czwartek 22.02.2024

Imieniny: Marty Małgorzaty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia poniedziałek, 11 październik 2021 17:18


Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wilkszyna rozpoczęli nowy rok akademicki

SkomentujW piątek w świetlicy wiejskiej w Wilkszynie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studenci odebrali legitymacje oraz wysłuchali koncertu Grzegorza Markockiego.Miękiński Uniwersytet Trzeciego Wieku liczy w tym roku ponad osiemdziesięciu studentów. Aż połowa z nich swoje legitymacje odebrała w trakcie inauguracji roku w Wilkszynie. - Widać, że jest potrzeba spotykania się. Pandemia wyłączyła nas na prawie dwa lata. Początkowo próbowaliśmy się spotykać, ale jednak ciągle zwiększały się zachorowania i restrykcje. Wtedy mogliśmy kontaktować się jedynie telefonicznie lub spotykać online. Dzięki naszej szkolnej młodzieży z gimnazjum trzy lata temu wzięliśmy udział w kursie obsługi komputerów i smartfonów. Teraz to się bardzo przydało. Braliśmy między innym udział w wykładach, które były prowadzone online dla innych uniwersytetów - opowiada pani Wanda Mitkiewicz, prezes Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W spotkaniu w Wilkszynie wziął udział wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, który obiecał, że będzie wspierał projekty i inicjatywy uniwersytetu. Wraz z sołtysem wsi Wiesławą Janusz wręczył studentom legitymacje. - Poznamy tutaj fantastycznych, pogodnych ludzi. Będziemy robić to, o czym do tej pory tylko marzyliśmy, odkryjemy w sobie nowe pasje i zdolności. Zobaczymy i mocno poczujemy, że jesień życia może stać się wiosną życia - mówiła Wiesława Janusz, która od września tego roku pełni również funkcję wiceprezesa MUTW.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert Grzegorza Markockiego, mieszkańca Wilkszyna i uczestnika tegorocznego Festiwalu Piosenki w Opolu. Poczęstunek dla gości przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie.

- Zaczęliśmy z wielkim animuszem. Byliśmy już dwa razy w kinie i dwa razy na kabarecie. W najbliższym czasie jedziemy na wycieczkę do Pragi. Oczywiście będziemy brali dalej udział w wykładach. Zaplanowaliśmy już spotkanie z prawnikiem, później z psychologiem. Wraca również klub dyskusyjny, spotkania z książką. Planów mamy wiele, a jak to wyjdzie - zobaczymy - podsumowuje pani Wanda Mitkiewicz.

OLO

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

warsztat 336224 px

taxi stas

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.