Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pani Stanisława po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę

Pani Stanisława po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę

21.07. 2020

Pani Stanisława Klimkiewicz przepracowała w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malczycach 37 lat. Od sierpnia przechodzi na emeryturę.

W piątek, 17 lipca w ośrodku kultury pani Stanisława pożegnała się ze swoimi współpracownikami. Na uroczystość zaproszony został również wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, który wręczył jubilatce list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów. Podziękował za lata wzorowej pracy, zaangażowanie w powierzone zadania, a przede wszystkim za wzmacnianie pozytywnego wizerunku biblioteki i wypełnianie misji upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Malczyce. Wszyscy zebrani życzyli pani Stanisławie spełnienia niespełnionych marzeń oraz wielu radosnych chwil na emeryturze.

Takie spotkania i uroczystości wywołują wiele wspomnień, postanowiliśmy w skrócie przypomnieć trochę historii…

Pani Stanisława Klimkiewicz to znana i bardzo lubiana przez czytelników bibliotekarka, od lat prowadząca dział dla dorosłych. Kiedy podjęła pracę, malczycka książnica znajdowała się w przedwojennym pałacyku przy ul. 1-go Maja, na I piętrze. Funkcję kierownika pełniła wówczas pani Stefania Baran, biblioteka podlegała pod Urząd Gminy w Malczycach.

W październiku 1998 roku Gminna Biblioteka Publiczna została przeniesiona z budynku przy ulicy Sienkiewicza 10 A (Dom Kultury) do nowej siedziby przy ulicy Klonowej 1 (budynek przedszkola). Dzięki nowej lokalizacji biblioteka zyskała więcej czytelników – zwłaszcza z wybudowanego obok osiedla. Kierownikiem biblioteki była wtedy pani Jadwiga Stelmach, która jednocześnie prowadziła dział dla dorosłych.

Z dniem 1 stycznia 2001 roku – uchwałą Rady Gminy w Malczycach – utworzono Gminny Ośrodek Kultury. Od 1 kwietnia 2001 Gminna Biblioteka Publiczna znalazła się w jego strukturach.

W ostatnim, czasie biblioteka powróciła na jakiś czas do pomieszczeń GOK, ale za niedługo cały księgozbiór przeniesiony zostanie do wyremontowanego budynku PKP przy ul.Dworcowej, gdzie wyodrębnione zostaną pomieszczenia pod działalność Gminnej Biblioteki Publicznej.

(mpr)

00019Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • Marian powiedział(a) Więcej
  Dlaczego tylko akcyjnie.Nie można tak normalnie? 5 godzin temu.
 • Camilla Karlsen powiedział(a) Więcej
  Złóż wniosek o pożyczkę w NOVA GLOBAL FINANCE z oprocentowaniem 3%

  Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy... 6 godzin temu.
 • Hel powiedział(a) Więcej
  Znakiem państwowym- jest flaga. Polska flaga składa się z dwóch pasów poziomych . Biały- górny symbolizuje Orła Białego. Dolny -... 11 godzin temu.
 • didjer powiedział(a) Więcej
  Łącznik pomiędzy projektowaną ścieżką Jawor - Malczyce (po dawnej linii kolejowej) a Lubiążem - jak najbardziej! Od Lubiąża do... 12 godzin temu.
 • Martha powiedział(a) Więcej
  Ale super, widziałam takie serduszka w innych miastach nie dość zę ładne to jeszcze na dobry cel. Zbieramy nakrętki!!!!!!!!!!
  14 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.12.2020 09:42 wrote:

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje…

30.11.2020 06:00 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.: -0…

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.

0
RAZEM