niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Wójt gminy Malczyce wystosował apel do konwentu wójtów i burmistrzów. Dotyczy on wyborów prezydenckich

Wójt gminy Malczyce wystosował apel do konwentu wójtów i burmistrzów. Dotyczy on wyborów prezydenckich

Śr, 01.04.2020 13:19

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski wystosował apel w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska, skierowany do Konwentu Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego.Epidemia  wirusem SARS-CoV-2, sprawiła, że zdrowie i życie Polek i Polaków zostało zagrożone. Systematycznie w sposób nieprzewidywalny wzrasta w Polsce i na świecie liczba zarażonych, rośnie też dramatycznie liczba przypadków śmierci. Informacje jakie do nas docierają wskazują, że najgorsze dopiero przed nami.

W związku z tym w trosce o zdrowie i życie mieszkańców naszych wspólnot kieruję do Pana Przewodniczącego apel o wyrażenie w imieniu Konwentu odpowiedniego stanowiska do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, w którym oświadczymy, że samorządy Subregionu Wrocławskiego wyrażą swój niepokój w związku z planowaniem wyborów prezydenckich w dniu 10 maja 2020 roku oraz swoje wątpliwości co do możliwości prawidłowego ich  przeprowadzenia.

W mojej ocenie, nie można w obecnej chwili przygotować komisji wyborczych, przeprowadzić obowiązkowych szkoleń oraz właściwie przygotować punktów wyborczych, które zagwarantują pełne bezpieczeństwo epidemiologiczne wszystkim uczestnikom (wyborcom, członkom komisji i pracownikom obsługującym wybory).

Dodatkowym utrudnieniem jest decyzja Komisarza Wyborczego we Wrocławiu, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną o zawieszenie do odwołania w działalności urzędników wyborczych, którzy zgodnie z Kodeksem Wyborczym rozdział 9. Art.191e są tak naprawdę odpowiedzialni za przygotowanie komisji wyborczych.

Jednak najważniejszym aspektem planowanych wyborów jest narażenie milionów Polek i Polaków na zarażenie się na śmiertelną chorobę i cierpienia z nią związane, a nawet i w konsekwencji śmierć.

Dlatego proszę Pana Przewodniczącego o wystosowanie odpowiedniej petycji w imieniu Konwentu Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego do Prezydenta Andrzeja Dudy, do Premiera Mateusza Morawieckiego, do Sejmu i Senatu, do Państwowej Komisji Wyborczej o przełożenie wyborów do czasu uporania się z zagrożeniami niesionymi przez epidemię.  

Czas światowej epidemii wirusem SARS-CoV-2,  to czas szczególnej próby dla naszych samorządów i nasze wysiłki powinny skupiać się głównie na działaniach mogących ochronić naszych mieszkańców i ograniczyć zachorowania, na otaczaniu opieką osób starszych, chorych i samotnych, na wspieraniu lokalnych szpitali i całej służby zdrowia, na pewno nie jest to dobry czas na kampanię wyborczą i debaty polityczne.              

Piotr Frankowski

(-) Wójt Gminy Malczyce
powrót na górę
 • Jn powiedział(a) Więcej
  Ja rozumiem noszenie maseczek pod nosem tylko u okularników 3 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw 4 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 4 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 4 godziny temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 5 godzin temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM