piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Świetlica w Mazurowicach już po odbiorze technicznym

Świetlica w Mazurowicach już po odbiorze technicznym

Pn, 28.12.2020 20:35

Wielkimi krokami gmina Malczyce zbliża się do oficjalnego odbioru inwestycji jaką jest budowa świetlicy wiejskiej w Mazurowicach.15 grudnia przeprowadzony został wewnętrzny odbiór techniczny, trwa jeszcze procedura uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie obiektu, która potrwa kilka tygodni. Prawdopodobnie w pierwszych miesiącach nowego roku nastąpi oficjalne oddanie świetlicy do użytkowania.

- Chcielibyśmy, aby w otwarciu świetlicy wiejskiej mogli uczestniczyć mieszkańcy Mazurowic, dlatego też, o ile sytuacja pozwoli, będziemy czekać, aby móc zorganizować jej oficjalne otwarcie – podkreśla wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Nowa, ekologiczna i wyczekiwana

Świetlica w Mazurowicach powstała na działce, obok byłej szkoły podstawowej. Wartość inwestycji wyniosła 1 434 633,53 zł, a wykonawcą była firma „Complex-BUD” s.c. z siedzibą w Lubinie.

Budynek będzie pełnił funkcję edukacyjną oraz społeczną. Jest to modelowa placówka, o charakterze demonstracyjnym, a zastosowana technologia m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne pozwolą znacznie zredukować koszty utrzymania.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wyposażyć ten obiekt w tak innowacyjne i najnowocześniejsze urządzenia OZE w skali europejskiej. Śmiało mogę przyznać, iż najbliższa podobna ekspozycja mieści się dopiero w Niemczech, czym gmina Malczyce może się pochwalić w skali całego kraju. Jestem przekonany, iż demonstracyjna instalacja Odnawialnych Żródeł Energii zastosowana w tym obiekcie będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby mieszkańców, ale również jako sala szkoleniowa i ekspozycyjna, bo zapewne wszyscy byśmy chcieli oddychać czystym powietrzem, ale nie da się tego osiągnąć, stawiając budynki z kominami.  Edukacja i namacalne przykłady są szansą na to, iż w niedługim czasie tzw. komin i wydobywający się z niego dym przejdzie do niechlubnej historii. Kierunek budownictwa bezemisyjnego to nowość, ale jednocześnie zakładane przyszłe standardy, które mają obowiązywać w całej Unii Europejskiej. Gmina Malczyce jest przykładem jak szybko można wdrażać w życie światowe trendy – komentuje Przemysław Babiński z Green Energy, firmy, która odpowiedzialna była za montaż urządzeń OZE.

Wokół budynku powstały ciągi piesze i pieszo–jezdne z 6 miejscami postojowymi, wykonano ogrodzenie terenu z ocynkowanych paneli systemowych, zamontowano ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny dla użytkowników.

W ramach funduszu sołeckiego Mazurowic zamówiono meble do kuchni, które zostaną zamontowane z początkiem przyszłego roku. Wtedy też planowane jest urządzenie i pełne wyposażenie pomieszczeń świetlicy.

- Cała inwestycja robi imponujące wrażenie, takiego obiektu brakowało w naszej gminie. Wiem, że spełni swoją funkcję i będzie służył mieszkańcom – mówi wójt Piotr Frankowski.

Budowa świetlicy w Mazurowicach i Rusku była możliwa dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł.

(gmal) / fot. mw

zbr
powrót na górę
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił  21.II.2021 r /niedziela/godz.17,52 na telefon stacjonarny właśnie ten numer 41 336... 3 godziny temu.
 • Zadowolona powiedział(a) Więcej
  To chyba przesada  !!!! Ten Pan chyba przekreślony !!!! Już pokazał swoje rządy i mu podziękowano .... 4 godziny temu.
 • Krz powiedział(a) Więcej
  Na szczęście on nie musi być jakimś Krajewskim. 6 godzin temu.
 • z miasta powiedział(a) Więcej
  do mnie ostatnio dzwonił kilka razy na komórkowy i stacjonarny - chyba nie notuje gdzie dzwoni :-) 7 godzin temu.
 • mysza powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił i zastanawiam się skąd on ma numery do mieszkańców powiatu, od razu pytał czy... 7 godzin temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 8 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM