wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wilkszyna rozpoczęli nowy rok akademicki

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wilkszyna rozpoczęli nowy rok akademicki

Pn, 11.10.2021 17:18

W piątek w świetlicy wiejskiej w Wilkszynie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci odebrali legitymacje oraz wysłuchali koncertu Grzegorza Markockiego.


Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku liczy w tym roku ponad osiemdziesięciu studentów. Aż połowa z nich swoje legitymacje odebrała w trakcie inauguracji roku w Wilkszynie. - Widać, że jest potrzeba spotykania się. Pandemia wyłączyła nas na prawie dwa lata. Początkowo próbowaliśmy się spotykać, ale jednak ciągle zwiększały się zachorowania i restrykcje. Wtedy mogliśmy kontaktować się jedynie telefonicznie lub spotykać online. Dzięki naszej szkolnej młodzieży z gimnazjum trzy lata temu wzięliśmy udział w kursie obsługi komputerów i smartfonów. Teraz to się bardzo przydało. Braliśmy między innym udział w wykładach, które były prowadzone online dla innych uniwersytetów - opowiada pani Wanda Mitkiewicz, prezes Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W spotkaniu w Wilkszynie wziął udział wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, który obiecał, że będzie wspierał projekty i inicjatywy uniwersytetu. Wraz z sołtysem wsi Wiesławą Janusz wręczył studentom legitymacje. - Poznamy tutaj fantastycznych, pogodnych ludzi. Będziemy robić to, o czym do tej pory tylko marzyliśmy, odkryjemy w sobie nowe pasje i zdolności. Zobaczymy i mocno poczujemy, że jesień życia może stać się wiosną życia - mówiła Wiesława Janusz, która od września tego roku pełni również funkcję wiceprezesa MUTW.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert Grzegorza Markockiego, mieszkańca Wilkszyna i uczestnika tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu. Poczęstunek dla gości przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.

- Zaczęliśmy z wielkim animuszem. Byliśmy już dwa razy w kinie i dwa razy na kabarecie. W najbliższym czasie jedziemy na wycieczkę do Pragi. Oczywiście będziemy brali dalej udział w wykładach. Zaplanowaliśmy już spotkanie z prawnikiem, później z psychologiem. Wraca również klub dyskusyjny, spotkania z książką. Planów mamy wiele, a jak to wyjdzie - zobaczymy - podsumowuje pani Wanda Mitkiewicz.

OLO

 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 25 minut temu.
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 50 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 51 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  54 minut temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM