Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Ukradł narzędzia z terenu budowy żłobka w Malczycach. Trafił do aresztu

Ukradł narzędzia z terenu budowy żłobka w Malczycach. Trafił do aresztu

19.11. 2019

Jak informuje rzeczniczka średzkiej policji, po zaledwie kilku dniach 34-letni mieszkaniec  ponownie trafił do aresztu. Również i tym razem został zatrzymany w związku z przestępstwem przeciwko mieniu.

- Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego miesiąca na budowie żłobka na terenie gminy Malczyce. Policjanci ustalili, że sprawca najpierw pokonał zabezpieczenia znajdującej się tam metalowej skrzyni, a następnie zabrał elektronarzędzia. Jego łupem padło mienie w postaci m.in. piły łańcuchowej, szlifierek kątowych, pilarek, wiertarek oraz wkrętarek o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

W wyniku podjętych działań śledczy ustalili, że sprawcą kradzieży z włamaniem jest 34-letni mężczyzna. Ten sam, który kilka dni wcześniej został zatrzymany w związku z innymi przestępstwami przeciwko mieniu i któremu policjanci przedstawili zarzuty.

W miejscu zamieszkania mężczyzny podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili część przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Kolejne elektronarzędzia funkcjonariusze odnaleźli w jednym z lombardów. Odzyskane mienie zostało zwrócone właścicielowi.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży w włamaniem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu - podkreśla policjantka i dodaje, że przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. KPP

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Do paki z nim jednej mendy mniej

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie wiem czy to warte 1500 zł przeciez to najtańsze narzędzia z marketu. Od razu widać jacy fachowcy tam robią. Powodzenia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Czyli jak za 1500 to można kraść???I co ma cena narzędzi do fachowca ???

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…