czwartek 02.07.2020

Imieniny: Jagody Urbana

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wkrótce ruszy budowa świetlicy w Rusku, w Mazurowicach już trwa

Wkrótce ruszy budowa świetlicy w Rusku, w Mazurowicach już trwa

03.06. 2020

27 maja w Urzędzie Gminy Malczyce została zawarta umowa z firmą Wian Natalia Orłowa z siedzibą we Wrocławiu, której przedmiotem jest budowa świetlicy wiejskiej w Rusku.

Wartość inwestycji wyniesie 1 311 795,00 zł. Nowy budynek świetlicy w Rusku powstanie na działkach 105/7, 105/12, 105/13, obok boiska sportowego.

Budowa świetlicy w Rusku jak i Mazurowicach jest możliwa dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł. Obydwie inwestycje będą do siebie podobne m.in. poprzez zastosowane technologie (m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne). Obiekty te będą pełniły funkcję edukacyjną oraz społeczną w ramach zadań świetlicy wiejskiej.

Plac budowy, na którym powstanie świetlica w Rusku został już przekazany wykonawcy zadania. W Mazurowicach rozpoczęły się pierwsze prace polegające na wykonaniu ław fundamentowych żelbetowych pod budynek.

Warto przypomnieć, że procedura wyłonienia obydwu wykonawców budowy świetlic rozpoczęła się na początku tego roku. Przeprowadzono, aż cztery postępowania przetargowe, odrębne na budowę świetlicy w Mazurowicach i Rusku. Proces wyłaniania wykonawców, trwał kilka miesięcy, ale przyniósł w efekcie oczekiwany rezultat. Pod koniec roku mieszkańcy obydwu sołectw powinni cieszyć się już nowymi świetlicami.

– Podpisanie umowy z wykonawcą cieszy ogromnie, a w tym przypadku podwójnie. Po pierwszym przetargu wyłonił się smutny obraz, nie do udźwignięcia finansowo przez gminę. Oferty przekraczały o ok. 400 tys. zł nasz budżet i wszystko wskazywało na to, że taniej nie będzie. Podjęliśmy wtedy decyzję o unieważnieniu postępowania, przygotowując kolejne ogłoszenia  o udzieleniu zamówienia. W konsekwencji wyłoniliśmy wykonawcę, ostateczny koszt budowy będzie niższy od pierwotnego o ok 500 tys. złotych oraz niższy od zaplanowanej w budżecie kwoty o ok 70 tys. To niewątpliwie wspaniała wiadomość i sukces pracowników mojego urzędu, za co im serdecznie dziękuję – mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Będziemy na bieżąco informować o postępowaniu prac na budowach.

Gmina Malczyce

00011 1

„Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”
Oś priorytetowa – 3 – Gospodarka niskoemisyjna, 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym,
Poddziałanie: 1.OSI – 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – OSI

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wszystkiego dobrego, ale, oby nie okazało się, że taniej jakościowo oznacza gorzej i oby konstrukcja wytrzymała do przecięcia wstęgi;)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

znowu zaczynacie ? pandemia maseczki idiotyzm a chorych jak nie było tak nie ma,Morawiecki sam powi...
Udanin w ciągu roku z 5 miejsca w powicie awansował na 3 zwiększając z 350 zł wydatki majątkowe na m...
Święty Boże. Od powietrza, głodu, ognia, wojny i Rafała. Wybaw nas Panie. Oto prośimy Cię Boże....
Bardzo pięknie, ale teraz te wszystkie osoby tam obecne powinny na swój koszt przebadać się na covid...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…