wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 08 październik 2021 11:11


26 lat w jednej drużynie – charyzma i unikalne podejście do biznesu
Nie od dziś wiadomo, że to od ludzi zależy rozwój  biznesu i tworzenie przewagi konkurencyjnej. Jasno wyznaczone cele, przyjazna polityka zatrudnienia oraz dobra atmosfera pozwalają podnosić zainteresowanie oraz poczucie bezpieczeństwa pracowników. Jednak to pracodawca kształtuje codzienne relacje w strukturach przedsiębiorstwa, bierze pod uwagę oczekiwania ludzi, które często są wypadkową kilku zróżnicowanych czynników m.in. doświadczenia, wartości, przyzwyczajeń czy też cech osobowościowych.


Mówi się, że atmosfera jest kluczowym czynnikiem, który decyduje o zadowoleniu pracownika. Niestety, dobrej atmosfery nie można zapewnić odpowiednim wpisem do regulaminu firmy. Za dobry nastrój odpowiedzialni są ludzie, w głównej mierze to oni swoją postawą oraz zaangażowaniem kreują wizerunek pracodawcy - zarówno wewnątrz struktury, jak i poza nią.

Zarządzanie zespołem to trudna umiejętność, która wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale również sprawności w komunikowaniu międzyludzkim. Czasami pogodzenie kwestii biznesowych z nawiązywaniem dobrych kontaktów wewnątrz firmy bywa wielkim wyzwaniem. Jednak jest miejsce, gdzie dzięki połączeniu strategicznych idei zarządczych z otwartością na pomysły pracowników, na przestrzeni lat udało się zbudować prężnie działające przedsiębiorstwo i wdrożyć szereg rozwiązań, które dziś przekładają się na zadowolenie klientów oraz samych pracowników.

Empol na Dolnym Śląsku, bo o nim mowa, rozpoznawany jest jako marka stolarki otworowej na najwyższym poziomie technologicznym, zapewniająca wyjątkowej jakości certyfikowane produkty Schüco. W tym roku przypada 26-lecie założenia firmy, a taki jubileusz jest doskonałą okazją do porozmawiania z pracownikami, wysłuchania ich historii, wspomnień oraz poznania firmy od wewnątrz.

- Swoją pracę w Empolu zacząłem 15 lutego 1999 roku, 22 lata temu. Pracowaliśmy w 6 osób, Empol wtedy mieścił się w małym warsztacie w Gałowie pod Wrocławiem. Nie mieliśmy do dyspozycji takiego zaplecza maszynowego jak dziś, wszyscy uczyliśmy się tego zawodu. Pamiętam jak Szefostwo nam pomagało, jak wiele serca wkładaliśmy w to co robiliśmy - zresztą do dziś tak jest. Nie jesteśmy częścią zagranicznego kapitału - to firma rodzinna, w której właściciele mieli w sobie wielką odwagę i z małej manufaktury stworzyli prężnie działający biznes - mówi Kazimierz Feliszek, monter stolarki PCV.

Tymoteusz Adamczyk, lider produkcji aluminium, zaczynał swoją pracę w Empolu 18 lat temu. Jak sam mówi, w jego pracy najtrudniejsze jest zaplanowanie zadań dla całego działu. Produkcja okien, zwłaszcza skomplikowanych konstrukcji, wymaga niezwykłej precyzji i skrupulatności. Mimo wsparcia technologicznego, wiedza i doświadczenie pracowników są niezastąpione.

- Moja historia zaczęła się 13 lat temu. W Empolu każdy dzień przynosi coś nowego. Ludzie, którzy tu pracują wiedzą o czym mówię. Bardzo często przychodzi do nas Pan Prezes i opowiada różne ciekawe anegdoty z początków powstania firmy. To niezwykle miłe! Dziś już 26-lecie Empolu - kawał czasu, niezliczona ilość działań i spotkania z ludźmi. My, pracownicy wraz z Empolem, tworzymy wspaniałą historię i będziemy ją tworzyć nadal, ponieważ wielu z nas traktuje to miejsce jak drugi dom – dodaje Monika Sznajdrowska, lider działu zgrzewania.

