sobota 31.10.2020

Imieniny: Urbana Saturnina

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wkrótce ruszy budowa świetlicy w Rusku, w Mazurowicach już trwa

Wkrótce ruszy budowa świetlicy w Rusku, w Mazurowicach już trwa

03.06. 2020

27 maja w Urzędzie Gminy Malczyce została zawarta umowa z firmą Wian Natalia Orłowa z siedzibą we Wrocławiu, której przedmiotem jest budowa świetlicy wiejskiej w Rusku.

Wartość inwestycji wyniesie 1 311 795,00 zł. Nowy budynek świetlicy w Rusku powstanie na działkach 105/7, 105/12, 105/13, obok boiska sportowego.

Budowa świetlicy w Rusku jak i Mazurowicach jest możliwa dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł. Obydwie inwestycje będą do siebie podobne m.in. poprzez zastosowane technologie (m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne). Obiekty te będą pełniły funkcję edukacyjną oraz społeczną w ramach zadań świetlicy wiejskiej.

Plac budowy, na którym powstanie świetlica w Rusku został już przekazany wykonawcy zadania. W Mazurowicach rozpoczęły się pierwsze prace polegające na wykonaniu ław fundamentowych żelbetowych pod budynek.

Warto przypomnieć, że procedura wyłonienia obydwu wykonawców budowy świetlic rozpoczęła się na początku tego roku. Przeprowadzono, aż cztery postępowania przetargowe, odrębne na budowę świetlicy w Mazurowicach i Rusku. Proces wyłaniania wykonawców, trwał kilka miesięcy, ale przyniósł w efekcie oczekiwany rezultat. Pod koniec roku mieszkańcy obydwu sołectw powinni cieszyć się już nowymi świetlicami.

– Podpisanie umowy z wykonawcą cieszy ogromnie, a w tym przypadku podwójnie. Po pierwszym przetargu wyłonił się smutny obraz, nie do udźwignięcia finansowo przez gminę. Oferty przekraczały o ok. 400 tys. zł nasz budżet i wszystko wskazywało na to, że taniej nie będzie. Podjęliśmy wtedy decyzję o unieważnieniu postępowania, przygotowując kolejne ogłoszenia  o udzieleniu zamówienia. W konsekwencji wyłoniliśmy wykonawcę, ostateczny koszt budowy będzie niższy od pierwotnego o ok 500 tys. złotych oraz niższy od zaplanowanej w budżecie kwoty o ok 70 tys. To niewątpliwie wspaniała wiadomość i sukces pracowników mojego urzędu, za co im serdecznie dziękuję – mówi wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Będziemy na bieżąco informować o postępowaniu prac na budowach.

Gmina Malczyce

00011 1

„Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”
Oś priorytetowa – 3 – Gospodarka niskoemisyjna, 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym,
Poddziałanie: 1.OSI – 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – OSI

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wszystkiego dobrego, ale, oby nie okazało się, że taniej jakościowo oznacza gorzej i oby konstrukcja wytrzymała do przecięcia wstęgi;)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Kiedyś na studiach rozmawialiśmy o eugenice i o tym jak eliminowano niepełnosprawnych z społeczeństw...
Przedsiebiorca skomentował/a Spacer średzianek (transmisja na żywo)
Od poniedziałku zaczną się zwolnienia z pracy .Po co komu zadymiarze jeszcze założą związki zawodowe...
Gdyby natura chciała. To slowa Goski Kidawy - Błądzącej . To by wam dała rozum czerwone blyskawice ....
Ż takim zasobem słów i kulturą to ta młodzież ma marne szanse na godne życie w Europie.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.