakie docierały do mnie od Państwa.

Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom urzędu oraz jednostek organizacyjnych za cierpliwość, wyrozumiałość i wspólną pracę. Życzę dalszej wytrwałości w pełnieniu swoich zadań, bo dzisiaj kończy się nasza wspólna przygoda, ale rozpoczyna kolejna, która dzięki Wam, musi każdego dnia rozwijać naszą małą ojczyznę, którą jest Gmina Malczyce.

Piotr Frankowski

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 5 godzin temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 5 godzin temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 5 godzin temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…