Wśród pracowników nie brakuje ludzi młodych, ambitnych, wiążących swoją przyszłość z tym konkretnym miejscem. - Kluczową cechą Empolu, która wyróżnia go na tle innych firm w naszej strefie jest fakt, że jest to polska firma z polskim kapitałem. Przed rozpoczęciem pracy w Empolu pracowałem tylko w jednej firmie. Tutaj zaskoczyła mnie przede wszystkim przyjazna atmosfera. Większość ludzi znałem już przed podjęciem pracy, co mocno pomogło mi w aklimatyzacji – mówi Bartek Jędziniak, magazynier.

- 7 lat temu rozglądałam się za pracą, w której panuje rodzinny klimat i gdzie pracownik nie jest kolejnym numerkiem na umowie, tylko konkretną osobą. Jednocześnie miało to być miejsce, gdzie będę miała kontakt z całym poważnym, biznesowym światem. Dla mnie, jak również Zarządu firmy, cechy takie jak poufność, zaufanie, lojalność i szczerość stanowią priorytet. To bardzo ważne w budowaniu renomy bezpiecznego i stabilnego partnera biznesowego. Zamiast chorobliwego wyścigu szczurów jest zdrowa motywacja, zamiast nierealnych wymagań wsparcie i rozwój zawodowy. Na nasz wspólny sukces wpływa to, że firma 26 lat temu zaczynała od małej manufaktury, a doskonale wiadomo, genialne biznesy tak właśnie zaczynają - podkreśla Agnieszka Wosiak, kierownik regionalny.

- W Empolu każdy pracownik zna nie tylko bezpośredniego przełożonego czy kierownika działu, ale również Zarząd firmy. Prezesi są obecni na co dzień, uczestniczą w życiu firmy na bieżąco i każdy pracownik ma możliwość bezpośredniego spotkania z Szefem. Myślę, że Empol to miejsce dla każdego. Pracują tutaj osoby, których staż pracy sięga początków firmy, są ludzie w różnym wieku. Jednak kluczem funkcjonowania poszczególnych działów jest organizacja pracy własnej pracowników, szersze kompetencje czy samodzielność. Jednocześnie myślę, że w naszej firmie największe znaczenie ma umiejętność współpracy, a nie rywalizacja - mówi Aneta Maciejko, specjalista ds. kadr i płac.

- Empol wyróżnia bardzo wysoka jakość stolarki, nasze produkty cieszą się uznaniem klientów na całym świecie. W mojej pracy już nic nie sprawia mi trudności, przeszedłem przez wszystkie stanowiska produkcyjne na przestrzeni ostatnich 15 lat. Zgrani, znający się i lubiący wzajemnie ludzie, to po prostu przepis na sukces – akcentuje Paweł Kryska, monter stolarki PCV.

- Swoją przygodę z Empolem rozpoczęłam na początku 2013 roku. W owym czasie była to niedużych rozmiarów firma, o nierozbudowanej strukturze, zatrudniająca nieco ponad 60 pracowników. To, co spodobało mi się od początku, to charyzmatyczni właściciele, którzy nie bali się nowych wyzwań i zawsze byli blisko załogi. Dziś Empol to nie jedna, a trzy firmy tworzące wspólne przedsiębiorstwo, to duży, nowoczesny zakład produkcyjny i grono ponad 150 pracowników. Są jednak rzeczy, które się nie zmieniły. Empol to miejsce, w którym nie jesteś anonimowy. Twoja praca się liczy, tworzysz społeczność realizującą zadania zgodnie z misją firmy i masz realny wpływ na ich efekt końcowy. Nie twierdzę, że nie mamy wad, a wszystko zawsze jest kolorowe. Firma to żywy organizm. Proszę pamiętać, że jesteśmy przedsiębiorstwem z branży budowlanej, która nie jest łatwa. Nasza praca wymaga specjalistycznej wiedzy, cierpliwości, pokory i nierzadko stalowych nerwów. Realizujemy różnorodne projekty na całym świecie, musimy sprostać wielu normom i zmieniającym się w błyskawicznym tempie przepisom, a z racji tego, że sprzedajemy produkty premium, nasi klienci są bardzo wymagający. Patrząc jednak z perspektywy lat na realizacje projektów, w których braliśmy udział, miła jest świadomość, iż jest to efekt naszej wspólnej pracy i niewątpliwy sukces polskiej firmy – mówi Marta Kościelniak-Paleń, dyrektor ekonomiczny i główna księgowa.

- Kluczową cechą, która wyróżnia Empol jest moim zdaniem elastyczność. Nie traktujemy klientów jak numerki, tylko jak partnerów, do których staramy się dopasowywać standardami, jak i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Kiedy zaczynałem 6 lat temu, to właśnie przykuło moją uwagę. Świat budowlanki jest bardzo wymagający i konkurencyjny. Najtrudniejsza zawsze jest praca z klientem “zamkniętym”, nie wykazującym chęci zrozumienia lepszych, nowocześniejszych rozwiązań. Jednak wysokie kwalifikacje naszych pracowników pozwalają na pewne poruszanie się w tym niełatwym obszarze – zauważa Krystian Preuss, doradca klienta eksportowego.

- Nasza jasna ścieżka rozwoju gwarantuje lojalność, zaangażowanie i brak rotacji pracowników. Zaczynając pracę w Empolu 13 lat temu, jako pracownik działu zgrzewarek, poznałam od razu zasady awansu na kolejne, wyższe stanowiska. Pozwalało mi to zobrazować siebie w organizacji, w perspektywie długofalowej. Po 12 latach awansowałam na lidera zmiany - mówi Bogusia Jedziniak.

- Empol jest idealnym wyborem dla osób lubiących techniczne nowości, dla osób chcących rozwijać swoje umiejętności językowe współpracując z firmami na całym świecie, dla osób ambitnych i kreatywnych. W mojej pracy niezmiennie od 2004 roku, najtrudniejsze, ale również najbardziej satysfakcjonujące jest ciągłe szukanie i wdrażanie nowych technicznych rozwiązań oraz dopasowywanie ich do potrzeb bardzo różnych klientów. Na uwagę zasługuje fakt, że my naprawdę mamy świetnych pracodawców. Szczerość pomiędzy Szefostwem, a pracownikiem jest kluczowa w naszych relacjach. Dzięki temu zawsze wiemy czego się od nas oczekuje, mamy pełne wsparcie! Nasze zdanie oraz sugestie zawsze są brane pod uwagę, ma to przełożenie na rozwój działów oraz firmy. Do historii przejdą nasze imprezy integracyjne, wycieczki, bike maratony i zimowe wyjazdy - zaznacza Małgorzata Kumpicka, doradca techniczny ds. aluminium.

Koordynator techniczny, Ania Kostorowska, kiedy zaczynała swoją przygodę z firmą Empol 22 lata temu, nie miała pojęcia jak produkowane są okna. - Miałam to szczęście, że trafiłam na życzliwych  i mądrych ludzi, od których wiele się nauczyłam. Byłam zaskoczona rodzinną atmosferą, jaka panowała i panuje nadal w firmie. To wszystko sprawia, że praca jest przyjemna, daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Każdy z nas powinien mieć cel zawodowy, który pozwoli efektywnie rozwijać się i iść naprzód, dlatego jeśli jesteś ambitny, kreatywny, lubisz wyzwania i pracę w zespole koniecznie dołącz do naszego grona.

Ambicja i chęć rozwoju w połączeniu z wartościami takimi jak lojalność, zaufanie i życzliwość, to gotowy przepis na sukces. Wszyscy zapytani o to, czego życzą Empolowi na 26 urodziny - jednogłośnie odpowiedzieli: dalszego prężnego rozwoju, abyśmy cały czas byli zespołem, który dba o rodzinną atmosferę i znane nam wszystkim wartości. A indywidualnie każdemu, innowacyjnych pomysłów przekutych w konkrety i najzwyklejszej radości z tego co się robi na co dzień – tak po prostu.

(mpr)

 • Zosia powiedział(a) Więcej
  Bieda? Jaka bieda? Gdzie? Wystarczy wejść do naszej średzkiej biedry. Z koszy aż się wylewa. Kupują ile wlezie. Nad morze jak pojechałam do... 51 minut temu.
 • Anonimowy komentarz powiedział(a) Więcej
  za bilet trzeba zapłacić 59zł, kiedy będziesz musiał zapłacić za disco polo na Dożynkach lub za koncert na Święcie Wina? Tam Gmina dopłaca... 4 godziny temu.
 • Trybson powiedział(a) Więcej
  Ciekawe ile ta impreza będzie kosztować podatników? Po obsadzie widać że gruby Hajs 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…