czwartek 06.08.2020

Imieniny: Sławy Jakuba

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pani Stanisława po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę

Pani Stanisława po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę

21.07. 2020

Pani Stanisława Klimkiewicz przepracowała w Gminnej Bibliotece Publicznej w Malczycach 37 lat. Od sierpnia przechodzi na emeryturę.

W piątek, 17 lipca w ośrodku kultury pani Stanisława pożegnała się ze swoimi współpracownikami. Na uroczystość zaproszony został również wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, który wręczył jubilatce list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów. Podziękował za lata wzorowej pracy, zaangażowanie w powierzone zadania, a przede wszystkim za wzmacnianie pozytywnego wizerunku biblioteki i wypełnianie misji upowszechniania czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Malczyce. Wszyscy zebrani życzyli pani Stanisławie spełnienia niespełnionych marzeń oraz wielu radosnych chwil na emeryturze.

Takie spotkania i uroczystości wywołują wiele wspomnień, postanowiliśmy w skrócie przypomnieć trochę historii…

Pani Stanisława Klimkiewicz to znana i bardzo lubiana przez czytelników bibliotekarka, od lat prowadząca dział dla dorosłych. Kiedy podjęła pracę, malczycka książnica znajdowała się w przedwojennym pałacyku przy ul. 1-go Maja, na I piętrze. Funkcję kierownika pełniła wówczas pani Stefania Baran, biblioteka podlegała pod Urząd Gminy w Malczycach.

W październiku 1998 roku Gminna Biblioteka Publiczna została przeniesiona z budynku przy ulicy Sienkiewicza 10 A (Dom Kultury) do nowej siedziby przy ulicy Klonowej 1 (budynek przedszkola). Dzięki nowej lokalizacji biblioteka zyskała więcej czytelników – zwłaszcza z wybudowanego obok osiedla. Kierownikiem biblioteki była wtedy pani Jadwiga Stelmach, która jednocześnie prowadziła dział dla dorosłych.

Z dniem 1 stycznia 2001 roku – uchwałą Rady Gminy w Malczycach – utworzono Gminny Ośrodek Kultury. Od 1 kwietnia 2001 Gminna Biblioteka Publiczna znalazła się w jego strukturach.

W ostatnim, czasie biblioteka powróciła na jakiś czas do pomieszczeń GOK, ale za niedługo cały księgozbiór przeniesiony zostanie do wyremontowanego budynku PKP przy ul.Dworcowej, gdzie wyodrębnione zostaną pomieszczenia pod działalność Gminnej Biblioteki Publicznej.

(mpr)

00019

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ania Grycz-kiedy w koncu nas odwiedzisz???
ps.mamy posprzatane...)))

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Ciekawe skąd znają nasi złoci Policjanci zapach marihuany czyżby sami kosztowali ????
To nabijamy teraz kasę Francuzom bardzo słuszna linia partii:)
Na targowisku odpadła kolejna lampa i leży sobie na ziemi, oczywiście za fuszerkę firmy która ją mon...
Zawzięcie krytykuje Powstanie Warszawskie i atakuje jego pamięć -opozycja, - zwłaszcza pogrobowcy ko...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…