czwartek 26.05.2022

Imieniny: Filipa Pauliny

  Dział: Miękinia środa, 09 luty 2022 18:01


14-letnia Małgorzata z Mrozowa mistrzynią wspinaczki
Pierwsze starty rozpoczęła jako 5-latka. Teraz ma 14 lat i ponad 200 medali na swoim koncie. Jej cel to Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles 2028. Przedstawiamy Małgorzatę Kurek, mistrzynię wspinaczki z Mrozowa.  

Źródło zdjęcia: patronite.pl Źródło zdjęcia: patronite.pl

Małgorzata Kurek jest obecnie najbardziej utytułowaną zawodniczką młodego pokolenia w Polsce i w Europie. Swoją przygodę ze wspinaczką rozpoczęła dziesięć lat temu. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu kilkukrotnie zwyciężała w Mistrzostwach Polski we wspinaczce na trudność, w boulderingu i w trójboju olimpijskim (format, który obowiązywał na IO w Tokio). Wygrywała Puchary Polski, Mistrzostwa Czech, Słowacji, pełny cykl Pucharu Wielkiej Brytanii oraz wiele zawodów w Niemczech i Polsce.

Jako pierwsza i jedyna Polka odniosła sukces w najbardziej prestiżowych zawodach dla dzieci Arco Rock Junior, składających się z trzydniowej konkurencji obejmującej wszystkie dyscypliny wspinaczki: szybkość, trudność z liną i bouldering. Wygrała je dwukrotnie, raz zajęła drugie miejsce. Sukcesem zakończyły się również jej start w międzynarodowych zawodach w Austriackim Petzen, w których udział biorą dzieci z ponad 60 państw. 

- Obecnie Małgorzata otrzymała kolejne powołanie do Kadry Narodowej Juniorów we wspinaczce i już za kilka miesięcy rozpocznie swoje pierwsze starty w Pucharze Europy Juniorów, Mistrzostwach Europy a jeśli zdobędzie kwalifikacje to również w Mistrzostwach Świata Juniorów w USA Los Angeles. To szczególne ważne miejsce i zawody. Wspinaczka sportowa jest młodą dyscypliną olimpijską. W 2028 roku właśnie w Los Angeles odbędzie się Olimpiada i udział w niej to główny cel Małgosi - mówi Sebastian Kurek, tata 14-latki, który jednocześnie jest jej trenerem.

Rok 2022 będzie dla Małgosi bardzo ważny. Młodej zawodniczce nie brakuje determinacji, jest też przyzwyczajona do wielogodzinnych treningów, licznych zgrupowań i związanych z nimi długich podróży. Tak profesjonalne podejście oznacza jednak wysokie koszty, które w dużej części rodzina ponosi samodzielnie. - Od grudnia Małgosia przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu w Niemczech, bo tylko tu może liczyć na profesjonalną infrastrukturę, niezbędną do podnoszenia poziomu sportowego. Nasze treningi to sześć, czasem osiem, godzin spędzanych na ścianach, boulderowniach i siłowni. Nie chcemy koncentrować się na półśrodkach i na zasadzie "jakoś to będzie", bo chcemy i musimy wciąż podnosić poziom oraz zdobywać doświadczenie - podkreśla Sebastian Kurek. 

Mając to na uwadze Małgosia razem z tatą założyli i prowadzą profil na patronite. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje o młodej mistrzyni oraz możliwe sposoby sponsoringu. Wsparcie zaczyna się już od 9 zł, a różne progi zawierają szereg ciekawych upominków. Najbardziej znaczący sponsorzy mogą liczyć na dowód wdzięczności w postaci m.in. złotych butów wspinaczkowych. Rodzina Kurków wykonuje je sama, przerabiając zużyte obuwie. To wyjątkowo bliski im upominek.

OLO

 

 • Ja powiedział(a) Więcej
  Są to środki z programów rządowych 2 godziny temu.
 • Norbi powiedział(a) Więcej
  Ruciński nie może pochwalić się żadnym sukcesem i przypisuje sobie czyjeś zasługi. To stary jego numer. 3 godziny temu.
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Teraz dorośli obywatele powinni to odpracować. 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …