środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

ul. Ogrodowa w Lutyni ul. Ogrodowa w Lutyni

Inwestycje drogowe w gminie Miękinia

Pt, 11.12.2020 10:34

Od bardzo dawna mówi się, że drogi stanowią system nerwowy państwa, województwa, powiatu, gminy, czy dowolnie skonfigurowanych terytoriów. Każda z dróg, to poszczególny nerw w tym całym systemie. I tak, jak układ nerwowy istot żywych odpowiada za przesyłanie impulsów, tak każda, nawet najmniejsza droga, dróżka, ścieżka daje impuls do rozwoju miejscowości, gminy, całych społeczności.Wydaje się tę filozofię rozumieć gmina Miękinia, która sukcesywnie inwestuje w budowę, przebudowę, bądź modernizację dróg. Właśnie zakończono prace przebudowy ul. Ogrodowej w Lutyni. – Mieszkańcy ul. Ogrodowej, Wiśniowej i Morelowej w Lutyni mają nową nawierzchnię drogową i oświetlenie.

- Serdecznie dziękujemy gminie Miękinia, a przede wszystkim panu wójtowi Janowi Marianowi Grzegorczynowi – mówi sołtys, a zarazem radny powiatowy Daniel Uszyński. – Współpraca zarówno z gminą, jak i powiatem układa się doskonale. A dzięki temu korzystają na tym mieszkańcy naszych miejscowości. Cieszę się bardzo, że wójt rozumie potrzeby ludzi i chętnie realizuje inwestycje, które poprawiają komfort życia w naszej gminie – dodaje sołtys.

Na ul. Ogrodowej wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego na długości 326 m i szerokości 3,00 m wraz z oświetleniem ulicznym. Koszt inwestycji wyniósł ponad 283 tys. zł. Wykonawcą zadania była firma Budromos.

W połowie grudnia powinny zakończyć się prace przebudowy ul. Akacjowej w Mrozowie. Wykonano już podbudowę pod ułożenie warstwy ścieralnej z masy bitumicznej. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni na długości ponad 540 m, o szerokości 2,50 m. Ponadto zostaną wykonane progi zwalniające, które zdaniem urzędników mają poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Koszt inwestycji wyniósł ponad 260 tys. zł. Wykonawcą zadania jest firma Berger Bau.

(mk) / fot. gm

przebudowa drog ul. akac

ul. Akacjowa w Mrozowie
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Czy ogród jest ogrodzony? 1 minutę temu
 • Jan powiedział(a) Więcej
  Ksiażki leżaly sobie spokojnie w szafie dzialu promocji Urzedu Miejskiego. Spokojnie -  jak to w dziale promocji. 2 godziny temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  Zgadzam sie!
  A grunty jakie drogie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 godziny temu.
 • Duduś powiedział(a) Więcej
  Ksiażka zostala wydana w 2012r i do 2019 leżala sobie w szafie za jakimiś papierami. Ja ją kupilem 2013 za... 5 godzin temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ototo to to dokładnie też brak mówię,chytry traci podwójnie jak się idzie od dołu ulicą Legnicką to... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM