środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

Lokatorzy skarżą się na budynek komunalny

Lokatorzy skarżą się na budynek komunalny

Pt, 19.03.2021 20:42

Dwie czytelniczki zwróciły się do naszej redakcji z problemem, który przysparza im wielu trosk. To zły stan techniczny budynku przy ulicy Dworcowej w Malczycach. 


Dzień dobry, mamy problem w Malczycach na ulicy Dworcowej 14. Od lat nie zmieniają nam dachu z eternitu. Już trzy osoby zmarły tu na raka i wciąż gmina nie ma pieniędzy na nowy dach. Czy jest szansa, żeby Państwo zajęli się tym tematem? – pisze czytelniczka – Dziurawe rynny lub ich kompletny brak powoduje lanie się wody po ścianach. Dach w większości lepiony jest na własny koszt mieszkańców lepikami lub tym, co kto miał. To jest katastrofa i wierzchołek góry lodowej - dodaje. 

Taki sam problem zgłasza pani Agnieszka, która w swoim liście zwraca szczególną uwagę na wilgoć w mieszkaniu, spowodowaną przeciekającym dachem. 

O zabranie głosu w tej sprawie poprosiliśmy Annę Świercz, sekretarza gminy.

Powodem braku działań związanych z wymianą dachu budynku komunalnego przy ul. Dworcowej 14 w Malczycach są wysokie koszty związane z wykonaniem nowego pokrycia dachowego. W 2018 roku gmina zabezpieczyła w budżecie środki na remont dachu oraz zgłosiła zadanie związane z usunięciem azbestu do programu usuwania wyrobów zawierających azbest, a następnie ogłosiła postępowanie na wyłonienie wykonawcy prac. Wartość robót ponad dwukrotnie przekroczyła wartość zaplanowanych w budżecie środków. Z tego powodu wykonanie prac przesunięto na lata kolejne, kiedy budżet gminy Malczyce będzie na tyle stabilny, by pozwolić na finansowanie tak kosztownych zadań – wyjaśnia  Anna Świercz, sekretarz gminy Malczyce i dodaje, że stan większości budynków komunalnych jest niezadowalający i wymaga podjęcia natychmiastowych działań naprawczych. – Zdajemy sobie sprawę ze stanu technicznego budynku przy ul. Dworcowej 14, stanu pokrycia dachowego i powodowanych jego stanem zawilgoceń wewnątrz lokali. Jeśli będzie możliwość finansowa, ponownie zadanie zostanie zaplanowane w budżecie gminy – dodaje Świercz. 

Dach to nie jedyny problem mieszkańców ulicy Dworcowej. W dalszej korespondencji poruszyli kwestię błota na podwórku. - Pompowali już wodę z podwórka, kanałów i studzienek, a po dwóch dniach było to samo. Ciężko dojść do domu i nie ma mowy żeby autem wjechać - mówi mieszkanka budynku przy ulicy Dworcowej 14. Również pani Agnieszka, która wychowuje siedmioro dzieci, wskazuje na problem uciążliwego błota na podwórku, przez które dzieci nie mogą spędzać czasu na zewnątrz. 

OLO / fot. czytelniczki

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 3 godziny temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 5 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…