środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policjant zatrzymał go na gorącym uczynku

Policjant zatrzymał go na gorącym uczynku

08.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

34-latek wpadł na gorącym uczynku, kiedy demontował elementy stalowe ze ścian budynku nieczynnego już zakładu. Zamierzał je sprzedać, jednak nie zdążył...

Policjant podczas patrolu jednej z miejscowości na terenie gminy Malczyce zauważył otwarte drzwi do nieczynnego zakładu. Wewnątrz zastał mężczyznę, który ze ścian jednego z pomieszczeń wyrywał metalowe pręty. Część z nich była już oczyszczona z tynku i przygotowana do wyniesienia.

- Sprawcą okazał się znany funkcjonariuszom 34-latek. Mężczyzna, który wcześniej odpowiadał za podobne przestępstwa, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży mienia w postaci elementów stalowych ze stropu i  ścian budynku oraz zniszczenia mienia na łączną kwotę 3600 złotych.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ma związek również z innym przestępstwem. 34-latek włamał się do pomieszczeń gospodarczych skąd zabrał m.in. elektronarzędzia, przewody elektryczne i lampy oświetleniowe. W tym przypadku sprawca spowodował swoim działaniem straty w łącznej wysokości 2500 złotych.

- W wyniku przeszukania policjanci ujawnili w miejscu zamieszkania zatrzymanego przedmioty pochodzące z przestępstwa. Odzyskane mienie zostało zwrócone właścicielowi - wyjaśnia policjantka. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Odpowie za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży i zniszczenie mienia - dodaje i przypomina, że przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Policjanci zatrzymali też na wiosnę br na gorącym uczynku wójta, który pobił kobietę a następnie w wulgarny znany mu sposób napadł na policję. Wówczas to policja agresywnego oszołoma skuła w kajdanki a następnie wywiozła do izby wytrzeźwień. Teraz czeka wójt na wyrok, czy będzie skazany, wszystko wskazuje, że tak!

This comment was minimized by the moderator on the site

Ty masz jakiś problem z sobą? Przytul misia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ta nasza Malczycka policja to wogóle wogole już nic nie robi jeździ i wypala na pusto paliwo starzy złodzieje i ćpuny poumierali lub się zacpali i na gminie jest ogólnie spokój w Mazurowicach z paliwami tez spokój względny jest,bo się te lumpy wagonowe już boją ochrony wewnętrznej więc ta nasza Policja-Milicja tylko jeździ nadaremno ci co pili i jeżdżą dalej pili,ci co ćpali u jeżdżą dalej ćpaja a Policja-Milicja nie wie nic lub nie chce wiedzieć

This comment was minimized by the moderator on the site

"otwarte drzwi" Tam przecież nie ma drzwi, bo dawno ukradzione. O ile to o papiernie chodzi, bo raczej w całej gminie innego nieczynnego "zakładu' to nie ma...

This comment was minimized by the moderator on the site

No, nasi policjanci tak często wykonują swoje obowiązki, że każdy trzeba opisać w gazecie!

This comment was minimized by the moderator on the site

do roboty wałkonie !!!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację