poniedziałek 25.01.2021

Imieniny: Pawla Milosza

Świetlica w Mazurowicach już po odbiorze technicznym

Świetlica w Mazurowicach już po odbiorze technicznym

Pn, 28.12.2020 20:35

Wielkimi krokami gmina Malczyce zbliża się do oficjalnego odbioru inwestycji jaką jest budowa świetlicy wiejskiej w Mazurowicach.15 grudnia przeprowadzony został wewnętrzny odbiór techniczny, trwa jeszcze procedura uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie obiektu, która potrwa kilka tygodni. Prawdopodobnie w pierwszych miesiącach nowego roku nastąpi oficjalne oddanie świetlicy do użytkowania.

- Chcielibyśmy, aby w otwarciu świetlicy wiejskiej mogli uczestniczyć mieszkańcy Mazurowic, dlatego też, o ile sytuacja pozwoli, będziemy czekać, aby móc zorganizować jej oficjalne otwarcie – podkreśla wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Nowa, ekologiczna i wyczekiwana

Świetlica w Mazurowicach powstała na działce, obok byłej szkoły podstawowej. Wartość inwestycji wyniosła 1 434 633,53 zł, a wykonawcą była firma „Complex-BUD” s.c. z siedzibą w Lubinie.

Budynek będzie pełnił funkcję edukacyjną oraz społeczną. Jest to modelowa placówka, o charakterze demonstracyjnym, a zastosowana technologia m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne pozwolą znacznie zredukować koszty utrzymania.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wyposażyć ten obiekt w tak innowacyjne i najnowocześniejsze urządzenia OZE w skali europejskiej. Śmiało mogę przyznać, iż najbliższa podobna ekspozycja mieści się dopiero w Niemczech, czym gmina Malczyce może się pochwalić w skali całego kraju. Jestem przekonany, iż demonstracyjna instalacja Odnawialnych Żródeł Energii zastosowana w tym obiekcie będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby mieszkańców, ale również jako sala szkoleniowa i ekspozycyjna, bo zapewne wszyscy byśmy chcieli oddychać czystym powietrzem, ale nie da się tego osiągnąć, stawiając budynki z kominami.  Edukacja i namacalne przykłady są szansą na to, iż w niedługim czasie tzw. komin i wydobywający się z niego dym przejdzie do niechlubnej historii. Kierunek budownictwa bezemisyjnego to nowość, ale jednocześnie zakładane przyszłe standardy, które mają obowiązywać w całej Unii Europejskiej. Gmina Malczyce jest przykładem jak szybko można wdrażać w życie światowe trendy – komentuje Przemysław Babiński z Green Energy, firmy, która odpowiedzialna była za montaż urządzeń OZE.

Wokół budynku powstały ciągi piesze i pieszo–jezdne z 6 miejscami postojowymi, wykonano ogrodzenie terenu z ocynkowanych paneli systemowych, zamontowano ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny dla użytkowników.

W ramach funduszu sołeckiego Mazurowic zamówiono meble do kuchni, które zostaną zamontowane z początkiem przyszłego roku. Wtedy też planowane jest urządzenie i pełne wyposażenie pomieszczeń świetlicy.

- Cała inwestycja robi imponujące wrażenie, takiego obiektu brakowało w naszej gminie. Wiem, że spełni swoją funkcję i będzie służył mieszkańcom – mówi wójt Piotr Frankowski.

Budowa świetlicy w Mazurowicach i Rusku była możliwa dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł.

(gmal) / fot. mw

zbr
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  A jak w innych gminach ??????, bo słyszałam że w Gminie Udanin najwięcej ludzi ubyło  27 minut temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat! 13 godzin temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat ! 13 godzin temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro ruszają szczepienia osób powyżej 80 lat! 13 godzin temu.
 • Roxana powiedział(a) Więcej
  Sołtysowa Zakrzowa jest super więc wara od niej? 13 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM