Reklama na protalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Gmina Miękinia: Finisz Szkolnej Akademii Umiejętności

Gmina Miękinia: Finisz Szkolnej Akademii Umiejętności

02.07. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

83 uczniów, 1120 godz. przeprowadzonych zajęć rozwijających uzdolnienia i zajęć wyrównawczych z matematyki i języków obcych to w dużym skrócie efekt trwającego od stycznia 2018 roku projektu „Szkolna Akademia Umiejętności”.

Na realizację projektu Gmina Miękinia pozyskała dotację ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 w wysokości 169 082,00 zł.

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klas siódmych i ósmych ze szkół podstawowych w Miękini i Pisarzowicach. W ciągu 3 semestrów uczestnicy korzystali z dodatkowych zajęć rozwijających uzdolnienia i wspierających opanowanie podstawy programowej z matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego, mogli także skorzystać z konsultacji psychologiczno-pedagogicznych. Dzięki temu u 78 uczniów nastąpił wzrost kompetencji językowych i matematycznych, co przełożyło się m.in. na dobre wyniki z egzaminów ośmioklasistów.

W projekcie odbyły się również wycieczki edukacyjne podnoszące poziom umiejętności z języków obcych, w tym m.in. Euroweek, warsztaty w j. angielskim we wrocławskim ZOO, wyjazd na seans kinowy w języku niemieckim oraz na koncert „Wielojęzyczna Europa” odbywający się we Wrocławiu w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych. W czasie ferii zimowych uczestnicy mieli okazję skorzystać z półkolonii językowych, a wiosną br. odbyły się zajęcia z native speaker`em w Szkole Języków Obcych „Cosmopolitan”.

(gm) / fot. ug

finisz szkolnej akademii 0

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację