piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Prezes Malczyckich Usług Komunalnych odwołany

Prezes Malczyckich Usług Komunalnych odwołany

Pn, 17.05.2021 17:40
 •  

Szanowni Mieszkańcy,

Przed chwilą otrzymałem informację od Rady Nadzorczej Spółki Malczyckie Usługi Komunalne Sp. z o.o. w składzie Agnieszka Kocińska, Miłosz Bara i Paweł Łagowski, że obecny prezes Pan Jarosław Arciszewski został odwołany z zarządu spółki.


Przyczyną jego odwołania było niezgodne z prawem jego powołanie do pełnienia tej funkcji w 2019 roku. Otóż wcześniej Rada Nadzorcza, w składzie Marcin Popiuk, Ewa Żołnierczyk, Joanna Haligowska, powołała Pana Arciszewskiego do zarządu spółki, ŁAMIĄC prawo.

Zgodnie z ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcję publiczne, Prezes spółki, jako członek zarządu, poza pewnymi wyjątkami, nie może prowadzić działalności gospodarczej.

Ze złożonego oświadczenia majątkowego Pana Jarosława Arciszewskiego za rok 2020, Rada Nadzorcza powzięła informację, że taką działalność prowadzi. Jednakże przed podjęciem decyzji, Rada Nadzorcza zaprosiła Prezesa na posiedzenie, na którym wysłuchała jego wyjaśnień. Niestety informacje o prowadzeniu przez niego prywatnej działalności gospodarczej okazały się PRAWDĄ.

W takiej sytuacji, Rada Nadzorcza nie miała wyboru i musiała odwołać Pana Jarosława Arciszewskiego z pełnienia swojej funkcji. Do tej sytuacji nie doszłoby, gdyby w roku 2019 podczas konkursu na Prezesa Zarządu Malczyckich Usług Komunalnych Sp. z.o.o., ówczesna Rada Nadzorcza należycie sprawdziła ofertę złożoną przez Pana Jarosława Arciszewskiego.

Sprawa spółki gminnej jest bardzo poważna i rozwojowa, narażająca zarówno zarząd jak i wcześniejszą Radę Nadzorczą na odpowiedzialność karną i cywilną. O tym jakie będą skutki prawne dla w/w organów zdecyduje sąd. Obecnie sprawa została zgłoszona do CBA oraz Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej.

Informacja Gminy Malczyce

 • 4
 • 0
 • 2
 • 7
 • 0
 • 1


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  5 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 6 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 7 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM