piątek 25.09.2020

Imieniny: Aurelii Ładysława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Zakończono budowę żłobka w Malczycach!

Zakończono budowę żłobka w Malczycach!

05.12. 2019

Dobiegły końca prace budowlane przy pierwszym publicznym żłobku na terenie gminy Malczyce.

Budynek 2-oddziałowej placówki z 30 miejscami opieki dla dzieci w wieku od 1-3 lat, o powierzchni użytkowej 224,47 m² został wyposażony w takie pomieszczenia jak: 2 sale dla dzieci z łazienkami, szatnia, toaleta dla personelu oraz toaleta dla osób z niepełnosprawnościami, pokój socjalny, szatnia dla personelu, gabinet dyrektora, kuchnia, zmywalnia, pomieszczenia na bieliznę czy wózkarnia.

Wraz z budową żłobka przed obiektem przygotowano nawierzchnię utwardzoną z kostki betonowej, parking z miejscami postojowymi a także taras i miejsce dla urządzeń rekreacyjnych o nawierzchni elastycznej z płyt poliuretanowych, zwiększające bezpieczeństwo dzieci. W ramach inwestycji wykonano również zewnętrzną instalację kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, wybudowano przyłącze wodociągowe oraz przyłącze elektro-energetyczne. Nowy obiekt został wyposażony w nowoczesną pompę ciepła. Dodatkowo podjęto decyzję, aby zapewnić bezpieczną drogę pieszych do obiektu żłobka oraz znajdującego się w niedalekiej odległości przedszkola publicznego wybudowany został nowy chodnik.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków rządowego Programu Maluch + 2019.

Na etapie planowania inwestycji budowy żłobka w Malczycach pojawiła się możliwość pozyskania dodatkowego dofinansowania ze środków unijnych na funkcjonowanie placówki. Gmina Malczyce skorzystała z tej szansy realizując obecnie projekt pn. „Stworzenie i zapewnienie funkcjonowania żłobka „Szczęśliwe Misie” w gminie Malczyce”. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu wyposażono żłobek m.in. w meble, leżaczki, pościel, książeczki, projektor, krzesełka do karmienia, klocki, zabawki, materiały plastyczne, basen z piłkami, sprzęt AGD. Dofinansowanie pokrywa również koszt wynagrodzeń personelu oraz pobyt i wyżywienie 16 dzieci, których rodzice sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 3 chcą powrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich lub wychowawczych a także dzieci, osób, które pozostają bez zatrudnienia. To właśnie grupa dzieci tych rodziców objęta projektem zwolniona jest z jakichkolwiek opłat.


Pozostała część miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 czyli 14 miejsc, przeznaczona jest dla dzieci z terenu gminy Malczyce, które obwiązywały będą kryteria przyjęte w uchwalonym statucie żłobka, takie jak kontynuacja opieki po dotychczasowych gminnych formach opieki np. klubie dziecięcym, wielodzietność rodziny czy niepełnosprawność dziecka. Rekrutacja dzieci zaplanowana jest od 16 do 27 grudnia 2019 r., a uroczyste otwarcie żłobka odbędzie się w styczniu 2020.

Dzięki realizacji unijnego projektu osoby pracujące (zwłaszcza kobiety) będą mogły wrócić na rynek pracy i rozwijać swoje życie zawodowe, a osoby pozostające bez zatrudnienia i sprawujące opiekę nad dziećmi będą miały możliwość zająć się poszukiwaniem pracy w celu polepszenia sytuacji finansowej w rodzinie. Ponadto zwiększenie liczby i jakości miejsc instytucjonalnej opieki nad najmłodszymi dziećmi sprzyja podejmowaniu aktywności zawodowej przez rodziców. Jest to istotne również w skali makroekonomicznej z uwagi na perspektywę narastania w przyszłych latach deficytu osób w wieku produkcyjnym.

- Nowo powstały żłobek został przygotowany na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Dowodzi temu zarówno estetyka, jak i funkcjonalność obiektu. Dzięki tej inwestycji więcej rodziców będzie mogło wrócić do pracy, nie martwiąc się o swoje pociechy. Bardzo się cieszę, że my, jako samorząd możemy pomóc mieszkańcom naszej gminy w aktywizacji zawodowej  - mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

wygląda ładnie niech służy dziedziczkom

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Szkoda, że, my, zwykli ludzie cierpimy z powodu chorej wybujałej ambicji powiatowych włodarzy do któ...
Jest jednak bliskość DK 94, Co do terenów po cukrowni i papierni - są one prywatne.Gmina ma teren in...
Trzeba zatrudnić specjalistę od tablic najlepiej zeby był z Suwałk oni tam sie znają na tablicach...
Może Redakcja Rolanda zapyta władze o te tablice, przecież Państwo je wykonywali.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 25.09.2020 23:00 CET Until: 26.09.2020 13:00 CETpolski: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. Spodziewaj się utru... więcej informacji.