poniedziałek 27.09.2021

Imieniny: Damiana Amadeusza

Pani Stanisława po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę

Pani Stanisława po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę

Wt, 21.07.2020 14:55
 •  

Pani Stanisława Klimkiewicz przepracowała w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malczycach 37 lat. Od sierpnia przechodzi na emeryturę.


W piątek, 17 lipca w ośrodku kultury pani Stanisława pożegnała się ze swoimi współpracownikami. Na uroczystość zaproszony został również wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, który wręczył jubilatce list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów. Podziękował za lata wzorowej pracy, zaangażowanie w powierzone zadania, a przede wszystkim za wzmacnianie pozytywnego wizerunku biblioteki i wypełnianie misji upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Malczyce. Wszyscy zebrani życzyli pani Stanisławie spełnienia niespełnionych marzeń oraz wielu radosnych chwil na emeryturze.

Takie spotkania i uroczystości wywołują wiele wspomnień, postanowiliśmy w skrócie przypomnieć trochę historii…

Pani Stanisława Klimkiewicz to znana i bardzo lubiana przez czytelników bibliotekarka, od lat prowadząca dział dla dorosłych. Kiedy podjęła pracę, malczycka książnica znajdowała się w przedwojennym pałacyku przy ul. 1-go Maja, na I piętrze. Funkcję kierownika pełniła wówczas pani Stefania Baran, biblioteka podlegała pod Urząd Gminy w Malczycach.

W październiku 1998 roku Gminna Biblioteka Publiczna została przeniesiona z budynku przy ulicy Sienkiewicza 10 A (Dom Kultury) do nowej siedziby przy ulicy Klonowej 1 (budynek przedszkola). Dzięki nowej lokalizacji biblioteka zyskała więcej czytelników – zwłaszcza z wybudowanego obok osiedla. Kierownikiem biblioteki była wtedy pani Jadwiga Stelmach, która jednocześnie prowadziła dział dla dorosłych.

Z dniem 1 stycznia 2001 roku – uchwałą Rady Gminy w Malczycach – utworzono Gminny Ośrodek Kultury. Od 1 kwietnia 2001 Gminna Biblioteka Publiczna znalazła się w jego strukturach.

W ostatnim, czasie biblioteka powróciła na jakiś czas do pomieszczeń GOK, ale za niedługo cały księgozbiór przeniesiony zostanie do wyremontowanego budynku PKP przy ul.Dworcowej, gdzie wyodrębnione zostaną pomieszczenia pod działalność Gminnej Biblioteki Publicznej.

(mpr)

00019

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Seba powiedział(a) Więcej
  Czyli wydrukowali w Berlinie . Tylko pogratulować. 14 godzin temu.
 • Emilka powiedział(a) Więcej
  Wczoraj czytałam  w berlińskich Kontaktach.  W bombadrowanym Berlinie. Pozdrawiam.  14 godzin temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Czyli jak zawsze *** te dzieci zeby niemialy mozliwisci wyboru fajnego kierunku wstyd i czym wy... 1 dzień temu
 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 1 dzień temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…