środa 29.01.2020

Imieniny: Franciszka Jozefa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Poprawa jakości powietrza w gminie Malczyce

Poprawa jakości powietrza w gminie Malczyce

09.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Do Urzędu Gminy Malczyce dotarła bardzo dobra ,,mikołajkowa’’ wiadomość, a mianowicie  6 grudnia Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca opublikowała wyniki oceny merytorycznej projektów złożonych w ramach naboru 3.3.1e - Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkurs horyzontalny OSI - 324/18.

Wśród projektów rekomendowanych do dofinansowania znalazł się projekt pn. „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego”, którego Wnioskodawcą jest Gmina Domaniów, a Partnerem jest m.in. Gmina Malczyce. Projekt, jako jedyny z Obszaru Interwencji Równiny Wrocławskiej został wybrany do dofinansowania. Wartość rekomendowanej do dofinansowania kwoty wynosi 8 255 527,12 zł przy całkowitej wartości projektu 9 734 984,88 zł.

Wnioskodawca w ramach ww. Projektu będzie udzielał grantów na projekty dotyczące wymiany przez mieszkańców nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła.

- Jest to kolejny projekt w gminie Malczyce, dzięki któremu poprawi się jakość powietrza i komfort mieszkańców naszej gminy. Mam nadzieję, że procedury związane z podpisaniem umowy o dofinansowanie przebiegną sprawnie, co pozwoli na uruchomienie naboru wniosków o udzielenie grantu wiosną-latem przyszłego roku. Oczywiście będziemy na bieżąco informować mieszkańców naszej gminy o zaawansowaniu projektu i możliwości udziału wszystkich zainteresowanych w projekcie – skomentował Piotr Frankowski, wójt Gminy Malczyce.

Gmina Malczyce

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację