czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Prezes Malczyckich Usług Komunalnych odwołany

Prezes Malczyckich Usług Komunalnych odwołany

Pn, 17.05.2021 17:40
 •  

Szanowni Mieszkańcy,

Przed chwilą otrzymałem informację od Rady Nadzorczej Spółki Malczyckie Usługi Komunalne Sp. z o.o. w składzie Agnieszka Kocińska, Miłosz Bara i Paweł Łagowski, że obecny prezes Pan Jarosław Arciszewski został odwołany z zarządu spółki.


Przyczyną jego odwołania było niezgodne z prawem jego powołanie do pełnienia tej funkcji w 2019 roku. Otóż wcześniej Rada Nadzorcza, w składzie Marcin Popiuk, Ewa Żołnierczyk, Joanna Haligowska, powołała Pana Arciszewskiego do zarządu spółki, ŁAMIĄC prawo.

Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcję publiczne, Prezes spółki, jako członek zarządu, poza pewnymi wyjątkami, nie może prowadzić działalności gospodarczej.

Ze złożonego oświadczenia majątkowego Pana Jarosława Arciszewskiego za rok 2020, Rada Nadzorcza powzięła informację, że taką działalność prowadzi. Jednakże przed podjęciem decyzji, Rada Nadzorcza zaprosiła Prezesa na posiedzenie, na którym wysłuchała jego wyjaśnień. Niestety informacje o prowadzeniu przez niego prywatnej działalności gospodarczej okazały się PRAWDĄ.

W takiej sytuacji, Rada Nadzorcza nie miała wyboru i musiała odwołać Pana Jarosława Arciszewskiego z pełnienia swojej funkcji. Do tej sytuacji nie doszłoby, gdyby w roku 2019 podczas konkursu na Prezesa Zarządu Malczyckich Usług Komunalnych Sp. z.o.o., ówczesna Rada Nadzorcza należycie sprawdziła ofertę złożoną przez Pana Jarosława Arciszewskiego.

Sprawa spółki gminnej jest bardzo poważna i rozwojowa, narażająca zarówno zarząd jak i wcześniejszą Radę Nadzorczą na odpowiedzialność karną i cywilną. O tym jakie będą skutki prawne dla w/w organów zdecyduje sąd. Obecnie sprawa została zgłoszona do CBA oraz Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej.

Informacja Gminy Malczyce

 • 4
 • 0
 • 2
 • 7
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 6 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 6 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 6 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 10 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…