sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Ponad 22 tys. zł zebrano w Malczycach dla chorego Krzysia

Ponad 22 tys. zł zebrano w Malczycach dla chorego Krzysia

Pn, 26.07.2021 17:13

W niedzielę 25 lipca na stadionie przy ulicy Mickiewicza w Malczycach odbył się piknik charytatywny dla 5-letniego Krzysia Sobczaka, mieszkańca naszego powiatu. Chłopiec od dwóch lat zmaga się z padaczką lekoodporną. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Padaczka lekoodporna to wyjątkowo ciężka i trudna w leczeniu postać epilepsji. Dla kilkuletniego Krzysia nawet najprostsze czynności są sporym wyzwaniem. Cały proces leczenia jest bardzo kosztowny, a chłopiec musi stale przyjmować bardzo drogie leki. Aby pomóc Krzysiowi mieszkańcy Malczyc postanowili zorganizować charytatywny piknik. Jego pomysłodawczyniami i jednocześnie głównymi organizatorkami były Gabriela Zawisza-Krzywdzińska i Karolina Drążek. W przygotowaniach pomagały im panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Malczycach oraz sołtys. 

Na uczestników niedzielnego wydarzenia czekało wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, na której można było zakupić los i wygrać atrakcyjne nagrody. Oprócz tego dzieci mogły skorzystać z dmuchańców i malowania twarzy. Wszyscy świetnie bawili się na zumbie, prowadzonej przez instruktora Rafaello. W trakcie wydarzenia można było nabyć za “co łaska”  watę cukrową, popcorn oraz kiełbaski z grilla. Odbyły się również licytacje, m.in. na kilkugodzinny przejazd autem terenowym z ogniskiem, skorzystanie z usługi fryzjera oraz spędzenie dnia w fotelu wójta Gminy Malczyce. 

Mieszkańcy Malczyc okazali się bardzo hojni i na pikniku zebrano 22 683 złote! Cały ta kwota zostanie oczywiście w całości przekazana na leczenie Krzysia. 

Pamiętajmy, że zbiórka dla chłopca cały czas trwa. Można ją wesprzeć na stronie Licytacje dla Krzysia lub wykonując przelew dla Fundacji Miej Serce, nr konta 20 1020 2472 0000 6202 0364 1610 (PKO BP). W tytule należy wpisać “Krzysztof Sobczak”.

OLO

 • 10
 • 3
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 24 minut temu
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  To samo co z droga przy biedronce, krzyczeliście, tupaliscie, że musi zrobić i co? Teraz Polbus sam za swoje, prywatne środki ja zrpbi bo to jest... 56 minut temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  i pomyslec ,ze to niedawno byl przewodniczacy rady powiatu-ale cyrk,ja prdl . godzinę temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …