środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Jubileuszowe Wawrzynki w Wilkszynie

Jubileuszowe Wawrzynki w Wilkszynie

Śr, 04.08.2021 16:43
 •  

8 sierpnia w Wilkszynie odbędą się Wawrzynki, czyli parafialny festyn rodzinny. Wydarzeniu towarzyszyć będzie jubileusz 300-lecia wzniesienia kościoła parafialnego. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wawrzynki rozpoczną się o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą odpustową w kościele w Wilkszynie. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 15.00 w ogrodzie przy plebanii. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce, pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego, bezpłatne porady weterynaryjne, turniej piłki nożnej dla dzieci i turniej siatkarski oraz spotkanie z zespołem RMW Rally Team, startującym w amatorskich rajdach samochodowych na Dolnym Śląsku. Chętni będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy wojskowej “Cyklop”. 

O pozytywne nastroje uczestników festynu zadbają wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów FREAK FRAK. Znani doskonale mieszkańcom Wilkszyna Grzegorz Stolarski i Wojciech Senus już od godz. 15.00 do wieczora będą zabawiać wszystkich gości. O 17.00 na wawrzynkowej scenie wystąpi ks. Jakub Bartczak – prawdopodobnie najlepszy raper wśród polskich księży i jedyny ksiądz wśród polskich raperów.

Ważnym punktem Wawrzynek będzie loteria fantowa, z której cały dochód przeznaczony zostanie na remont zabytkowego 300-letniego kościoła w Wilkszynie. Organizatorzy przygotowali dwie loterie: dziecięcą z losami po 5 zł za los i nagrodami gwarantowanymi (wszystkie losy pełne) oraz loterię główną z losami po 10 zł za sztukę. W loterii głównej będzie do wygrania ponad 100 nagród ufundowanych przez darczyńców. Trzy z nich: rower, deskorolkę elektryczną oraz grill podarowała Gmina Miękinia. Losy będzie można kupić od godz. 15.00 do 20.00.  Losowanie nagród zaplanowano na 20.15.

W związku z jubileuszem 300-lecia istnienia kościoła w Wilkszynie w programie ujęto również zwiedzania kościoła z licencjonowanym przewodnikiem, Michałem Karczmarkiem. Przybliży on nie tylko historię wilkszyńskiej parafii sięgającej XIV wieku, ale także opowie o sekretach wystroju i wyposażenia kościoła wzniesionego w 1721 roku. Zwiedzanie przewidziano na godz. 14.30, 16.30, 18.30 i 21.00. Zbiórka przed głównym wejściem do kościoła.

Na Wawrzynkach nie zabraknie też dobrego jedzenia, w tym dań z grilla, rozmaitych przekąsek na ciepło i zimno, a także ciast i napoi. Zadba o to Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna, a także restauracja Kredens. Podczas festynu będzie można zapoznać się z prezentowaną przed kościołem wystawą “300 lat kościoła św. Wawrzyńca w Wilkszynie” przygotowaną przez Ośrodek “Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia) z Wrocławia. 

W imieniu głównych organizatorów: wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna oraz proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Wilkszynie ks. Zbigniewa Bortnika zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

OLO / wilkszyn.info

plakat wawrzynki 2021

 • 4
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…