wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Jubileuszowe Wawrzynki w Wilkszynie

Jubileuszowe Wawrzynki w Wilkszynie

Śr, 04.08.2021 16:43
 •  

8 sierpnia w Wilkszynie odbędą się Wawrzynki, czyli parafialny festyn rodzinny. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jubileusz 300-lecia wzniesienia kościoła parafialnego. 


Wawrzynki rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą odpustową w kościele w Wilkszynie. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie przy plebanii. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce, pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, bezpłatne porady weterynaryjne, turniej piłki nożnej dla dzieci i turniej siatkarski oraz spotkanie z zespołem RMW Rally Team, startującym w amatorskich rajdach samochodowych na Dolnym Śląsku. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy wojskowej “Cyklop”. 

O pozytywne nastroje uczestników festynu zadbają wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów FREAK FRAK. Znani doskonale mieszkańcom Wilkszyna Grzegorz Stolarski i Wojciech Senus już od godz. 15.00 do wieczora będą zabawiać wszystkich gości. O 17.00 na wawrzynkowej scenie wystąpi ks. Jakub Bartczak – prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów.

Ważnym punktem Wawrzynek będzie loteria fantowa, z której cały dochód przeznaczony zostanie na remont zabytkowego 300-letniego kościoła w Wilkszynie. Organizatorzy przygotowali dwie loterie: dziecięcą z losami po 5 zł za los i nagrodami gwarantowanymi (wszystkie losy pełne) oraz loterię główną z losami po 10 zł za sztukę. W loterii głównej będzie do wygrania ponad 100 nagród ufundowanych przez darczyńców. Trzy z nich: rower, deskorolkę elektryczną oraz grill podarowała Gmina Miękinia. Losy będzie można kupić od godz. 15.00 do 20.00.  Losowanie nagród zaplanowano na 20.15.

W związku z jubileuszem 300-lecia istnienia kościoła w Wilkszynie w programie ujęto również zwiedzania kościoła z licencjonowanym przewodnikiem, Michałem Karczmarkiem. Przybliży on nie tylko historię wilkszyńskiej parafii sięgającej XIV wieku, ale także opowie o sekretach wystroju i wyposażenia kościoła wzniesionego w 1721 roku. Zwiedzanie przewidziano na godz. 14.30, 16.30, 18.30 i 21.00. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła.

Na Wawrzynkach nie zabraknie też dobrego jedzenia, w tym dań z grilla, rozmaitych przekąsek na ciepło i zimno, a także ciast i napoi. Zadba o to Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna, a także restauracja Kredens. Podczas festynu będzie można zapoznać się z prezentowaną przed kościołem wystawą “300 lat kościoła św. Wawrzyńca w Wilkszynie” przygotowaną przez Ośrodek “Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia) z Wrocławia. 

W imieniu głównych organizatorów: wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna oraz proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Wilkszynie ks. Zbigniewa Bortnika zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

OLO / wilkszyn.info

plakat wawrzynki 2021

 • 4
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…