czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Świetlica w Mazurowicach już po odbiorze technicznym

Świetlica w Mazurowicach już po odbiorze technicznym

Pn, 28.12.2020 20:35

Wielkimi krokami gmina Malczyce zbliża się do oficjalnego odbioru inwestycji jaką jest budowa świetlicy wiejskiej w Mazurowicach.


15 grudnia przeprowadzony został wewnętrzny odbiór techniczny, trwa jeszcze procedura uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie obiektu, która potrwa kilka tygodni. Prawdopodobnie w pierwszych miesiącach nowego roku nastąpi oficjalne oddanie świetlicy do użytkowania.

- Chcielibyśmy, aby w otwarciu świetlicy wiejskiej mogli uczestniczyć mieszkańcy Mazurowic, dlatego też, o ile sytuacja pozwoli, będziemy czekać, aby móc zorganizować jej oficjalne otwarcie – podkreśla wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Nowa, ekologiczna i wyczekiwana

Świetlica w Mazurowicach powstała na działce, obok byłej szkoły podstawowej. Wartość inwestycji wyniosła 1 434 633,53 zł, a wykonawcą była firma „Complex-BUD” s.c. z siedzibą w Lubinie.

Budynek będzie pełnił funkcję edukacyjną oraz społeczną. Jest to modelowa placówka, o charakterze demonstracyjnym, a zastosowana technologia m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne pozwolą znacznie zredukować koszty utrzymania.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wyposażyć ten obiekt w tak innowacyjne i najnowocześniejsze urządzenia OZE w skali europejskiej. Śmiało mogę przyznać, iż najbliższa podobna ekspozycja mieści się dopiero w Niemczech, czym gmina Malczyce może się pochwalić w skali całego kraju. Jestem przekonany, iż demonstracyjna instalacja Odnawialnych Żródeł Energii zastosowana w tym obiekcie będzie wykorzystywana nie tylko na potrzeby mieszkańców, ale również jako sala szkoleniowa i ekspozycyjna, bo zapewne wszyscy byśmy chcieli oddychać czystym powietrzem, ale nie da się tego osiągnąć, stawiając budynki z kominami.  Edukacja i namacalne przykłady są szansą na to, iż w niedługim czasie tzw. komin i wydobywający się z niego dym przejdzie do niechlubnej historii. Kierunek budownictwa bezemisyjnego to nowość, ale jednocześnie zakładane przyszłe standardy, które mają obowiązywać w całej Unii Europejskiej. Gmina Malczyce jest przykładem jak szybko można wdrażać w życie światowe trendy – komentuje Przemysław Babiński z Green Energy, firmy, która odpowiedzialna była za montaż urządzeń OZE.

Wokół budynku powstały ciągi piesze i pieszo–jezdne z 6 miejscami postojowymi, wykonano ogrodzenie terenu z ocynkowanych paneli systemowych, zamontowano ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny dla użytkowników.

W ramach funduszu sołeckiego Mazurowic zamówiono meble do kuchni, które zostaną zamontowane z początkiem przyszłego roku. Wtedy też planowane jest urządzenie i pełne wyposażenie pomieszczeń świetlicy.

- Cała inwestycja robi imponujące wrażenie, takiego obiektu brakowało w naszej gminie. Wiem, że spełni swoją funkcję i będzie służył mieszkańcom – mówi wójt Piotr Frankowski.

Budowa świetlicy w Mazurowicach i Rusku była możliwa dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł.

(gmal) / fot. mw

zbr

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 2 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 2 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 7 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…