czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wójt gminy Malczyce wystosował apel do konwentu wójtów i burmistrzów. Dotyczy on wyborów prezydenckich

Wójt gminy Malczyce wystosował apel do konwentu wójtów i burmistrzów. Dotyczy on wyborów prezydenckich

01.04. 2020

Wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski wystosował apel w sprawie wypracowania wspólnego stanowiska, skierowany do Konwentu Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego.

Epidemia  wirusem SARS-CoV-2, sprawiła, że zdrowie i życie Polek i Polaków zostało zagrożone. Systematycznie w sposób nieprzewidywalny wzrasta w Polsce i na świecie liczba zarażonych, rośnie też dramatycznie liczba przypadków śmierci. Informacje jakie do nas docierają wskazują, że najgorsze dopiero przed nami.

W związku z tym w trosce o zdrowie i życie mieszkańców naszych wspólnot kieruję do Pana Przewodniczącego apel o wyrażenie w imieniu Konwentu odpowiedniego stanowiska do Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, w którym oświadczymy, że samorządy Subregionu Wrocławskiego wyrażą swój niepokój w związku z planowaniem wyborów prezydenckich w dniu 10 maja 2020 roku oraz swoje wątpliwości co do możliwości prawidłowego ich  przeprowadzenia.

W mojej ocenie, nie można w obecnej chwili przygotować komisji wyborczych, przeprowadzić obowiązkowych szkoleń oraz właściwie przygotować punktów wyborczych, które zagwarantują pełne bezpieczeństwo epidemiologiczne wszystkim uczestnikom (wyborcom, członkom komisji i pracownikom obsługującym wybory).

Dodatkowym utrudnieniem jest decyzja Komisarza Wyborczego we Wrocławiu, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną o zawieszenie do odwołania w działalności urzędników wyborczych, którzy zgodnie z Kodeksem Wyborczym rozdział 9. Art.191e są tak naprawdę odpowiedzialni za przygotowanie komisji wyborczych.

Jednak najważniejszym aspektem planowanych wyborów jest narażenie milionów Polek i Polaków na zarażenie się na śmiertelną chorobę i cierpienia z nią związane, a nawet i w konsekwencji śmierć.

Dlatego proszę Pana Przewodniczącego o wystosowanie odpowiedniej petycji w imieniu Konwentu Wójtów i Burmistrzów Subregionu Wrocławskiego do Prezydenta Andrzeja Dudy, do Premiera Mateusza Morawieckiego, do Sejmu i Senatu, do Państwowej Komisji Wyborczej o przełożenie wyborów do czasu uporania się z zagrożeniami niesionymi przez epidemię.  

Czas światowej epidemii wirusem SARS-CoV-2,  to czas szczególnej próby dla naszych samorządów i nasze wysiłki powinny skupiać się głównie na działaniach mogących ochronić naszych mieszkańców i ograniczyć zachorowania, na otaczaniu opieką osób starszych, chorych i samotnych, na wspieraniu lokalnych szpitali i całej służby zdrowia, na pewno nie jest to dobry czas na kampanię wyborczą i debaty polityczne.              

Piotr Frankowski

(-) Wójt Gminy Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (8)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ten znowu nadaję powiedz jaka kara grozi za Art 226kk i 222kk i 207 kk bo chyba żadna jak dalej stołek trzymasz kurczowo swoimi rączkami ha ha

This comment was minimized by the moderator on the site

 • witam Państwa serdecznie
 • Wystosowane przez Wójta pismo jak najbardziej jest radykalnym postępstwem w zaistniałej sytuacji zagrożenia.Czy wyobrazaja sobie Państwo iść na wybory w czasie trwania epidemii?
  Dwa czy państwo nie boją się o swoje rodziny i bliskich ?
  I w końcu czy nie radykalnym rozwiązaniem będzie zebranie podpisów elektronicznych w celu głosowania na wyborach prezydenckich ? ( każdy obywatel posiadający taki podpis mógłby...

 • witam Państwa serdecznie
 • Wystosowane przez Wójta pismo jak najbardziej jest radykalnym postępstwem w zaistniałej sytuacji zagrożenia.Czy wyobrazaja sobie Państwo iść na wybory w czasie trwania epidemii?
  Dwa czy państwo nie boją się o swoje rodziny i bliskich ?
  I w końcu czy nie radykalnym rozwiązaniem będzie zebranie podpisów elektronicznych w celu głosowania na wyborach prezydenckich ? ( każdy obywatel posiadający taki podpis mógłby głosować. ) gdyby tylko władze wzięły to pod uwagę.
  Do Państwa zwracam się o rozwagę i powstrzymanie się od tego typu idiotycznych komentarzy. Gdyz z wiadomych przyczyn świadczy to o naszym regionie. Wójt gminy i cała komisja samorządu terytorialnego są teraz w trudnej sytuacji . Ale robią co mogą, wiec proszę zostać w domu , a oni wiedzą co robić
  Serdecznie pozdrawiam szanownego Pana wójta oraz całą siłę naszego samorządu Malczyckiego.
  Życzę Państwu dużo zdrowia.
  Adrian.
Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

To tylko taki żart wójta.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ech....tonący brzydko się chwyta.

This comment was minimized by the moderator on the site

Apele stosuje i nakłania jeszcze innych, chłopie ty mi tu nie lansują się jak śmiesz, wstydu nie masz,sam się sadziłeś do Policji awantury wyczyniales, pomówiles Policjantów rzecznika jeszcze sobie wziełes i pewno mecenasów żeby sprawę ukręcić,a teraz że PO w piz...... dostaje a że pochodzisz z tego obozu co już narządził się w kraju i nakradł i szukacie dziury wszędzie,Jarek i tak zrobi jak ma zrobić-a panu już podziękujemy,Kidawa się...

Apele stosuje i nakłania jeszcze innych, chłopie ty mi tu nie lansują się jak śmiesz, wstydu nie masz,sam się sadziłeś do Policji awantury wyczyniales, pomówiles Policjantów rzecznika jeszcze sobie wziełes i pewno mecenasów żeby sprawę ukręcić,a teraz że PO w piz...... dostaje a że pochodzisz z tego obozu co już narządził się w kraju i nakradł i szukacie dziury wszędzie,Jarek i tak zrobi jak ma zrobić-a panu już podziękujemy,Kidawa się wycofała tobie to samo proponuje,......

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Nie, no następny będzie się lansował na nieszczęściu ludzkim. Nie chcesz robić wyborów, przyjdzie komisarz, zrobi za ciebie. Proste. Zresztą te wpisy ostatnie na temat policji, teraz o wyborach, to można pawia puścić. Jak tacy ludzie mogą w ogóle rządzić?

This comment was minimized by the moderator on the site

wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożeń i zamykają nas w domach aby 10 maja głodnych wolności , świeżego powietrza i kontaktu z ludźm wypuścić jak wygłodzone psy na zwierzynę.Nasi przywódcy są tak zadufani w swoją mądrość i władzę że wydadzą przepis zamykają wirusa na ten dzień w areszcie..nie pomogą żadne apele ani argumenty będą robili swoje aby utrzymać się przy władzy bo znają konsekwencje jej utraty.

This comment was minimized by the moderator on the site

Prosze tego politycznego humbuka nie uprawiać. Jako członek PO jest pan stronniczy, ma pan własne osobiste powody żeby torpedować działania rządu. A tak po ludzku nie kompromtuuj się człowieku, Widziała żaba,że konia kują i sama nogi nastawia.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

głowa boli o tych komentarzy skomentował/a Śniadanie Biznesowe w Centrum Kultury Alternatywnej
Boże, jakie te komentarz tępe i z brakiem jakiegokolwiek zrozumienia tematu sama zawiść, zazdrość ni...
No patrząc na twarze, to sami urzędnicy tam byli. A gdzie ci "biznesmeni"??? Widać jakie problemy ma...
No wlasnie pol roku robia placyk z betonu i skonczyc nie moga gdzie oni szpital uruchomia zapomnijci...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.